Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen helyeken udultetek...

Milyen helyeken udultetek Gorogorszagban?

Figyelt kérdés

Arra is megkernelek, hogy irjatok meg korulbelul mennyibe kerult, milyen volt a homok szine azon a bizonyos helyen (engem feher homoku hely erdekelne :)), a tenger szine (kek, turkizkek?)?

Az ott toltott ido alatt voltatok-e kirandulasokon mas helyekre, peldaul szigetekre?

Milyen a gorog etel?

Legyetek szivesek, irjatok le minel dusabban a gorogi uduleseteket. :)

Elore koszonom a valaszokat. :)


2010. jan. 1. 18:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ismerőseim nemrég voltak Krétán, hát... Ők csalódtak, és a képek alapján sem volt túl nagy durranás... Persze elvitték őket a szigeten gyönyörű partokra, meg helyekre, de szerintük nem az igazi. Persze lehet csak amiatt, mert a szállodájuk nem volt túl jó helyen. Nagyon sivár volt a környék, alig volt növényzet. Előtte Korfun nyaraltak, idén is oda mennek vissza, annyira megszerették. Az ám a gyönyörű zöld sziget! Igazi görög hangulat! És én is ide vágyom :)
2010. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Na...hat az kar, ha csalodtak...

En eppen a napokban talaltam nehany fotot gyonyoru helyekrol Kretaban meg Kreta kozeleben...

Peldaul Elafonissos, Balos, Vai...mesebeliek...valoszinuleg ok itt is voltak, ha annyira gyonyorueknek tartottak a partokat...

En nagyon kivancsi lennek ki mit tapasztalt az eghajlat teren, mert hallottam, hogy akar nyaron is vannak vad szelek Kretan, de ugyanakkor a hoseg is nagy lehet.

2010. jan. 4. 20:19
 13/18 anonim válasza:

Én tavaly Makrygaloson voltam, ez Olympic Beachen van, nem messze Paráliától. Voltam a Meteoráknál és Thessalonikiben is fakultatívként. Sok hasznos tapasztalatot szereztem amit itthonról nem is gondoltam volna: pl. a görögök nagyon kedvesek, könnyen barátkozó emberek (1-2 kivétellel találkoztam azt is csak Thessalonikiben). Thessaloniki egy unalmas, koszos város, kár volt elmenni oda, ez volt az egyetlen negatív élményem az utazás alatt. A buszpályaudvarról gyalog nem lehet a városba bemenni, csak busszal, lyukasztottam, de kár volt mert olyan mint a bkv: nincs ellenőr a buszokon.

Volt viszont meki, és ehettem olyan szendvicset amilyet itthon már ezer éve nem. De amúgy többnyire finomak a görög kaják, bár a mousaka nem jött be, mert nekem nem ízlik a besamel, és sok kaját azzal öntenek le. De a gyros az tuti, mert raknak bele sült krumplit amit itthon nem. Ami szntén új Görögországban az az, hogy náluk teljesen más a stoppolás, nem bunkók, sokan megállnak, volt hogy egy családdal utaztunk, kisgyerek mellettünk hátul, leesett az állam h így megbíznak bennünk. Ezzel tudtunk is spórolni. Volt hogy lekéstük az utolsó buszt így megint stoppal kellett menni, hétvégén többet kellett dekkolni, így az egyik ember aki már többször arra járt és látott minket, adott 10 eurót taxira, úgy megsajnált. Hát akkor aztán tényleg megdöbbentem. Objektíven nézve is nagyon jók a görög pasik, egyedülállók hajrá! A klímáról annyt, h aug. végén voltunk és délután 6kor még mindig éget a nap, pedig nincs is legdélebbre. Napszemüveget "kötelező" viselni, ez teljesen más nap mint itt nálunk.

