Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzből tudnék új...

Mennyi pénzből tudnék új életet kezdeni, Londonban (vagy környékén)?

Figyelt kérdés

17 éves Lány vagyok,végzettségek nélkül, alapszintű angol nyelvtudással, menni akarással, kitartással és energiával!

A családi helyzetem miatt sürgős lenne elszöknöm itthonról!

Tudom, hogy így nem tudnám befejezni itthon a középiskolát és azt is, hogy nem játék egy ilyen terv. De úgy gondolom, ha valamikor lépnem kell, akkor az most van. (máskülönben belenyugszom a mostani helyzetembe, és egy életre megbánom, hogy nem léptem, mikor még meg volt bennem az 'menni akarás')

Kérdésem első körben az lenne, mennyi pénz lenne szükséges ahhoz, hogy tudjak hol lakni, ki tudjak menni?

Másodszorra, hogy állást, ezekkel a feltétel kaphatnék? (ha igen, kb. mennyi fizetésre számíthatok)

Lenne esélyem egyedül, Nőként elindulni, vagy ajánlott egy útitárs?

Volt valaki hasonló helyzetben? Szöktetek már el?

Londonban, (Angliában) élők hozzászólásait, javaslatait is nagyon szívesen olvasnám!


Kérlek benneteket, csak akkor írjatok, ha nem tartjátok lehetetlennek a dolgot és nem lebeszélni akartok Róla.


Előre is nagyon köszönöm!


2012. ápr. 4. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én kint dolgozom egy munkaközvetítő irodában.Így tapasztalatból írom a következőket.

Abba most nem megyek bele,hogy 18 éves korodig akár Angliából is visszatoloncolhatnak ha rendőrség segítségét kérik a szülők.Te tudod milyen háttérrel rendelkezel,mit engedhetsz meg.

Azt viszont tudom,hogy kortól függetlenül alap angol tudással ami voltaképpen azt jelenti,hogy nem fogsz tudni sem kommunikálni,sem intézkedni nem fogsz tudni semmit elérni.Már az első nap bajban leszel,hogy miképpen hogyan bérelj szobát.Hogy hol és hogyan intézd a papír munkát.Hogy hogyan menj munkát keresni.Ha nem tudsz kommunikálni,mindenhonnan elutasítanak,és még takarítani sem fognak felvenni.Gondolj abba bele,hogy Londonban például naponta több ezer illegális,és legális bevándorló érkezik.A legtöbb szépen beszél angolul.Ezért itt igencsak érvényesül az a szabály,hogy ha 1 elmegy nincs gond,helyett 100 embert is feltudnak venni dolgozni.Első körben angolokat alkalmaznak,és bármily hihetetlen bizony itt is van munkanélküliség,itt is vannak angolok akik akár mosogatni is elmennek,csak dolgozhassanak.Majd azokat alkalmazzák,akik tudnak angolul.Szóval kezdésnek a nyelvtudásod hiánya a legerősebb hátrány.

De ennek ellenére kijöhetsz,nem kell rám hallgatni.Hiszen szerencséd is lehet.Ha van ismerős,rokon,az akár nyelvtudás nélkül is tud munkát szerezni neked.(munkám folyamán volt rá példa,hogy olyan embert alkalmaztunk aki még köszönni sem tudott angolul.De az illető hölgyet név szerint kérték,hogy vegyük fel a céghez) Ilyen lehetőség neked is lehet.

Azt hogy mennyi pénzre lenne szükséged.Nos,a te esetedben nagyon sokra.Egy jó angolosnak is azt tanácsolják,hogy legalább 1000-1500 fonttal induljon el,és pár hét kap állást.Neked semmi nyelvtudással ez az összeg is kevés lesz.Neked nem 1-2 hónapban kell gondolkodnod,hanem 3-6 hónapban..Rengeteg pénz..

Nem akarlak lebeszélni sem a külföldről,sem a szökésről.Ez a te saját terved.De kezdésnek mielőtt megszöknél vagy kijönnél tanuld a nyelvet vagy keress olyan kint élő embert aki befogad,és munkát szerez neked..Nyelv vagy ismeret nélkül nem sok esélyed van..

sok sikert

2012. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Annyit tennék hozzá, hogy azt mondtam, a nyelvtudásom alapszinten van. Kommunikálni tudok. Állást keresni is. Talán ahhoz nem kevés a tudásom. Talán április végén le tudnám tenni a középfokú vizsgát, de én nem a vizsgákban hiszek. Rengeteg filmet nézek angol nyelven, értem Őket.

