Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van e külföldre tartó vonaton...

Van e külföldre tartó vonaton valamilyen vizsgálat? Bővebben lenn

Figyelt kérdés
Bécsbe megyek vonattal egy hónap múlva, de nem tudom hogy ez hogy működik. Itt van valami útlevélvizsgálat, személyi, határátkelő vagy valami? Vagy csak felszállok itthon leszállok Bécsben? Segítsetek, mert nagyon tudatlan vagyok e téren!
2009. jún. 7. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyarország és Ausztria között nincs hagyományos határ, tehát útlevélellenőrzés nem lesz. Az előfordulhat, hogy vámellenőrzés lesz, hiszen vámszabályok még vannak. (cigarettacsempészés, kábítószer...stb)

De a legvalószínűbb, hogy Pesten felszállsz és leszállsz Bécsben.

2009. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van vámvizsgálat, akkor sem kell "leszállni". A vonaton jönnek a határőrök azt annyi :) De ez sem jellemző ma már. Olyan, mintha a szomszédba mennél :)
2009. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én nemrég voltam Münchenben vonattal, Bécsen keresztül. Ausztria és Németország határán jött egy rendőr, megnézte a személyimet és ennyi, de azt is csak azért, mert pont akkor volt egy nagyon fontos politikai-gazdasági találkozó.

Egyébként nem kell számítanod ilyesmire szerintem, nyugodtan vidd magaddal amit akarsz, de azért az illegális dolgokkal csak óvatosan.

Bár én visszafelé hoztam magammal egy csomag petárdát, meg egy rakat szivart, de tudtam, hogy úgysem lesz semmi. :D

2009. jún. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szlovákia - Magyarország között soha nem találkoztam ilyennel.
2009. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vigyél magaddal minden szükséges iratot (egyébként is szükséged lesz rá), aztán ha jönnek, megnézik, ha nem jönnek, akkor annyi...

Ne legyen nálad semmi illegális és akkor félnivalód sincs! :D

2009. jún. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én jövőhéten megyek Svájcba vonattal. Ott szerintetek fognak kérni tőlem személyit vagy valamit?
2010. aug. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!