Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerbia jelenleg mennyire...

Szerbia jelenleg mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik barátommal szeretnénk ketten kiutazni Belgrádba 1 napra. A másik haverom közölte velem, hogy ő nem tud jönni, a harmadik osztálytársammal az élen, mert szüleik szerint veszélyes, pl. bevándorlók miatt.

Először is, nem értem minek vándorolnak be 0,670-es körübelüli HDI miatt, ráadásul ha jól tudom az ország nem.nagyon fogad bevándorlókat.

Szerintetek jelenlegi álláspont szerint veszélyes szerbia/Belgrád éjszakai vonattal.

Az utazók: Két 15,5 éves fiú, de többnek nézünk ki:D.

Szülői beleegyezés van, kiutazás egyedül 14 éves kortól lehetséges.

Az értelmes válaszokat (tehát pl. Két taknyos mit képzel magáról, hogy leugrik megnézni a várost. stb...) kivételével várom, és mind a ketten köszönjük. :-)



2015. aug. 4. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Én még a menekülthullám előtt utaztam azzal a vonattal, nem volt semmilyen probléma, és volt rendőr is a vonaton. Feltehetően most se lesz baj Budapesttől Belgrádig lefelé.


Visszafelé meg tömve van menekülttel a vonat. LEhet az is esélytelen hogy felszálljatok rá.


Macedóniában legalább is ez van, Szabadkáig zöld az út nekik:

[link]


1500 ember jut át Magyarországra nap mint nap, azok nagy része vonattal érkezik Szabadkára.


Megjegyzem lehet hogy nappali vonatok is tele lehetnek menekülttel, de akkor mégis nagyobb biztonságban vagyrok.


De azt is megjátszhatjátok, hogy kerestek egy hostelt éjszakára és nappali vonattal mentek haza. Átszállással lehet Temesvár felé is menni, mondjuk nem gyorsabb de bizos nincs arra menekült. De ha szeretitek a kalandokat átvonatozhattok mondjuk Zágrábba és onnan haza.

2015. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Miért lenne veszélyes?

A magyar csatornák erősen fölnagyíranak minden olyan dolgot, ami ezekkel a szerencsétlen emberekkel (a menekültekkel) történik.

2015. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mind a kettő, de pláne a bővebb választ köszönjük. (Zöld kéz).

A menekülthullám előtt négyszer voltam Szerbiábanbén is, nem tudom mi miatt de ez az első kedvenc országom a második meg Orosz/Fehéroroszország...

Ellenben aki meg látja válaszolhat ehhez hasonló, értelmes válaszokat! :-)

A hostel nem olyan rossz ötlet, fogom tudni melyik vonattal jöjjünk haza nappal, mert gyerekvasutas voltam de rengeteget foglalkoztam/foglalkozom a vonatokkal, pláne a szerb (zeleznice srbje) vasúthálózatával. És igen elég kalandosak vagyunk mind a ketten.. 😉

2015. aug. 4. 22:34
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Csó.Mikor indultok?Tényleg Szerbia a kedvenc országod?Ott élek.
2015. aug. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csá!

Igen Szerbia a kedvenc országom, imádlak Titeket (kivéve a fizetéseket..)

Aztán meg az egész Balkán a kedvencem.

Ki is mennék ha adnák legalább a Magyarországi fizetés 75%-át.. De szerintem Szerbia oda is el fog jutni...

Szeptember elején imdulnank de nem csak szerbiaba, hanem Skopkeba, meg amilyen vonatot találunk es ahol nem lonnek pi*aba minket...

Ilyen random utazok vagyunk találunk egy vonatot felszallunk aztán visz ahova visz a aztán bajba meg csak nem kerülünk mert a nyári fizu a bankkartyankon.

Te hol élsz es mennyit keresel??

Nagyon erdekel az egesz halkan gaudasagi-turisztikai fejlődése...

En diakmunkan vagyok nyáron, heti 54 oraba, ezerr kézhez 125000.--ot (52080 szerb dinar-t) kapunk + aszombati munkahelye kaját es korlátlan üdítőt.

Azert erdekel ez mert jelenleg nem angolt hanem oroszt tanulok utnaa raepitenem a szerbet, es kimennenk hozzatok néhány hónapra.

Mit javasolsz, lehet ennek a fizunak arufeltoltoi diakmunkaval legalabb 40000 dinart összekaparni. Mennyi a minimálbér?

Nem vagytok aggresszuvak? Belgradon es Újvidéken kivul nem határmenti várost meg tudsz ajánlani?

E haragudj a sok lehet hogy számodra felesleges adatert, de azerr varom válaszod, mert 2 hetebprobaljuk kinyomozni ki tudunk-e menni, de nem érkezett meg hathato valasz.

Ha leirnal mindent a kirnadulassal es a minimalberekkel kapcsolatban Anna nagyon örülnék..

Válaszod elore is koszonom.. :D

2015. aug. 8. 22:48
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja amit irtam privátba azzal ne foglalkzz rajottem:D nem enztem a komentemet.

Amugy azt elfeljtetem irni hogy mi vegyészeti szakkozepiskolaba járunk iemelt kémia, matek szakra..

De szeretnénk elmenni egyetemre, ha sikerul ott lenne jomegelhetesi lehetőségünk vegyeszmernikkent, analitikai, es elektrolemiai szaosodassal? Nem ismerem az ottani gyogyszrgyarakat, itt a diplomasaknak plusz keto szakkal 135000 dinart kap.kezhez tobb ismerősöm is.

Nálatok ez hogy van nem tudod? :-)

2015. aug. 8. 23:04
 7/9 anonim válasza:
68%
Nem veszelyes egyaltalan, a szerbek jobban rendet tudnak tartani,mint a magyarok.
2015. aug. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerbiát ismerem én inkabb macedoniara es ilyenekre lennek kivancsi. 😃
2015. aug. 15. 22:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem a 3. válaszoló vagyok, de szintén Szerbiában élek.


40.000 dinár diákmunkával, pláne árufeltöltőként lehetetlen elképzelés. Bár már alapból a diákmunka is az, kb. esélytelen diákként dolgozni nálunk, esetleg úgy lehet, ha elmennél valami földre dolgozni (pl. uborkaszedés heti 8000 din azt hiszem), de olyanról ne is álmodj, hogy boltban dolgozni. Még a felnőttek is örülnek, ha van munkájuk, nemhogy a gyerekek.


Ennek ellenére úgy gondolom, hogy meg lehet élni jó színvonalon Szerbiában is, csak ahhoz valami komolyabb munka kell (pl. ügyvéd (de ehhez szerbiai egyetemen kell tanulnod), orvos, mérnök). Mi pl. jól élünk, jobban, mint egy átlag magyarországi magyar, viszont ez tényleg ritka sajnos errefelé..

2015. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!