Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen helyeken udultetek...

Milyen helyeken udultetek Gorogorszagban?

Figyelt kérdés

Arra is megkernelek, hogy irjatok meg korulbelul mennyibe kerult, milyen volt a homok szine azon a bizonyos helyen (engem feher homoku hely erdekelne :)), a tenger szine (kek, turkizkek?)?

Az ott toltott ido alatt voltatok-e kirandulasokon mas helyekre, peldaul szigetekre?

Milyen a gorog etel?

Legyetek szivesek, irjatok le minel dusabban a gorogi uduleseteket. :)

Elore koszonom a valaszokat. :)


2010. jan. 1. 18:46
1 2
 1/18 anonim válasza:

Személy szerint én voltam Olympic Beach-en, 2001-ben (70 km-re, délre Thessalonikitől). Akkor voltam 12-13éves szóval az árára már nem emlékszem. Busszal mentünk, de nem hiszem, hogy olyan drága lett volna. A legtöbb ilyen kis faluba már 30e-ért el lehet jutni. A tengerpart homokos volt, a tenger pedig mély kék volt. Igaz, amikor mi voltunk az első napon még voltak medúzák, mert pont a "párzási időszakuk" végére értünk oda. ekkor mi áthajóztunk Skiathos szigetére. Ez a sziget szó szerint egy zöld smaragd. Egy helyen fürdőztünk is, ott is homokos volt a part, a víz pedig türkiz. (hely nevére sajnos nem emlékszem). Voltunk a Meteorákon, Athénben, át ugrottunk a szomszéd faluban, Paralia-ra.

Aztán voltam Korfun (Moraitikán), ez volt 2003-ban. Szintén busszal voltunk, azóta megszűnt Eurotours-szal (hála istennek, mert minket ott akartak hagyni egy kis kikötő faluban, mert kompsztrájk volt, de aztán késő délután szó szerint átcsempésztek minket, volt egy kedves kapitány, aki megtette), ha emlékem nem csalnak akkor 70-75e körül volt. A tengerpart úgy volt megoldva, hogy a homokban nagyon apró kavicsok voltak, aztán a vízben 1 méter után homok volt. Maga a tenger az türkizkék volt. Szállástól egy 10 perc sétára volt. Mi itt béreltünk egy autót és körbejártuk a szigetet. Voltunk Sidarin, Glifadán, Korfu városban, Benitsesen, meg a Sziszi-palotánál. Egy örök élmény, azóta is imádom a szigetet.

2004-ben nagy álmomként voltam Krétán, repülővel, pont mikor az olimpiai láng a szigeten járt. Ez az út volt kb. 120-135e, Geraniban voltunk. Tengerpart szintén homokos volt, elszórva nagyobb lapos kavicsokkal, maga a tenger alja homokos volt és a színe olyan zöldes-kék volt. De mi általában átsétáltunk Agia Marinába (szomszéd üdülőfalu), ahol még ilyen kavicsok sem voltak. Itt is autót béreltünk és voltunk Chaniaban, Rethymnoban, Heraklionban, Knossosban <3<3 (nagy álmom volt),Elafonissin, aminek a különlegessége abban van, hogy a homok a part és a víz találkozásánál rózsaszín és a tenger a szélén szép türkiz, beljebb már sötétebb kék. Aztán fakultatívként elmentünk Szamriá-szurdokba. Lesétáltuk a 18km-es távot, ami kemény volt, de nekem nagyon tetszett, és még párszor végig mennék rajta, annak ellenére, hogy kb. 11-től már 44-45°, de az egész szurdokon egy hideg patakocska folyik végig, amiből lehet inni, és a sapikat, pólókat lelocsálni (ami kb. 10 perc alatt meg is száradt). Agia Roumelibe értünk le, hajóval pedig tovább mentünk Sougia-ba, ahonnan visszavittek minket a szállásra. Nekem ez a nagy kedvencem és mindenkinek csak ajánlani tudom.

Védül pedig, 2005-ben voltam Rodoszon, Ixia-ban (5km-re a fővárostól). Ez az út kb. 130-140e volt, szintén repülővel. Itt a tengerpart nagy, lapos kavicsos volt, szint a tenger alja homokos, a tenger pedig a szélén türkizkék és beljebb már sötétebb. Itt is autót béreltünk, így elmentünk Rodosz városba, Lindosra, Pillangók-völgyébe, meg végig jártunk a keleti és a déli részt is.


