Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban milyen lehetőségek...

Londonban milyen lehetőségek vannak? Kanadával kapcsolatban van mát tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés
Egyelőre még tanulok, de nyelvvizsga után szeretnék külföldön szerencsét próbálni. Vagy esetleg kint folytatni tovább a tanulmányaim. Ha voltatok kint, milyen tapasztalatokkal jöttetek vissza, vagy ha kint maradtatok, mivel foglalkoztok? Szerettek kint élni?

2012. dec. 7. 21:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
már*
2012. dec. 7. 21:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én programozóként dolgozom Londonban, jól érzem magam.


Egy tanács! Ne csak úgy bele a nagyvilágba gyere, szerencsevadász módjára, hanem célokkal érkezz, melyeket meg akarsz valósítani. Ha csak úgy kijössz, nem leszel sikeres!

2012. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 és fél éve élek Kanadában de elegem van belőle. Ha csak tanulni akarsz itt arra jó, de itt élni számomra maga a borzalom. Csak tudod nem olyan egyszerű ám mint ahogyan azt te gondolod... nem úgy van, hogy felülsz a repülőre és már egyből járhatsz is itt suliba. Én a helyedben Londont választanám, de csak azért mert közelebb van az otthonhoz.
2012. dec. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 1.5 éve élek Londonban és őszintén szólva 1x voltam otthon 2 hétre a nyáron. Ha van egy jó szakmád amivel komoly céghez tudsz menni jó fizetésért akkor jó itt mert lehet keresni, egyébként nekem nem jön be. Ha lenne otthon normálisan fizető munka már mennék is haza és ezzel rengeteg itt élő magyar van így.
2012. dec. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha lenne otthon normálisan fizető munka már mennék is haza és ezzel rengeteg itt élő magyar van így."


Hát igen, itt üt vissza az, amit mindig mondok! Végzettség, jó nyelvtudás nélkül mindenki maradjon otthon, mert aki otthon nem vitte semmire, az itt sem fogja! Nekem is vannak ismerőseim, akik haza vágyódnak, de kivétel nélkül kulimunkát végeznek. Kulimunkáért nem érdemes kijönni! Én és a barátnőm is az IT szektorban dolgozunk, eszünk ágában sincs hazamenni, mert jól élünk. Az itt panaszkodó magyarok 99%-ának sem képzettsége, sem nyelvtudása nincsen, ezért itt sem érzi jól magát! Elárulom! Egy alacsony keresetű ember sehol nem fog jól élni!

2012. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze, gondoltam, hogy nem úgy megy, hogy repülőre csüccsenek, és már a jóba teszem a seggem. Azért járok suliba, hogy alakítsam az életem, a nyelvvizsga elengedhetetlen számomra. Belekerül ez még 2-3 évbe, mire azt mondom, oké, megvagyok, indulhatunk. A szépségiparban el lehet azért helyezkedni? Vagy valami irodai munka?
2012. dec. 8. 13:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért én nem általánosítanék hogy akinek jó a nyelvtudása és a végzettsége szerinti szakmát űzi az senki sem menne haza. Nem vagyunk egyformák és nem egy helyről jöttünk, különböző mindeni története.

Én pl az ország egyik-ha nem a legélhetőbb városából jöttem, korábban Ausztriába ingáztam dolgozni, ami nekem 30 perces autóutat jelentett, de mégis ide hozott a sors.


Van kollégám akinek lejárt az USA vízuma és csak parkolópályán van itt amíg meg nem hosszabbítják, ő meg oda vágyik vissza de nagyon mert neki meg ott volt jobb.


Abban egyet értek hogy egy borsodi faluból, kilátástalan körülmények közül érkezettnek ez a paradicsom, de hidd el vannak akik a jó keresetük ellenére is elvágyódnak innen különböző okok miatt.

Londonnál vannak jóval élhetőbb városok is Európában, pont most olvastam egy ilyen felmérést ahol Bécs végzett az élen, London nincs az első 5-ben sem.

[link]

2012. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Hát drágáim akkor ezek szerint én vagyok béna, mert 2 diplomával és 5 nyelv tudásával takarítok - Londonban... Túlképzettnek se jó lenni, 4 hónapon át próbáltam "rendes" munkát találni, mindenhonnan elküldtek, diplomástul.
2012. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én Vancouverben élek 2008 szeptembere óta szoftverfejlesztőként, a hely egészen fantasztikus, otthon érzem magam, ahogy Magyarországon sosem.


Más kérdés hogy kezdőként iszonyú nehéz lesz... aki szoftverrel foglalkozik az magánban keressen meg, tudok talán tanácsot adni.

2012. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hát drágáim akkor ezek szerint én vagyok béna, mert 2 diplomával és 5 nyelv tudásával takarítok - Londonban... Túlképzettnek se jó lenni, 4 hónapon át próbáltam "rendes" munkát találni, mindenhonnan elküldtek, diplomástul."


Nem te vagy az egyetlen, párom E.Ü. diplomával szintén takarított az első pár hónapban-amíg bírta illetve nem talált jobbat. Egyszerűen képtelenség itteni tapasztalat nélkül laboráns állást találni, tapasztalatot meg max volunteerként szerezhetne-ha lenne ideje/energiája a vendéglátós munkája mellett.

2012. dec. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!