Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A "budapesti élményutazás...

A "budapesti élményutazás szárnyashajóval" pontosan mit takar, mennyi idő az utazás?

Figyelt kérdés
Megéri-e az árát?

júl. 21. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Személyes véleményem, de egy rohadt unalmas program.
júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az időtartamát kérdezd meg a MAHART-tól, hiszen ők szervezik, ők tudják biztosan megmondani, hogy most mennyi pénzért mennyi időt szolgáltatnak. Másnak bármilyen tapasztalata lehet ezzel, ami semmit nem segít neked, ha azóta ők megváltoztatták az időtartamát.


Mivel a menetrend szerint óránként indul, valószínűleg ennél valamivel rövidebb lehet egy-egy kör, hiszen a be/kiszállásra és a legénységnek pihenőre is szüksége van. Én 30-45 percesre tippelném, de biztosat a szolgáltató tud mondani. Az is lehet, hogy csak 20-25 perc és azért nem írják ki az oldalukra, hogy ne látsszon annyira kevésnek...


A szárnyashajó egy nagy sebességű jármű, arra való, hogy Budapestről a Dunakanyarba jóval gyorsabban el lehessen jutni, mint a normál, lassú hajókkal. Városnézésre szerintem nem alkalmas, mert csak elsuhan melletted a város, pont megnézni, a város látványát kiélvezni, fényképezni, szelfizkedni nem nagyon tudsz így - ráadásul a nagy sebesség miatt fokozott veszélyessége miatt nincs nyitott szabad fedélzete, csak üvegen keresztül nézheted a várost.


Élményként azért reklámozzák, mert gyors és a gyorsítás/lassításnál kiemelkedik/visszaereszkedik a vízbe, így van egy hullámvasút jellege. Ezt lehet élvezni gondolom, de nem vagyok benne biztos, hogy a városnézéshez ennek van értelme.


Én gyerekkoromban nagyon élveztem valamiért a szárnyashajózást, de akkor nem is várost nézni akartam, hanem csak hajózni, nekem akkor tök mindegy volt, merre mentünk.


Ha a város érdekel, akkor mindenképp lassú hajóval mennék. Úgy tudom, a BKV újraindította a hajó járatát, ami hét közben bérlettel, egyébként menetjeggyel használható.

júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
júl. 22. 23:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!