A görög ételek pedig megvan mindegyiknek a maga ízvilága, de nekem mindegyik bejött, amit megkóstoltam. Ezek pedig: souvlaki, gyros, mousaka volt, meg persze a sütemények közül a baklava és a halva. Az utóbbi kettő eléggé édesek, szóval sokat nem tudtam belőlük enni, de nagyon finomak. A souvlaki, egy nyárs, amin zöldések és húsok vannak meggrillezve. A gyrost szerintem Te is ismered. ;) A mousaka pedig rakott padlizsán és megvan sütve (itthon én is szoktam csinálni). Ezek kívül, ami nagyon finom a feta sajtjuk, nem olyan, mint amit nálunk lehet kapni a boltokban (leszámítva egy márkát, amit a metróban lehet általában kapni),meg a tejföljük, ami jóval krémesebb, és a a túrójuk is nyam-nyam. :)


Remélem, azért valamennyit tudtam segíteni. Én csak ajánlani tudom Görögországot, mert szép helyek vannak, az emberek is nagyon kedvesek, viccesek (és az egyik helyen egy görög fiúval összejöttem, nah ő még a csillagokat is lehozta volna). Igaz, a közlekedési moráljuk eléggé meglepő és lazák, mert Rodoszon olyan autót adtak, aminek még rendes rendszáma sem volt, hanem két papírcsíkra felírták a várható számot és kiragasztották a két szélvédőre... mi meg paráztunk, hogy a zsaruk lekapcsolnak miatta, de tojtak rá. :D

2010. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

én rodoszon voltam, szerintem ngayon nagyon jó volt.

a tengerpart kavicsos volt sajnos:(

a görög kaják szerintem egész jók

2010. jan. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Sarti nevű faluban nyaraltam. Tengerparton van. Sok a magyar. Szóval nagyon kellemes hely.
2010. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

mi 2008-ban voltunk Platamonason. Nagyon szép kis falu, jó a strand, a tenger türkizkék. A part nagy része kavicsos, egy részen homokos volt,de nem fehér. Mi egy nagyon helyes apartmanban voltunk, egy utcányira a parttól. A falutól nem messze van egy régi vár is,azt megnézni meg a szomszédos faluban is voltunk,azon kívül nem nagyon kirándultunk,inkább lazultunk,napoztunk, fürödtünk. Gyönyörű,hangulatos hely.

A kaják is isteniek, sok sok gyrost ettünk(ami nem olyan,mint az itteni ,de isteni finom), voltunk egy igazi görög vacsin is - volt görög saláta, polip, tintahal (nekem a tintahal nagyon ízlett,a polip kevésbé,de páromnak meg az ízlett-szóval ízlések és pofonok).

Az egész kirándulás (kirándulóbusszal utazási irodán keresztül 10éjszaka, apartmanban, kaja nem volt benne) kb 80 000/fő volt,ha jól emlékszem (de ismerősömék 2009ben majdnem fele pénzből megúszták,annyira lementek az árak).

Egyébként nagyon ajánlom Görögországot! csodás hely,mindenki kedves volt, az árak (élelmiszer, üdítő stb.) helyszínen kb olyanok,mint itthon, valami még olcsóbb is.

Ha mentek, mindenképp igyatok ouzot és ottani vörösbort - nagyon fincsik :)

2010. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok. :)

Nagyon szepen koszonom a beszamolokat. :)

Nagyon hasznosak az informaciok.

Szetneztem a neten es amint latom, a Halkidiki felsziget nagyon szep...turkizkek tengervizzel, feher homokkal...

A Skiathos sziget pedig hasonloan gyonyoru...

Nagyon szivesen olvasnam masok "udulotortenetjeiket" is. :)

Amugy a gyros nem tudom milyen etel, nem ismerem. :)

Nalunk Erdelyben nem hallottam rola.

Boldog Uj Evet kivanok mindenkinek! :)

2010. jan. 1. 20:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

1991-ben voltam Platamonas-ban. Olcsó volt, és mivel akkor láttam először tengert, nagy élményt jelentett, de utólag összehasonlítva a többivel nem volt nagy szám. A meghirdetett fakultatív programok érdeklődés hiányában (akkor még drágának számítottak) elmaradtak, ezért stoppal utaztunk el két napra Athénba, és egynapos kirándulásra a Meteorákhoz.


2000, 2001 és 2002 nyarán Korfun voltunk, az első két évben Ipsos-on szálltunk meg, a harmadik alkalommal Paleokastritsán. Motort béreltünk, bejártuk az egész szigetet. Főleg a nyugati oldalon álomszép strandok vannak, de inkább a fehér kavicsos part a jellemző, ha homokosra vágytok, akkor Glifadára menjetek. Ez egész sziget szép, viszonylag olcsó, dús a növényzet, szépek a tengerpartok, bájosak a sziget belsejében lévő kis falvak.