Makry-n a tengerpart köves az első méteren, medúzák is akadnak, de nyugodt hely, nyugdíjasoknak, kisgyerekkel sem rossz. Viszont kevés az élelmiszer vásárlási lehetőség falu lévén és nem is a legolcsóbb, de pl. Franciaországhoz képest olcsó! Parália nagyon olcsó hely, sok üzlettel, de pl. akartam ajándékot venni és sok a silány minőségű parfüm és játék, kb. mint a kínain. Parália partja végig homokos, de keskeny és nagyon sokan vannak, egymást érik az emberek. Sok a zugárus pl. napszemcsiket,öveket, bizsut, fánkot árulnak utóbbi nagyon finom. Makrytól nem messze van egy sólepárló, ahova kevesen mennek el, de nagyon kellemes, nyugodt a környezet és a vízben lebegni lehet annyira sós. Akinek gusztusa van hozzá, iszapfürdőt is vehet állítólag jó a bőrnek, de iszonyat büdös. Azt javaslom mindenkinek aki menne ebbe a térségbe, hogy csak az odautazáshoz szükséges buszjegyet vegye meg, mert szállást sok helyen és lényegesen olcsóbban lehet találni mint irodán keresztül, a Skiathos-i fantasztikus kirándulás is megvan fele árból. Legközelebb magamnak szervezem az utat úgy ahogy én szeretném. Nincs semmi gond, mert a görögök többsége beszél angolul és nagyon kedvesek ezt nem győzöm hangsúlyozni. Ha mennék akkor Korinos-ra, ami közelebb van Paráliához mint Makry de mégis nyugodt, este is rendszeres a buszközlekedés oda, nem kell átszállni. Parálián egyébként van Lidl is, de én már inkább itthonról hoznék tartós élelmiszert úgy több jut szórakozásra. Idén nem valószínű hogy utazhatok, de szeretnék, mert nagyon megszerettem Görögöt. Egyébként aki ki akarna költözni: ott 9% (!) az adó és egy 1000 nm-es földecske 3-4 milka, új építésű lakások is olcsóbbak mint itt, bár ezt nem kérdeztem pontosan. Mindenfelé az úton fügefa, szőlő, meg kiwi, meg gránát alma, amit lehetett azt fogyasztottunk is a senki földjén, nagyon nag élmény volt az egész. Kóstoltam a Cipurót (szőlő pálesz), nekem nagyon nem jött be de az ottanaknak olyan mint az Ouzo, utóbbit szeretem.

Ha még eszembe jut vmi, megosztom. IMÁDOM GÖRÖGO.-T!

2010. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Előző voltam: Thessalonikiben ahova érdemes elmenni: Cookie man (süt bár) iszonyat finom frissen, helyben készült sütik, torták, iszonyat szépen, étvágygerjesztően a kirakatban, az illatot messziről érezni. Sajnos van is ára a mulatságnak, de ennyi talán belefér, ezért az egyért érdemes T.-be menni, másért nem.
2010. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolso,

Koszonom szepen a tartalamas leirasod.:)

Nagyon jo volt elolvasni.

Skiathos-rol meg mondta egy ismerosom hogy gyonyoru...o is Paralia-n volt es hajoval atmentek a Skiathos szigetre.

Nem emlekszel a homok szine milyen volt? Vilagos kremszinu vagy inkabb aranyszinu? Kavicsos volt-e part vagy csak homokos?

En feher vagy vilagos kremszinu partokra vadaszok, ezert kerdem. :)

Kretan meg Kretahoz kozel vannak ilyen helyek, de amint olvastam es lathattam fotokon is, a novenyzet ritka, sot nehany hely elegge sivar...kiveve a Vai partot, ami tele van palmafakkal es abszolut gyonyoru!

2010. jan. 5. 14:24
 16/18 anonim válasza:
Utolsó vok: Sajnos nem voltam Skiathoson, mert arra már nem jutott keret (majd legközelebb), de amit láttam videón és élménybeszámolót, az nagyon szép volt: kristálytiszta víz, a homok színére nem emlékszem, de szerintem bézs. Olyan tiszta a víz mint amilyet az ember elképzel egy trópusi helyen, csak ez nem annyira trópusi. :) Rémlik, mintha még delfinek is lettek volna, de erre nem esküszöm meg.
2010. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, hogy most válaszolok, mikor már 3 hónapos a kérdésed, de hát nyárig még bőven van idő :)

Én pontosan 1 éve, vagyis 2009-ben, mikor Húsvéti szünet volt, voltam Paralián 5 napot. Csak 1x bírtunk fürdeni késő délután. De nem volt túlzottan hideg a víz :) Homok színére nem nagyon emlékszem, de azt hiszem, olyan fehéres-homokszínű, de kavics is sok volt :) A görög emberek tényleg nagyon kedvesek, és az egyik üzletben, ahol ékszereket is árultak, meg csecsebecséket is, az egyik eladó tudott magyarul [szerbiai magyar-de én is az vagyok :)].

Lidl is van, az árusoknál pedig lehet alkudni az árakon elég sokat is akár :) Mi azt hiszem 10euróról lealkudtunk egy felsőt 5euróra :)

Az ékszerek pedig tényleg nagyon olcsóak. Mi egy kis étteremben kaptunk minden este ételt, nem emlékszem a nevére, de felismerném ha megint látnám :) finom kaják voltak ott.

Meg a Popajban nagyon finom a gyros, és a hotdog, viszont a hamburger pl nekem nem tetszett. A Popaj közelében pedig még Meki is van, de az tavasszal nem volt nyitva :(


Szóval összeségében nekem tetszett, idén a szomszédos faluba, Olympic Beachre megyünk.

2010. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is Makrigialoson voltam!!nagyon jó hely,mindenkinek ajanlom!!
2012. jún. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!