Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti kihagynátok egy évet...

Ti kihagynátok egy évet érettségi után azért, hogy utazzatok/csavarogjatok Európában?

Figyelt kérdés
Titeket nem hajt a kalandvágy? Nem akartok kikerülni a szürke hétköznapokból? Nem csak nézni hanem látni a világot? Nekem nagy álmom hogy utazzak és sok kalandban legyen részem! Ti neki indulnátok egy ilyen 1 éves útnak? Hátizsákos, kevés pénzes megoldással?

2012. ápr. 15. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha tehetném minden további nélkül megtenném. De én érettségi után már rögtön mentem dolgozni nagybátyám cégéhez és csak az érettségi után volt kb 1 hónap pihenőm és ennyi. Én mondjuk így évek során elég sok mindent láttam Európában. Jártam már Ausztriába, Olaszországba, voltam Horvátországon is ott többször, illetve Angliába is voltam egy hetet, meg Monacoba is voltam 2 napot. Nekem igazából a nagy álmom Spanyolország megtekintése de per pillanat nincs rá sok időm, energiám meg pénzem :) De még lesz rá alkalmam szerintem. Egyébként én magam is terveztem anno egy ilyen körutat hogy összefogunk pár haverral aztán autóval teszünk egy európai kört mert a pénzt összetudtuk volna dobni rá kb egy olyan 1 hónapos kalandba simán beletudtuk volna vágni a fejszénket, de sajnos sok minden miatt nem jött össze :S Ez van még lesz rá szerintem alkalmam egy ilyenre :) 21/F
2012. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Végül is egész sok helyre eljutottál :D

Spanyolországba én is terveztem menni.

Valamennyire tudok is spanyolul de még rágyúlok :D

Köszön a válaszok!

2012. ápr. 15. 14:55
 3/14 anonim ***** válasza:

Én nem igazán vagyok olyan bátor,hogy nyelvtudás,és pénz nélkül egy hátizsákkal csavarogjak a nagy világban,Így nem is vágytam arra,hogy Magyarországot akár nyaralás céljából is elhagyjam.De ahogy mondják ember tervez,isten végez.Az életem mégis úgy alakult,hogy 30 évesen külföldre költöztem,és 10 év óta szinte az egész világot bejártam.Thaiföldre hátizsákkal indultunk neki.Voltam Chilében,Kínában, San-Francisco-ban,Franciaország,Németország, Olaszország,Görög,Törökország,és tavaly Japánba is eljutottam.De még ma sem utazom egyedül..Ehhez még ma sincs meg a bátorságom.

40/N

2012. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Figyelj én is simán mennék, ha lenne a szüleimnek állása, és ha nem nyomorognánk.

Nagy Britanniában ez szokás, és meg is tehetik érettségi után/egyetem előtt, h beutazzák a világot. Sajnos nálunk ez nem így van. Ha van rá vmilyen módod, utazz sztem!

Ja, és tervezz előre meg mindent, nem lehet tudni mi fog veled történni külföldön.


Sok szerencsét kívánok! (:

2012. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kösz mindenki!

Én sem egyedül terveztem.

És már a nagy részének utána néztem :D

2012. ápr. 15. 15:35
 6/14 anonim ***** válasza:

" Nagy Britanniában ez szokás,"

Ezt honnan veszed,hogy ez a szokás??

Kábé annyira mint otthon Magyarországon külföldre utazni nyaralni.Az angoloknak több mint a fele sosem hagyta el a szigeteket.Kint élek lassan 7 éve.Rengeteg angol kollégáim vannak,köztük mérnökök,diplomások.Sokat beszélgettünk már az utazásról,és van olyan angol kollégám aki csak A szigeten nyaralt.(Skócia,Wales,Írország) Sokuk nem is vágyik külföldre..(olyan helyen dolgozom ahol a válság előtt 4000 dolgoztak,most olyan 1500-2000 ember van)

Szóval náluk sem szokás ez,csak aki megteheti az megy aki nem az csak a saját országában néz körül..Ez van otthon Magyarországon is.Aki megteheti az úgyis elmegy,aki nem teheti meg az csak álmodozik tovább.

2012. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Nemrég olvastam erről, utolsó válaszoló
2012. ápr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én nem hagynék ki évet, utána iszonyú nehéz lenne újból elkezdni tanulni.
2012. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha lett volna rá pénzem, akkor nekivágtam volna. De sajnos az a "kevés pénz" is amit említesz, elég sok.
2012. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hú, mindenképp! Én is kihagytam egy évet de sajnos nem erre szántam, vagyis voltam külföldön sokat de ugyanazon a helyen. Sajnos nem voltam elég bátor és nem tudtam hozzá embert találni, ma már asszem egyedül is nekivágnék, van egy csomó lehetőség a neten is. A pénzt meg gyűjteni kell, én ilyesmire gyűjtöm, diákmunkázok, más meg motorra, lakásra, gyerektartásra. Ráadásul ezek a kalandok sokszorosan visszahozzák a beléjük fektetett pénzt, ha meg veszel egy lcd tv-t az kevésbé. Alig várom hogy lediplomázzak és nekiindulhassak egy újabb "gap year"-nek.
2012. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!