Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan utazzon helyközi...

Hogyan utazzon helyközi buszon, akinek nincs okostelefonja, bankszámlája és faluban szállna fel a járműre?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 27. 11:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
28%
Az ne utazzon!
2020. ápr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
?
2020. ápr. 27. 11:43
 3/41 anonim ***** válasza:
79%
Ingyen. Oldják meg. Én a BKV-n is ingyen utazok, ha nincs lehetőség a felszállás helyén jegyet venni, mert nincs automata vagy rossz, a pénztár zárva van, stb. Ne az én dolgom legyen már ezzel szórakozni, oldják meg, hogy ha utazni akarsz fizethess is érte.
2020. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
45%
mondjuk akinek nincs bankszámlája a 21. században, annak nem ez a legnagyobb problémája
2020. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
63%

Bankszámlám, kártyám is van. Okostelefonom, mobilnet nincs, nem is akarok. A Volánbuszon a sofőrnél kellett eddig jegyet venni, ez megszűnt, hiába végállomás, itt a faluban nem lehet jegyet venni. Bolt 10 km-re, 1-2 hetente menni kell. Odafelé ingyen, visszafelé megveszem a jegyet. Így jártak!

62/N

2020. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
32%
Kijárási korlátozás van. Nem kell csak úgy hobbiból utazgatni.
2020. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:
73%

#6: kötelező célokból is lehet utazni... nem erre irányult a kérdés


Egyébként ilyen gány rendszer mellett én se veszek mindig jegyet. Nem is lehet, ha úgy van éppen. Jobban megoldani meg idő...

2020. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
29%

1. Senki sem mondta, hogy jó ez a rendszer így, de:

2. Nem tették ingyenessé a közlekedést

3. Nem jelentették be az ellenőrzések szüneteltetését

4. Vannak alternatívák, hiszen más megveheti a jegyedet. Például egy másik utas.


Innentől kezdve legfeljebb a legkihaltabb járatokon fordulhat elő, hogy ne tudj jegyet venni.

2020. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
22%

Én eddig még csak olyat láttam, hogy a legutolsó falusi gyökérnek is a menő mobiltelefon volt a fontos, szóval nehezen tudom elképzelni, hogy Mucsröcsögén ne lenne telefonod. A legutolsó falusi hülyegyereknek is van manapság netje, bár igazad van, ha nem fészbúk nyomkodásra kell használni, eláll a tudomány.

A legutolsó magyar parasztnak is adott a lehetősége, hogy legyen bankkártyája, csak lusta és degenerált hozzá.

Szóval légyszi ne gyerei ide bamba képpel mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy a szros csizmás falusi parasztok közé tartozol, akiknek tök természetes az a fajta primitívség, ami ezt az országot visszahúzza.

Nagyon gáz és szellemileg visszamaradott a kérdésed.

2020. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
90%

Azért lássuk be, valahol jogos a felvetés.

Mikor bevezetésre került ez a rend, egy fél-szakmai fórumon kiszámoltuk mit jelent ez:


Magyarország lakosságának ~23%-a jogosult a helyközi járatokon ingyen utazásra, tehát a fennmaradó ~77%-nak jegyváltási kötelezettsége van.


Jelenleg jegyet váltani kétféle módon lehet: pénztárból/automatából és okostelefonos appból mobilnettel, bankkártyával


Tavalyi felmérések szerint teljes lakosság ~54%-a használ okostelefont, ha kivesszük belőle azokat, akiknek a készülékén nincs mobilnet, akkor a lakosság ~46%-ánál járunk.


A másik komponens, amire szükség van a bankkártya, 2018-as adatok szerint a lakosság ~57%-ának van bankkártyája, ráadásul tízből négy ember alig vagy egyáltalán nem használja azt fizetésre, csak készpénzfelvételre.


Szóval, ha a legszerencsésebb esetet feltételezzük:

-a rendkívüli helyzetben mindenki használja a kártyáját fizetésre

-akinek van mobilnetje annak bankkártyája is van

-minden mobilnettel rendelkező személy 6-65 év közötti (azaz jegyet kell váltania a buszon)

akkor is több mint 3 millió ember van, aki jelenleg csak a Volánbusz 167 (korlátozott időben elérhető) pénztárában, 15-20 jegyautomatájából, ezek híján más utastársa segítségével tudná megvenni a buszjegyét.

2020. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!