Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy működik ez a kiköltözés...

Hogy működik ez a kiköltözés más országba?

Figyelt kérdés

Hogyan kapok állampolgárságot, ha nincs pasim aki elvegyen feleségül? Hol lakhatok, gondolom nem vehetek házat/lakást papírok nélkül. Bérelni kell? Aki egyedül ment el külföldre pl dolgozni és úgy gondolta hogy már nem is jön vissza az hogy csinálta?

Szeretem az országom, még Miskolcot is szeretem (akármennyire lehúzzák), de néha felmerül bennem, hogy északra menjek, nem a jobb megélhetés miatt vagy ilyesmi, csak valamiért oda húz a szívem.



2014. jan. 18. 01:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is kitalálod, hogy végleg vagy ideiglenesen távozol. Célszerű először úgy tervezni, hogy ideiglenesen, ugyanis a végleges távozáskor kijelentkezel a lakcímedről, elveszik a személyidet. Útleveled megmarad, állampolgárságod is. A lakcímkártyába KÜLFÖLDI CÍM megnevezés kerül.


Az ideiglenes külföldi tartózkodást tavaly tavasz óta nem kell bejelenteni. Fogod magad és kiutazol (ha EU ország, akkor nem kell vízum sem oda).

Az ideiglenes külföldi tartózkodás esetén a személyid megmarad.


A TB-t elintézed a NAV-nál, kijelentkezel és fizeted magadnak a TB-t (havi 6600). Ha nem, kellemetlen meglepetés érhet amikor követelnek rajtad 3-5 évet. Hagysz otthon valakinek meghatalmazást, amikor külföldön kapsz munkaszerződést azt a NAV-nál 15 napon belül be kell jelenteni, a meghatalmazottad szépen elintézi, hogy ne kelljen hazajönni. Így nem kell tovább otthon a biztosításodat fizetni, mivel külföldön biztosított leszel és az két országban tilos. Nekem a külföldi biztosító megnevezését, a biztosítási számomat kérték. Így otthon szépen tisztén hagyod a dolgaid és nem követelnek rajtad százezreket később.


Állampolgárság nem kell, EU-sországba szépen kimész jó sok pénzzel és kibérelsz egy lakást. Van ahol ez nehezebb procedúra (pl. németeknél), mert ilyen olyan biztosítékot kérnek meg munkaszerződést, amerre én lakok arra meg elég ha kicsengeted az első havi lakbért és az egy havi kauciót és már kapod a kulcsot. A szerződéssel bejelentkezel a lakásba.

Aztán országtól függően elintézed a rezindens kártyát.

Munkát keresel.


Ház/lakás vásárláshoz meg ami papír kell az a pénz. Jó sok.

2014. jan. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja, és az ideiglenes külföldi tartózkodás időtartama bármennyi lehet... pár hét, hónapok, évek...
2014. jan. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Uniós országban nem ördöngösség kiköltözni. Bármelyik uniós országba kimehetsz legálisan. Elég ha van pénzed, nyelvtudásod, repülőjegyed. A legtöbb uniós országban minimum 5 évet dolgoznod kell, hogy állampolgárságért folyamodhass. Bár felesleges mert csak komoly pénzkidobás. Uniós tagként ugyanazok a lehetőségeid vannak mint egy ott élő állampolgárnak. Uniós országokban ha megtudod fizetni akkor vehetsz házat. Bár külföldön többszöröse mint otthon. Kezdésnek elég ha bérelsz, és majd alakul a sorsod.

Nem uniós országokban már sokkal nehezebb a kijutás. Arról nem írok, mert egymillió kérdés volt már, elég ha visszaolvasod őket.

2014. jan. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kijavítom első hozzászólót a TB-vel kapcsolatban. Ha ideiglenes hagyod el az országot akkor sem kell a TB-t fizetned. Elég ha kitöltesz egy formanyomtatványt amiben kéred a TB ideiglenes szüneteltetését. Addig amíg te magad fel nem oldod, nem kell TB-t fizetni, végül is a másik országban kötelezően fizetni fogsz. Felesleges 2 országban TB-t fizetned.
2014. jan. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Még egy: milyen nyelvet beszélsz? Mert ha semmilyet, akkor ne indulj útnak egyedül. A külföldi magyarok nagyon kedvesen segítenek a facebookos csoportokban ha kérdezel, pl. hogy hol nyiss bankszámlát, merre érdemes lakást bérelni, stb. De senki nem fog veled elmenni kézen fogva és fordítani, hogy legyen bankszámlád, keressenek lakást, átnézzék a munkaszerződésed, mert nem fog senki egy idegen miatt szabadságot kivenni meg őt kísérgetni pusztán jólelkűségből.

A külföldre költözés sok macerával és ügyintézéssel jár amihez nincs tolmács...

2014. jan. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ha ideiglenes hagyod el az országot akkor sem kell a TB-t fizetned. Elég ha kitöltesz egy formanyomtatványt amiben kéred a TB ideiglenes szüneteltetését."


Csak akkor lehet kérni, ha van rá okod. Nem lehet csak úgy bejelenteni, hogy mostantól nem fizetem, mert úgysem veszem igénybe a szolgáltatást. Amíg nem leszel valamilyen módon biztosított (pl. külföldi munkáltatód fizeti kint), addig otthon szépen be kellett fizetni a havi 6600-at.


"Felesleges 2 országban TB-t fizetned."


Nem felesleges, hanem tilos. Ezért kötelező 15 napon belül bejelenteni, ha más országban biztosított leszel.

2014. jan. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ma 02:39

Én fogtam, és mielőtt kimentem volna Angliában kitöltöttem ezt a nyomtatványt. Beadtam, majd 3 hét múlva jött egy levél, hogy elfogadták, tudomásul vették, és szüneteltetve van. Semmi nyomos indok nem kellett. Végül is kint is több mint 1 évig nem dolgoztam. Mégsem kértem semmi

2014. jan. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
javítok: Nem kértek semmiféle munkahelyi igazolást, nem is tudtam volna adni, mert 1 évig nem dolgoztam. A párom angliai tb-je lett több, mert mint hozzátartozó ő biztosította nekem..A páromtól sem kértek semmit, pedig ő dolgozott, tudott volna adni papírt..
2014. jan. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én sem dolgoztam egy ideig, addig otthon bizony fizetni kellett, mert itt nem volt biztosításom. Most megnéztem a 12T1011 nyomtatványt, ott van, hogy az ok kötelezően kitöltendő. A NAV-nál is bent voltam mielőtt kijöttem, ott is megerősítették, hogy amíg más országban nem vagyok valamilyen módon biztosított, addig bizony fizetni kell.

Nemrég lett állásom, azonnal szaladt otthon anyukám, hogy bejelentse és ne fizessük tovább.



[link]


"A társadalombiztosításról szóló törvény (Tbj.) rendelkezései alapján az a belföldi személy, aki nem biztosított és egészségügyi szolgáltatásra a törvényben meghatározott esetek szerint sem jogosult, illetve más EGT tagállamban sem biztosított, köteles egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni. "

2014. jan. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tanulj meg angolul, ezt mindenki beszeli.

Indulj neki a vilagnak, tuti hogy valaki valahol

egy magyar lanyt meg fog talalni, mint aki Te vagy.

Fogsz majd itt talalni mindenfele "okos" valaszokat

akik mint szokas szerint lehuzzak az enyemet.

Ne higyj nekik, en mindenkinel okosabb vagyok.

Love you!

2014. jan. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!