Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy működik ez a kiköltözés...

Hogy működik ez a kiköltözés más országba?

Figyelt kérdés

Hogyan kapok állampolgárságot, ha nincs pasim aki elvegyen feleségül? Hol lakhatok, gondolom nem vehetek házat/lakást papírok nélkül. Bérelni kell? Aki egyedül ment el külföldre pl dolgozni és úgy gondolta hogy már nem is jön vissza az hogy csinálta?

Szeretem az országom, még Miskolcot is szeretem (akármennyire lehúzzák), de néha felmerül bennem, hogy északra menjek, nem a jobb megélhetés miatt vagy ilyesmi, csak valamiért oda húz a szívem.



2014. jan. 18. 01:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Helsinkibe mész? Akkor muszáj megtanulnod finnül, mert ott mindenki azt fogja beszélni. Hiába tudnak angolul/németül néhányan, sokkal nehezebb lesz beilleszkedni, ha nem beszéled az anyanyelvüket. Turistaként még csak elég lenne az angol/német nyelvtudás.
2014. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hasznos választ.

Valószínűleg nem vagyok buta nem akartam nyelvtudás nélkül elindulni. Habár még csak angolul beszélek, tervben van hogy finnül is megtanulok (mivel a számi nyelveket elég nehéz lenne itthon elsajátítani). Nem Helsinkibe megyek (vagyis nem az a végleges úti célom), de lehet hogy egy ideig ott kell maradjak. Nem, az igazi célpontom Ivalo.

2014. jan. 18. 09:37
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja igen, van egy kis különbség ha úgy mész ki, hogy van hova menned és ha nincs. Arra a két válaszolóra utaltam akik egymás ellen irkáltak TB ügyben.
2014. jan. 18. 09:52
 14/14 anonim ***** válasza:

a személyit nem veszik el....


ez egy félreértés.

előszöris, EGT tagállamban élhetsz, dolgozhatsz, vállalkozhatsz, tanulhatsz személyivel, útlevél nélkül is, szóval az elveszik a személyidet eléggé ellentmondásos lenne.


[link]

2015. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!