Kezdőoldal » Utazás » Európa » Menjek / ne menjek? 15/L

Menjek / ne menjek? 15/L

Figyelt kérdés

Nyáron kimehetnék egy hónapra Németországba, Böblingenbe egy lovardába segíteni, dolgozni. Nem pénzért, hanem ez egy úgynevezett praktikum. Rokonoknál laknék addig.

De nagyon félek, mert egy kukkot sem tudok németül és nem tudom, hogy a német gyerekek elfogadnának-e, boldogulnék-e.

A szüleim szerint ezt a lehetőséget nem szabadna kihagynom, de nagyon félek, hogy kiakadnék és már a harmadik napon haza akarnék jönni.

Most mit tegyek ?

15/L


2011. máj. 18. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha a rokonok beszélnek magyarul, akkor simán. nem hagynám ki, németország-fan vagyok, csak éppen nincs pénzünk elmenni oda :(
2011. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Menjél, Németország biztos, hogy nagyon jó hely, a nyelvbe meg majd belejösz ;) Én legalábbis biztos mennék, szeretem a német nelvet meg az országot is szeretném megnézni :D


17/F

2011. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
egy ilyen hatalmas lehetőség nem minden nap adódik.. ki ne hagyd ..legalább megtanulsz vmenyit németül,nem kéne tartanod hogy nem tudsz semmit godolj bele mennyi minden raggadhat rád az a pár hónap alatt,igaza van a szüleidnek nem kéne kihagynod....attól meg ne félj hogy elfogadnak-e biztos kedvelni fognak,te metanítod őket magyarul ők meg németül...ha belevágsz akkor már nem adhatod fel csak úgy csináld végig..én nem tudnám elviselni a gondolatott hogy feladtam és inkább elmenekültem....de tied a döntés
2011. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
43%
Én nem mennék. De ez magánvélemény.
2011. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Osztom az előttem szólok véleményét, menj el :)
2011. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kár lenne kihagyni.
2011. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is mennék :)
2011. máj. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
én nem mennék , de leginkább azért mert van párom...ha egyedül lennék lehet elgondolkodnék rajta:) bár én nem szeretem Németországot se a német nyelvet..ha mondjuk Spanyolországról lenne szó akkor egy percig se haboznék :D
2011. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha legalább valamennyire tudnék németül, akkor mennék. Tekintve, hogy 10ig tudok szmolni, elmondani, hogy szeretlek és pár szót Rammstein számokból, inkább nem. Bár ha beszélnének páran angolul, vagy franciául biztosan, meggondolnám. A meló mellett miket csinálnál? Mert csak gürizni nem mennék, itthon is lehet, viszont ha a rokonok elviszenk pár helyre, világot is látsz, szórakozás is van, akkor ki ne hagyd. :D
2011. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mire visszajönnél, már tudnál németül...
2011. máj. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!