Valahogy,...engem ez a része a dolognak nem ijeszt meg annyira.

2012. ápr. 4. 15:28
 3/12 anonim ***** válasza:

első vagyok

Bocsánat,ha félre értettem,de ha valaki alap angol tudást mond,az többnyire kimerül abban,hogy el tudja mondani a nevét,címét és ennyi.De a társalgás nem megy.

Ha nem ijeszt meg a nyelv,akkor nincs miért aggódnod.

Akkor 1200 fontot szedj össze,gyere ki,bérelj egy szobát,intézd el a papírokat,és az önéletrajzaiddal nyakadba veszed a várost.Bemész minden munkaközvetítő irodába,minden olyan helyre ahol munka van.

Nagyon szívesen segítek megírni,hogy milyen papírokra lesz szükséged,hogy munkát kaphass,hogy kezdésnek mit kell fizetned,hogy szobád legyen stb..

Viszont neked is bele kell kalkulálnod,hogy nem megfelelő angol tudás,semmi gyakorlat,semmi angol munkareferencia,és semmi szakma nincs a kezedben,így nem lesz könnyű neked.

üdv 38/N

2012. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is Londonban élek. Az otthoni alap angol tudás egyenlő a nullával, én középfokú nyelvvizsga után is meg voltam lőve az elején, pedig otthon is használtam a nyelvet (vendéglátás). Mindenesetre ismerős nélkül, nulla szakmával, és tapasztalattal egyedül 17 éves lányként kijönni...elég naiv gondolat, mert tényleg itt is munkanélküliség van, ráadásul ok hogy azt hiszed hogy okos "felnőtt" vagy, de itt nem lesz aki ingyen pesztrál, és nagyon magányos tud lenni az ember még egy ekkora városban is. Aki magányos annak szeretethiánya van, akinek szeretet hiánya van azt kihasználják, akit kihasználnak annak meg nagyon nem jó.

De persze legyen szerencséd, ha gondolod én is le tudom írni privátban az én tapasztalatomat, és a kezdeti buktatókat.

2012. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A pénzről: Én 1500 fonttal jöttem, elég gyorsan lett melóm,de bizony volt hogy a az első hónapban (havonta fizettek) a lakótársaim csináltak kaját nekem, mert 1 font maradt a zsebemben.
2012. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

18 eves korodig varj legalabb. de en a helyedben utana is csak akkor vagnek bele ha van kint ismerosod akire szamithatsz esetleg akivel osszekoltozhetsz. egyedul Londonban ismerosok nelkul csak ugy bele a vilagba nagyon kockazatos egy fiatal lanynak. baratnomet majdnem megeroszakolta a szobataarsa akit az interneten talalt.szerencsere sikerult elmenekulnie..

nem ismerem a csaladi helyzetedet de inkabb egy rokon segitseget kernem otthon amig befejezed a sulit. ha meg egy erettsegid sem lesz mi lesz beloled? londonban sem viszed sokra igy.

2012. ápr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem menne minden simán gördülékenyen, ha kimennék. Soha nem voltam nagy igényekkel rendelkező lány (szép ruhák, sminkek, utazások...beértem mindig azzal amim volt/van). Elkezdtem én is dolgozni és mióta dolgozom, be kell szállnom a rezsibe, illetve önállósulnom kellett.Szüleim éjjel nappal dolgoznak, két kis testvért látok el, főzök, mosok, takarítok...tehát nem hiszem, hogy az önállóságommal problémák lennének.

Ellenben értem, amit mondasz utolsó, hogy nincsenek barátok, magányos az ember...de talán (egy idő után) barátok akadnak.

Van még egy lehetőségem, Londonon kívül. Torontóba vannak ismerőseim, egy Magyar család. Ha sikerül annyi pénzt összegyűjtenem, hogy oda kimehessek, egyértelműen kedvezőbb lenne tényezőket tekintve.

Ha az nem jön össze, akkor jön ez. (Akkor majd feltétlen írnék)

Egyelőre ezt is Köszönöm, sokat segítettetek! :)

2012. ápr. 5. 16:37
 8/12 peterk888 válasza:
én veled tartanék és ezt a lehető legkomolyabban vedd
2012. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
persze, hogy vele tartanál, hogy sunázhasd.
2012. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Már kint vagyok :))
2012. okt. 28. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!