Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire bonyolult családdal...

Mennyire bonyolult családdal külföldre költözni?

Figyelt kérdés

Ausztria a cél. Nyár körül tervezzük, vagyis nyár végéig szeretnénk összehozni, persze az lenne a legjobb, ha minél hamarabb sikerülne.

Három gyerek van, kettő már iskolás (13 és 7 éves), egy pedig még csak másfél éves. Férjem dolgozna én meg szeretnék egyetemre járni ott. Attól félek, hogy a legkisebb gyereket nem fogom tudni semmilyen bölcsibe/oviba iratni (azonnal semmiképp, talán csak majd 1-2 év múlva), mivel úgy hallottam, hogy ez a része a dolognak sokkal bonyolultabb ott, mint itthon. Ráadásul drága is, meg nem nyolc órás, szóval nem tudom. :(


Ausztriában egyébként tényleg úgy működik a dolog (valahol olvastam), hogy az olyan iskolás gyerekeknek, akiknek nincs meg a megfelelő nyelvtudásuk, részt vesznek egy nyelvtanfolyamon és majd csak utána folytatják a sulit?


Ha valaki volt már ilyen helyzetben, vagy csak többet tud, mint én, örülnék, ha megírná a tapasztalatait.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 25. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Bocsi :) De jó kérdés .Én is kíváncsian várom a válaszokata kérdésedre, mert ha tudnám hogy kell elindulni mi is meglépnénk.
2010. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is várom a válaszokat! :)De, ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja, nem igazán kapok.:(


Már gondolkoztam azon, hogy talán a külügyminisztériumnál lehet megérdeklődni a dolgot, mármint a hivatalos részét, de nem tudom. Ha időközben megtudsz valamit, akkor légyszí, írd meg nekem is.:)


Egyébként ti hova, merre gondolkoztok? És mi az ok? Persze, ha nem túl indiszkrét a kérdés.

Nekünk egy okunk van: reménytelen a helyzet itt, Magyarországon, és félő, hogy ez soha nem fog változni!:(

2010. jan. 28. 15:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Férjem Ausztriában dolgozik már 8 éve ,de ha ez egyszerű dolog lenne mi is már rég kint élnénk.Lenne hol laknotok úgy értem nem albérletben?
2010. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos nem vagyunk abban a szerencsés helyzetben, hogy rokon vagy akár barát/ismerős élne ott. :(

Albérletben gondolkozunk, igen. Tudom, hogy nem lehet könnyű, nem is számítok sétagaloppra, de úgy érzem, hogy maradni még nehezebb lenne.

2010. jan. 28. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
A 17.37-es válszolo vagyok.A férjem eléggé jól keres kint de a hazai viszonylathoz képest,mert az osztrák ennyiért aminnyit ő keres nem megy el dolgozni tehát a keresete a kinti megélhetéshez nagyon kevés lenne.Egy valamire való albérlet kb.1500-1600 euró vagy még ennél is több,a keresete meg kb. 2200-2400 euró közt mozog.Arról meg nem is beszélve hogy előbb találni kell egy olyan főbérlőt aki hajlandó lenne kiadni a házát egy magyar családnak.Mert az osztrákok gyűlölik a magyarokat amit meg is értek.A boltba ki van írva hogy "magyar ne lopj".Persze akinek nem inge nem veszi magára.Hidd el hogy már régen kint élnénk ha az olyan egyszerű lenne.Egyébként tudtok németül mert anélkül nemfog menni.Az osztrák mindenről papírt kér az összes iskolai bizonyítványodról ,ott csak szakmunkások kellenek papírok nélkül nem melózhatsz szinte sehol.Már 8 éve ugyan annál a cégnél dolgozik és még így sem tud kivinni engem mert egyszerűen nem kellek.Nem tudok egyszerűen kint elhelyezkedni pedig gondolhatod hogy hányszor próbáltam.De ez nem szegje kedved aki mer az nyer.Szerintem jobb lenne ha előbb a férjed szerezne kint valami meló és kimenne 1-2 évre,és így ő már feltudná mérni a terepet.Nem tudom hogy ti hol laktok de nem lenne úgy jobb ha odaköltöznétek a határhoz és akkor áttudnátok járni melózni,mi ezt tervezzük már áruljuk a házat de ez is évek kérdése mert ugye most nem nagyon vesz senki házat házat.Kilátástalan sajnos a helyzet,de talán össze jön.
2010. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ELSÖ VOK. mi is azért húzznánk innen amit te írtál

ezért a sok munkáért más jó országban több pénzt kapnánk és nem hátra felé haladnánk.

SOK MUNKÁÉRT , MEGBECSÜLT EBER SZERETNÉK LENNI.

Csak hogy hadjuk itt a kérot?Mert else tudnánk itt adni.

2010. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát Ausztriába ne számíts megbecsülésre mert sajnos az osztrák a beledet is kihajtja.Pont azt írtam hogy az itthoni viszonylathoz képest jó a pénz de ott kint nem tudnátok még albérletet is fizetni belőle.De nem lehetetlen meg kell próbálni de szerintem ott is csak a nyomorgás várna rátok.
2010. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Első: a lakás..., hát igen! Ez nálunk is elég komoly probléma lenne, de én azt hiszem kiadnám albérletbe.


Utolsó:

Hát elég elszomorító, amiket írsz. :(

Egyébként nézegettem apróhirdetéseket, és én simán találtam 1000 euró alatt is lakást (2-3) szobásat, 1000 körül már családi házak voltak... szóval, nem tudom. Ami igazából durva, az a kaucíó, amit kérnek. Minimum 3 havi, de átlagban 2-3000 euró a foglaló, nos ez forintban egyáltalán nem kevés! Szóval, ha csak úgy spontán akarnánk kimenni... az egyenlő lenne a lehetetlennel. Nincs erre több százezer forintunk!

Tényleg az lehet a megoldás, hogy egy valaki kimegy egy időre, félretesz, keresi az albérletet, aztán, ha minden jól alakul, akkor megy mindenki utána. És ez lehet néhány hónap, de néhány év is akár. Hát majd ügyeskedünk valamit. :D


Megkérdezhetem egyébként, hogy miért nem kellesz kint?

2010. jan. 30. 00:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia,hát igen elhiszem amit az apróhirdetésben láttál de ahhoz hogy 1000 eurót ki tudj minden hónapban fizetni ahhoz neked legalább 2000 eurót kellene keresned.Én azért nem kellek kint mert az én szakmám nem keresett,a férjem munkahelyén csak segédmunkás lehetnék de sajnos oda is csak az viheti a feleségét aki nyalis az én férjem meg soha nem a nyelvével kereste a pénzt.Egy segédmunkásnak kb. 2 évbe kerül hogy kijusson.
2010. jan. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!


hogyan alakult a helyzet?

2013. márc. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!