Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan utazzon helyközi...

Hogyan utazzon helyközi buszon, akinek nincs okostelefonja, bankszámlája és faluban szállna fel a járműre?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 27. 11:41
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
9%
Senki nem kötelez arra hogy utazz, arra főleg nem hogy busszal. Ha azzal akarsz utazni akkor meg venned kell jegyet. Senki nem kíváncsi a kifogásokra.
2020. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Más hasonló kérdésnél láttam, hogy vannak olyan hozzászólók, akiknek van egy kialakult, nem jóindulatú elképzelésük a falvakban élő emberekről.


Ellentétben a szűk látókörű nézetekkel, a falvak is lehet sokfélék, ahogyan az ott élő emberek is.


Konkrétan az a falu, ahol én lakom, betonozott utakkal és járdákkal ellátott. Nem járok gumicsizmában, de remélem, hogy ha abban kellene járnom, azt sem szégyellném.


Egyébként évtizedekig nagyvárosokban éltem, laktam Budapesten is és ettől egyáltalán nem érzem magamat több embernek.


Gyerekkorom óta falun szerettem volna élni, mivel szeretem a növényvilágot és szabadon élő állattartást tartom előnyösebbnek.


Felnőtt koromra sikerült faluba költözni.


Nálam tudatos döntés az, hogy nem vásároltam magamnak "okos"telefont, ahogyan nem nézek tévét - nincs is - és nem azért nincs, mert akkora lenne erre a szegénység, hanem azért, mert száműztük az életünkből.


Egyébként vannak ökofalvak is, kétlem, hogy ott például alacsony lenne az értelmi színvonal.


Nekem az nem "menő", ha valakinek "okos"telefonja van és soha nem is lesz az.


Attól, hogy falun élek, nem vagyok primitív. Nem attól "civilizált" valaki, hogy rendelkezik internettel, bankszámlával vagy pénzért megvásárolt technológiával, gépekkel.


Jártam óvodába, általános iskolába, középiskolába, szereztem pár szakmát és jártam egyetemre is.


Ugyanakkor egy buszjegy vásárlásához legyen elég az, ha az embernek van ARRA pénze és ne kelljen összekapcsolni internethasználattal, állandó interneteléréssel, bankszámlával, "okos"telefonnal, sőt, még gyanítom, hogy ezek megléte sem lenne elegendő, mert talán a mobiljegy alkalmazásához olyan alkalmazás szükséges, amit lehet, hogy csak a Google Play Store-ból lehet letölteni - márpedig azzal már megint kötelezve van a BUSZHASZNÁLÓ UTAS

2020. ápr. 27. 20:15
 13/41 A kérdező kommentje:

Többen felvetették azt a lehetőséget, hogy akkor az utastársa majd megveszi a jegyet a telefontalan személynek, ám ez több szempontból is sántít.


Konkrét példa: egy ismerősöm rendszeresen ingázik faluból városba és van, hogy sokszor egyedül utazik a buszon! Ki is venné meg akkor neki a jegyet?


Másrészt, ha az illető idegen, aki esetleg megvenné egy másik embernek a jegyet, de nem ugyanott szállnak le, hanem több megálló különbséggel? Ez az elmélet is elbukik emiatt.


...de ebben legalább van segítőkészség.


Amúgy a boltokban is megoldják azt, hogy van lehetőség normális fizetésre és nem kell ahhoz sok kapcsolt szolgáltatás birtokában lenni, hogy valaki vásároljon egy üzletben.


Szerintem sokan nagyon komolytalanul álltak a kérdéshez és inkább a gonoszkodás volt a céljuk, mintsem az, hogy belegondoltak volna a valós helyzetbe.


Amúgy szerintetek a legtöbb étel, amit megesztek, hol terem meg?


Emberek vagyunk, vannak jogaink és kötelezettségeink és ebben az esetben olyan dolgokra akarják kényszeríteni az utasokat, amelyek abszolút nem reálisak.

2020. ápr. 27. 20:30
 14/41 A kérdező kommentje:

11. Pont az a lényeg, hogyha buszjegyet akar egy ember vásárolni, akkor a buszjegy árát kelljen kifizetnie!


A "mobiljegy" viszont már sokkal többe kerül, lásd: "okos"telefon, bankszámla, internet előfizetés szükséges ahhoz.

2020. ápr. 27. 20:35
 15/41 A kérdező kommentje:

4.

"mondjuk akinek nincs bankszámlája a 21. században, annak nem ez a legnagyobb problémája"


Nekem az egyáltalán nem probléma, hogy nincs bankszámlám, az viszont igen, hogy arra akarnak kényszeríteni, hogy legyen.

Ez a szabadságba való belepiszkálás. Azért.

2020. ápr. 27. 20:37
 16/41 anonim ***** válasza:
9%

"Nekem az nem "menő", ha valakinek "okos"telefonja van és soha nem is lesz az."

a világ már túllépett a menő-nem menő vitán. az okostelefon az életünk szerves része, elvárható, hogy legyen. ahogy az is elvárható, hogy valaki telefonon elérhető legyen. a bankszámla megléte is ilyen elvárható dolog, már "nem menő" a párnahuzatban tartani a pénzt. lehet szembe menni az árral, de nem érdemes, mert előbb-utóbb te fogod a rövidebbet húzni. mint most is.


(mondjuk a volánnak én se szívesen adnám a pénzem)

2020. ápr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
33%
Én meg nem használok kp-t akkor ezen logoka mentén nekem sem kellett volna jegyet vennem? Az a nagy büdi helyzet hogy nem fog az egész világ pár emberhez igazodni, annak a pár embernek kell a világhoz. Vagy van b verzió is, nyakába veszi a tarisznyát meg a kulacsot és gyalogol.
2020. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Akik csak egy aprócska töredékét akarják látni az egésznek, nem fognak megértésre jutni.
2020. ápr. 28. 08:09
 19/41 anonim ***** válasza:
33%
15: Evvel a gondolkodásmóddal csak pár lépés eljutni oda, hogy nem akarsz személyi igazolványt se, mert régen az se volt az embereknek. Sőt, ruhát viselni se kelljen, hisz volt idő, mikor mindenki meztelen járt, legfeljebb ággyékkötőt viseltek.
2020. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

Nem kellene túltolni, túlozni.


Annyiról van szó lényegében, hogy ahhoz, hogy az ember megvegyen egy darab buszjegyet, ne kelljen havi több ezer forintot kifizetnie és sok egyéb szolgáltatást igénybe vennie.


A személyi igazolvány esetében ez nincs így, mivel azt egyszer kifizeti az ember és sok-sok évig birtokolja.


Amennyiben érvelni próbálsz, akkor amit írsz, legalább legyen értelmes.

2020. ápr. 29. 16:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!