Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti kihagynátok egy évet...

Ti kihagynátok egy évet érettségi után azért, hogy utazzatok/csavarogjatok Európában?

Figyelt kérdés
Titeket nem hajt a kalandvágy? Nem akartok kikerülni a szürke hétköznapokból? Nem csak nézni hanem látni a világot? Nekem nagy álmom hogy utazzak és sok kalandban legyen részem! Ti neki indulnátok egy ilyen 1 éves útnak? Hátizsákos, kevés pénzes megoldással?

2012. ápr. 15. 14:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

szia! ha van rá pénzed és lehetőséged mindenképpen vágj bele!! olyan élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodnál, hogy teljesen más emberként jönnél vissza. én sajnos eddig nem jártam sok helyen (Ausztria, Horvátország, Görögország, idén Olaszba megyek), de minden álmom nekem is, hogy bejárjam a világot!! főleg Európát és Dél-Amerikát!

úgyh, sok sikert!!!

2012. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kezdd el az egyetemet és legkésőbb másodévesként már mehetsz is ki tanulni. Az Erasmus-ösztöndíjaknál sok egyetemen konkrétan könyörögnek a diákoknak, hogy használjátok már ki, tehát ez aligha lesz gond. És nem csak Erasmus van a világon. Vannak diákszervezetek, amelyek külföldi szakmai gyakorlatokat biztosítanak. Szóval, ha van benned kalandvágy, biztosan megtalálod a számításodat - és nem esel ki a tanulásból. (Újrakezdeni borzasztó nehéz.)
2012. ápr. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki mire alapozza hogy nehéz, nekem nem volt az, illetve nem azért volt nehéz mert kihagytam egy évet. Igaz közben is tanultam valamit, volt hogy félig-meddig iskolai keretek közt. Ezt egy világjárás közben is lehet művelni, ha pl mindenütt arra fordítod az időd x részét hogy megtanuld az adott ország nyelvét.

Egyébként is, egy egyetem más tanulási stratégiákat (is) követel mint a közoktatás, szóval így-is úgy-is bele kell jönni. Kiszellőztetett fejjel az is jobban megy, mint pl. egy itthon töltött nyár után.

Felvételi gondok megoldása: jelentkezz valahova, gyúrj az érettségire mint az állat, akkor biztosan fölvesznek, szeptemberben pedig elmész beiratkozni és 2 passzív félévre rakatod magad még ugyanott.

2012. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát én most úgy akarom csinálni a dolgaimat, hogy jövő augusztusig össze kell gyűjtenem 300.000 Forintot. És irány neki. Egy teljes hónap, körbeutazni Európát vonattal. Ennyi az én célom. Szeptemberbe az első hetet kihagyom és utána suli.
2012. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!