Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Éreztél már így valaha?

Éreztél már így valaha?

Figyelt kérdés
Két napja úgy alakult, hogy eljutottam Pécsre, bejártam a környéket, a belvárost, a Széchenyi teret. Egyszer csak megálltam egy utcában , és úgy éreztem ,hogy én le tudnám tölteni az életemet ebben a városban.Hazajöttem , és azóta Pécs van a fejemben,és most olyan rosszil érzem magam Budapesten.Szívesen visszamennék, de még tanulok , apám is itt dolgozik , ez a megszokott környezetem ,de szerintem ,ahogy lehetőségem lesz, rá leköltözöm : )
2010. jún. 20. 23:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Nem viccből írom a következőt, hanem mert hiszek az ilyesmiben:

Szerintem te lehet, hogy ott éltél egy előző életedben.

2010. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Aha, lehet az is, amit az előző mond, vagy csak simán az is, hogy nagyon tetszik neked az a hely, én még csak képen láttam (nemrég beírtam Google Képekbe valami miatt), és csak ámultam bámultam, mintha nem is Magyarország lenne, tényleg fantasztikus hely! Sajnos tőlem nagyon messze van, de remélem, egyszer eljutok oda! :)
2010. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

én rómával éreztem annó ugyanígy, akkor kb 14 éves voltam. azóta is tervezem hogy kiköltözök, csak egy kicsit összeszedem magam.

19L

2010. jún. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
58%
Gyertek Burára
2010. jún. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
tiszabura?
2010. jún. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pécsnél hangulatosabb hely talán még Szeged. Mindkettő gyönyörű! Magyarország talán két legszebb városa, nem csodálom, hogy így érzel. Emlékszem én a nővéremmel nyaraltam Pécsett, igazi tökéletes nyaralás volt, programok, színház, múzeum, bulik. Nagyon klassz hely! Szeged a másik fele, ugyan ez elmondható rá is! A Dóm tér hangulata kb olyan, mint a Széchenyi téré! Jól gondold át a leköltözést, fogsz tudni ott munkát találni? Vannak arra mondjuk rokonok, akikhez oda tudnál költözni, vagy akik tudnak segíteni a kezdetekben? Róma... Mióta először láttam azóta vágyok oda is vissza... :) Nem csak Nápolyra igaz, hogy meglátni és megszeretni, hanem bizony Rómára is! :D Sőt Pécsre és Szegedre is! ;)
2010. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Éreztem már így, de nem Péccsel kapcsolatban (ott tanulok, naponta bejárok)..
2010. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
@ Utolsónak : Szeretsz ott élni?
2010. jún. 21. 19:01
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Nagyon szennyezett a levegő a belvárosban. A Széchenyi teren kívül szinte semmi nem lett felújítva (egy két kivétel van de hát..). Elég sok van valakikből (bocs, nem rasszizmus, de tényleg rengeteg velük a gond, de gondolom máshol is). Munka kevés (diákoknak szinte 0)..


A Széchenyi tér környékén érdekes sétálni (bár sokak szerint régen jobb volt), de messzebb már nagyon undorító (kertváros, gyárváros, szigeti városrész, mohácsi út előtti lehanyatlott épületek..). Egyre kevesebb a növényzet a városban.. ha vége az EKF programnak, akkor csak még rosszabb lesz.


Szerintem járd végig az egész várost, hogy képes lennél-e minden nap ezen a városon végig menni, itt élni.


Közlekedés.. egyes buszjáratokra alig fér fel az ember, néhányon meg egykét utas ül.. A "főbb helyekre pl Kert-, Uránvárosba" gyakran jár a busz. Van ahova pedig ritkábban mint egy távolsági busz..


Meg hogy érdemes-e ott hagyni a barátaid, családod, mert valljuk be, Magyarországon nehéz komolyabb barátságokat kialakítani, mindenhol a csak haverkodás és piálás, bulizás megy, de senkire nem számíthatsz.


Nekem nem fog annyira hiányozni Pécs.. Max néhány ismerősöm, de a város az én szememben negatív, barátságtalan.



Amúgy hány éves vagy és minek tanulsz? Asszem itt is többnyire egészségügyiekre vagy bármilyen BSc, MSc-sekre van szükség.

2010. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Érdekes , mert én jártam a kertvárosi részben , és az is tetszett. Lehet , hogy csak a szebb részeket láttam , ebből a leköltözés dolgoból , rövidtávon úgysem lesz semmi , még van bőven az iskolából. 16 leszek , és idegenforgalom szakon tanulok . Abból a társadalmi rétegből , Budapesten is van bőven , de engem nem igazán zavar, a vészes helyeket kerülni kell , és akkor nincs gond.
2010. jún. 21. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!