Kezdőoldal » Utazás » Európa » Gyilkos-tóhoz és Medve-tóhoz...

Gyilkos-tóhoz és Medve-tóhoz tényleg félelmetes hegyi szerpentineken át lehet csak eljutni? Nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés
Egyébként érdemes elmenni ezekhez a tavakhoz? Ha nem hosszú szabadság, csak egy kirándulás lenne, 2-3 nap elég?
2016. márc. 11. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Baromság, a Medve-tó (Szováta) környékén semmiféle hegyi út nincs; a Gyilkos-tó felé van pár szerpentin, de ha tudsz vezetni, akkor nem probléma.


Az, hogy érdemes, attól függ, honnan jössz. Ha magyarországi vagy, szerintem nem érdemes 2-3 napot utazni csak azért, hogy 2-3 napot tölts a tónál. Ha marosvásárhelyi vagy, akkor érdemes, mert csak egy órányira van a Medve-tó. :)

2016. márc. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2-3 napot sehonnan sem kell utazni, ha magyarországi vagy. :)

nekünk innen kelet-Magyarországról kb 500 km lenne.

2016. márc. 11. 09:11
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
A Medve-tohoz nem felelmetes egyaltalan, sot odaig meg jo uton is el lehet jotni, ha Szatmar, Nagyvarad vagy Arad kornyeken josz at Romaniaba. Annyi, hogy itt az 500 km az tud kellemesen hosszu lenni, mert max 50 km-t tudsz autopalyan megtenni, azon kivul pedig nagy a forgalom, sok a kamion, sok a telepules. A Gyilkos-to fele mar van egy kicsi szerpentines resz, de ez sem veszelyes, erre inkabb az uttal van a gond. Gyergyo es a to kozott ugyanis allitolag eleg rossz allapotban van az ut. Megnezni szerintem a Gyilkos-tot mindenkepp megeri, nagyon szep es alap-latnivalo a Szekelyfoldon. A Medve to is szep, de az engem nem nyugozott le annyira.
2016. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Én mindkettőnél voltam, érdemes 500 km-t megtenni, mert egyedülálló természeti kincs a Medve-tó, a vize sós, a táj a környékén gyönyörű. A klíma nagyon egészséges. A környéken egy sóbánya is van, kiépítve. Én mindenképpen ajánlani tudom csak, de érdemes 1 hétig maradni. Van ott kint magyar tulajdonban álló hotel (Danubius).

Szerpentinek csak a Gyilkos-tó környékén vannak. Az is nagyon szép hely és nagyon híres. 15 éve voltam, de még most is jól esik visszagondolni rá. A Gyilkos-tóban örvények vannak,évente halnak meg ott emberek, ne fürödjetek!


A Medve-tóban viszont nagyon jól lehet fürdőzni, remekül kiépítették és szuper.

2016. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Maga a Medve-tó nem egy látványosság; ide általában fürödni szoktak menni a víz gyógyhatása miatt (persze nem ilyenkor, hanem nyáron).


A környék viszont szép, és rengeteg alkalom van kirándulásra, túrázásra (Restád, Bekecs, Nagymezőhavas, Verőfény Sarka stb). Parajdon pedig van egy sóbánya (mint az előző írta), amit meg lehet nézni.

2016. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép hely mindegyik, érdemes megnézni. Mi igaz nyáron voltunk, de a szerpentinnek is megvan a maga varázsa , szépsége. A Békás szoros meg szerintem európa legszebb része.
2016. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
50%
Igen, az út elég kanyargós, én 3 éve voltam osztálykiránduláson ott. A buszon szinte mindenki hányt kivéve én. Nem veszélyes. Sztem 2-3 napra ne menj, nem érdemes, inkább 6-7 napra. Mi egy faházban voltunk amihez külön volt vécé az udvarban. Ha valakinek este kellett vécéznie annak ki kellett mennie a sötétben vécére. A faház tulajdonosa mesélte, hogy ő már látott a környéken több medvét is. Reggel amikor felkeltünk, fel voltak borítva a kukák, az osztályból pár fiú azt mondta hogy ők is hallottak zajt. Tehát nem elkerülhetetlen a medvetámadás ha Erdélybe utazol. Következő napon lovas szekérrel mentünk a kalyibákhoz, ott ebédeltünk,visszafelé is lovakkal jöttünk. Na ekkor lettem allergiás a lovakra.De CSAK az erdélyi lovakra. Az utolsó napon mentünk a Medve-tóhoz,ahol volt büfé, ajándékboltok, szóval nagyon jó volt.
2016. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!