Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzt vigyek magammal...

Mennyi pénzt vigyek magammal kb Finnországba, ha egy hétig leszek ott rokonoknál?

Figyelt kérdés
párommal megyek Turkuba, de nem tudom, hogy mennyi pénzt lenne érdemes vinni, a szállás ingyenes lesz, mivel rokonoknál leszünk így csak kajára,meg ilyen apróságokra kellene pénz, de nem tudom, hogy mennyibe kerülnek ott kint a kaják, tapasztalatotokra, véleményetekre lennék kíváncsi
2010. júl. 30. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Vidd a kártyádat.

Nagyon attólfügg, hogy mennyit akarsz költeni, hogy meghívod-e a szállásadóidat egy vacsorára, hogy hányszor akarsz múzeumba vagy olyan helyre menni,ahol belépő van.....stb. A kaja kb annyi mint itthon

2010. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kézpénzre gondoltam hogy kb mennyit érdemes hány eurót, kártyát egyikünk se visz, sztem múzeumokba páromat ismerve nem megyünk de vacsora sztem elképzelhető
2010. júl. 30. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Most mondhatom, hogy vigyél 200 eurót fejenként, de miért nem egyszerűbb a kartya? Középárfolyamot kapsz és annyit költhetsz amennyit akarsz. Kb 20 éve nem viszek sehová külföldre csak némi aprót magammal.
2010. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én olyan 170-180 €ot vinnék, ami kb. 48-50ezer forintnak felel meg.


Finnország árai 2008. júniusában:


1 kg fehér kenyér: 3,28 €

1 l tej: 0,93 €

10 db tojás: 1,94 €

1 kg cukor: 1,05 €

1 kg liszt: 0,61 €

250g vaj: 1,54 €

1 kg alma: 2,19 €

1 kg burgonya: 0,74 €

1 l szénsavas ásványvíz: 1,09 €



Esetleg ha hoztok haza vmi szuvenírt, akkor egy kicsit többet, de szerintem elégnek kell lennie.

2010. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt vihetsz? Ha van harmincezer forintod, és nem tudsz többet kiszorítani, akkor annyit vigyél. De ha bőséges a keret, akkor én is azt mondom, hogy vigyél kb. 150-200 €-t kp-ben (ha nem akarsz a kártyával foglalkozni), meg vidd a bankkártyád, és ha kell még, akkor azzal fizetsz.
2010. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
finnországban mindenhol használhatod a kártyát, a finnek (akiket én ismerek) általában csak kártyát használnak és nem kp-t. finnország nagyon drága. egy hétre minimum 200 eurót vinnék de ha vásárolgatni is akarsz akkor lehet hogy többet.
2010. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!