2003-ban Santorinire utaztunk. Az összes Görögországi hely között, ahol voltam, nekem messze ez tetszett a legjobban. Igazi mesevilág! Hófehér, kékablakos-ajtós, sziklába vájt házacskák, feketekavicsos tengerpart, a tenger sötétkék. Kamariban laktunk, de naponta átmentünk Thirába, kirándultunk Oiába, illetve tulajdonképpen a kaldera összes falvacskáját végigjártuk.


2004-ben Zakynthos-ra utaztunk, Tsilivi-be, az nem volt egy nagy durranás. A városok eléggé lepukkantak, az üzletek olyanok, mint egy rossz lengyelpiac. Van persze Kék-barlang, meg hófehér-homokos öböl, ahová a turistákat hajóval viszik. Hajóval átmentünk Kefalóniába is, na az pl. ezerszer szebb, mint Zakynthos. De ha nem gyönyörködni akartok, hanem a pancsi a lényeg, akkor ideális nyaralóhely ez a sziget is. A tenger türkizkék, a homok színe bézs (a hófehér Európában ritka, mint a fehér holló), elég sekély a víz, felmelegszik, ezért kisgyerekes családoknak ideális. Svédasztalos félpanzión voltunk, a választék bőséges, a kaja mennyei volt.


Múlt nyáron Krétán voltunk, szép volt, jó volt, de mivel a közte lévő években bejártuk Franciaország és Olaszország legszebb tengerpartjait (Cote d'Azur, Taormina, Amalfi-part), már nem nyújtott igazán új élményt, és kissé zavart a települések közötti elhanyagolt, gazos, kiszáradt vidék. Rethimnoban laktunk, megnéztük Chania-t is, az óvárosok tényleg szépek, de pl. a tengerparti szálloda- és étteremsorok közel sem olyan elegánsak, mint a francia riviérán. Nagyrészt műanyagszékes, gyorsbüfé kinézetű éttermek vannak, ahol a kaja sem a legjobb. A szállodában a félpanzió viszont itt is nagyon finom volt.

2010. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nei Pori
2010. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, Erdélybe merre laksz?:) Sajnos még nem jártam arra, de tervezzük, hogy a csíksomlyói búcsúra elmegyünk majd ebben az évben. :)


Én 2008-ba voltam Paraliahoz közel egy campingben. A busz 30 ezer volt, a szállás 180 euro (két hétig voltunk).


A tengerpart homokos volt, de nem fehér, a tenger pedig szép kék.


Elmentünk a Meteorákhoz, voltunk Olympic Beachen, Paralian, Litochoroban, Dionban és az Olympos hegységben fürdőztünk egy gyönyörű helyen. A sziklából kb. 5 méter magasról folyt a víz, olyan volt mint egy kis tó, csak mély és rettentő hideg, 12 fok. Gyönyörű szép zöldeskék színe volt a víznek. :) Hatalmas élmény volt.


A görög ételek nagyon finomak, ha arra jársz, mindenképpen kóstold meg a gyrost. Ha Paralian jársz, mindenképpen ajánlom neked a Manos grillt, a sétáló utcán található. Sok helyen ettünk gyrost, de ott volt a legfinomabb. :)

2010. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hat nagyon jo olvasni a gorogorszagi elmenyeitekrol...:)

Remelem en is elerek az iden, mert mar regota vagyok egy gorogorszagi nyaralasra. :)En inkabb koso nyaron vagy kora osszel mennek, mivel hallottam nyar kozepen elegge forro az eghajlat, nagy a hoseg.Tenyleg, ti az idojarasrol mit mondhattok? Milyen honapban voltatok?

Eppen megkerestem egy kedves valaszolo altal megemlitett helyet, Kefaloniat. Vilagos kremszinu homok, turkizkek tengerviz...Abszolut gyonyoru hely!


Kedves utolso valaszolo: Kolozs megyebol vagyok. :)

A csiksomlyoi bucsura egy baratnom szokott menni, es nagyon tetszett neki, tavaly vagy tavaly elott volt utoljara. Remelem kellemes idotoltesben lesz reszetek itt nalunk Erdelyben. :) Jo szorakozast kivanok nektek.:)

2010. jan. 2. 10:16
 10/18 A kérdező kommentje:

Kretan volt valaki?

Ha igen, milyen volt?

2010. jan. 4. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!