Mennyibe kerül az étel nyaraláson?
Sziasztok, először utazok Európa országaiban, 10-14 napot mennék barátommal vonattal, szeretnénk minél olcsóbban kijönni, de mégis viszonylag igényesen étkezni (értsd: inkább eszünk helyi ételeket és gyorskaját, mint otthonról hozott zacskóslevest és konzervet, de az sem kizárt). Szállásokon akár főzni is tudunk, van időnk keresgélni olcsóbb szupermarketeket, standokat. Dánia, Prága, Franciaország, Spanyolország, Olaszország lenne az úticél.
Szerintetek az alábbi országok árait és a mi szempontjainkat tekintetbe véve mennyivel számoljunk egy főre napi költségvetésben?
Teljesen megértelek kérdező. Ha kellő alázattal utaztok, és egy jó Mercaronaban vagy Carrefour-ban vásároltok, még olcsóbban fogtok kajálni, mint magyarországon. Simán minőséget kaptok olcsón, ezért ne aggódj. A helyi kajákat is ki fogjátok tudni próbálni, indig lesz churros, chorizzo, fagyasztott burek.
Szóval őszintén szurkolok nektek.
Amúgy gondolom leszűrted már a válaszokból, hogy az itt válaszoló fotelutazók többsége mihaszna együgyű ember nulla élettapasztalattal, akik a naralást csak az utazásszervezőjük tanácsai alapján tudják elképzelni 3 évente egyszer. Ezüst villával és damaszt abrosszal.
Ti csak induljatok neki, és mondom, a Mercadonát ne ahgyjátok ki.
(legközelebb pedig tessék repülővel menni, olcsó jegyek mindig vannak)
Ha valóban nem nagy a keret, akkor Franciaországot és Dániát felejtsétek el, mert a jóisten pénze lassan nem elég. Helyette inkább csináljatok kisebb, országon belüli körutat. Pl. Bratislava (bár az Szlovákia) - Brno - Plzen - Prága - Karlovy Vary (nem biztos, hogy így jönnek a megállók).
Vagy Észak-Olaszország: olcsó repjegy Milánóba, arra elég is egy nap. És vonattal könnyen elérhető Firenze, Verona, Pisa, Velence, Bologna, Trieszt, bőven van választék.
Már itt ajánlottam az oldalon és volt akinek tetszett is. Ha Spanyolország akkor Malaga - Granada - Sevilla. Vagy Portugáliában Lisszabon és környéke simán vonatozható, de nem abból fog állni az út, hogy rohantok.
Így a pénz is jobban beosztható, meg amiket írtam azok azért kis spórolással abszolút vállalható helyek (Milánó drága, de megérkezni is meg kell).
nem értem miért lett lehordva a kérdező amiért nem akar egy valag pénzt kajára költeni. 2 hetes nyaralásnál nekem már csak nyűg volt, hogy állandóan kitaláljam melyik étteremben/vendéglőben egyek, és az nem európai ország volt( nyilván azért is tettem így, mert jóval olcsóbb volt).
Dánia, Franciaország tényleg nem az átlag magyar turistának van árazva, inkább pénzes ázsiaiaknak, nyugat európaiaknak.
Abban egyetértek a többiekkel, hogy 14 nap kevés, elmenne a fele utazgatással, és az se olyan olcsó ám (ha már a kaját átfontolod ennyire).
Én azt mondom felezd el, legyen olasz -» spanyol -» esetleg franciaország a végére.
Prágát megnézed majd máskor, 2 nap bőven elég oda.
Nem lett lehordva, csak eleve utazni akar, de pénze nincs rá.
2 hét alatt akarja behozni azt, amit mások évek alatt utaztak.
Így aztán semmi értelme az utazásnak, hogy gyakorlatilag végigrohanják a városokat, nevezetességeket.
A nyaralásnak a pihenésről kellene szólnia, nem a "jaj siessünk, mert még 3 helyet meg kell néznünk". Fáradtabban fog hazaérni, mint ahogy elindult.
Meg így nem lehet elindulni egy európai körútra, hogy ki van fillérezgetve a pénz, s inkább nem eszik, meg arról szól a nyaralás, hogy olcsó boltot/éttermet keresgél.
Oké, hogy lehet posztolni az instára, hogy "na itt is jártam, meg itt is, látjátok erre is fussa"
De létezik olyan szolgáltatás is, ahol le lehet tölteni a netről saját insta fotódat. Ez azoknak van, akiket nem egy adott ország nevezetessége érdekel és nem pihenni akarnak, csak az ismik irigységére vágynak.
Nyilván van egy ésszerű átmenet a két véglet között, de igen, végigrohanni mindent tényleg nem túl bölcs dolog. 14 nap reálisan 3 ország max.
Vagy 4-5 kicsi, és ott is csak a fővárosok.
Alapvetően a megabevásárló helyek működnek. Ha főtt kaját akartok, akkor street food. Ha alszotok valami foglalt helyen, akkor reggelivel, főleg a drágább országokban, attól olcsóbban nem ússzátok meg. A déli és az exszoc országokban közel annyival számolhattok, mint nálunk. Szerintem Skandináviánál nincs drágább hely, oda nem is mennék. De pl a német nyelvterület elég barátságos, ha aldi lidl és társai vannak célba véve. A németeknél jól lehet vásárolni, de ez így van a franciáknál is. Az olasz, spanyol városok belső részein keresni kell a szupermarketeket, amik nem nagyon vannak, de lehet találni spar-t meg ilyeneket.
Nekem is sok lenne 5 ország 15 napra, de ez ízlés kérdése, fiatalon mentünk ennél többet is. Mostanában inkább a csillagtúrákat szeretjük.
Itt szó sincsen semmiféle normális vagy értelmesen megszervezett nyaralásról vagy esetleg egy informatív utazásról. Hiszen szinte semmire sem maradna idejük a hosszú utazgatások mellett, és kb. csak annyit látnának az adott országokból ami közvetlenül a sínek mellett van.
Azaz annyit mint bármelyik kalauz.
Persze így utaznak azok akiknek csak az számít, hogy hány országot tudnak kipipálni a közösségi oldalakon villogva és a szelfikkel alátámasztva.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!