Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapestet miért írják néhány...

Budapestet miért írják néhány helyen Bukarestnek?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy időnként Budapestet Bukarestként emlegetik bizonyos helyeken. Ez miért van? Bukarest Budapestnek egy idegen nyelvű elnevezése?
2012. jún. 3. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Èn még ilyet soha nem hallottam, hogy bárhol is Bukarestnek írták volna. Néha vannak buta emberek akik össze keverik, de külföldön élek, és utazok sok sok országba most már 12 éve de még soha nem találkoztam olyannal aki össze keverte volna.


Bukarest románia fövárosa.

2012. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyanok akik összekeverik. Ez inkább más kontinenseken jellemző mert az Európaiak csak ismerik hogy melyik fővároshoz mi tartozik meg hogyan. Én amikor kint voltam USA-ba még 2 éve nagybátyámnál akkor ott beszélgettem egy helyi lánnyal és ugye mondtam neki hogy ismeri e az országomat ő meg egyből mondta hogy főváros Bukarest igaz?:D persze angolul kommunikáltunk ha valakinek nem esne le :D Én meg mondtam neki hogy nem, az Románia fővárosa én meg mondtam hogy Budapest a helyes főváros. Nem nagyon ismerte Európát. Ez van sajnos vannak ilyenek.
2012. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
Bukarest Románia fővárosának a neve (ráadásul a magyar nyelvű neve, a román neve București), ezt ha másnak nem legalább neked aki itt élsz illene tudnod. :p
2012. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tutik vagytok. köszike :) magamtól sosem jöttem volna rá, hogy bukarest egy létező hely, szóval még egyszer köszi. és sorry a műveletlenségemért
2012. jún. 4. 00:00
 5/5 10 deka farhát ***** válasza:
100%
jézusom....
2012. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!