Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van olyan csereprogram,...

Van olyan csereprogram, amivel kimehetnék min. Egy hónapra Finnországba?

Figyelt kérdés
AZ is érdekel, h egy családnak dolgoznék pl babysitterként, nem feltétlenül a klasszikus csereüdülés. Bármilyen lehetőségre vevő vagyok, amivel kint szállást kapok ingyen.
2011. júl. 27. 23:07
 1/5 anonim válasza:
az au pair melókat nézegesd. egy ilyen melónál egy családnál vagy elszállásolva, segíteni kell házimunkában, bébiszitterkedésben, stb. itt nem szó szerinti fizetést kapsz, csak úgy nevezett 'zsebpénzt', ez min. 100000 FT, vagy több, attól függ milyen a család és mennyit dolgozol. talán kevésnek tűnhet az összeg, de igazándiból nem az, mert ha jobban belegondolsz, nem kell költened szállásra, kajára, stb. ha nem költesz, csak keveset és nagyon szükséges dolgokra, akkor egész szép kis summát össze lehet spórolni egy hónap alatt. a család általában fizet nyelvtanfolyamot is. de itt a minimum kintlét 3-6 hónapnál kezdődik.
2011. júl. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak egyetemek közötti csereprogramok, sőt bizonyos középiskolák között is. Én pl. egy szakközépben voltam érettségi utáni OKJ-s képzésen, onnan jutottam ki cserediákként 3 hétre Észak-Finnországba. Ugyanabban a városban van egyetem is, két magyar csajszival találkoztunk akik kint voltak fél évet.

De ez azért nem annyira elterjedt, szóval szerintem marad a valamilyen munkavállalás, pl. amit írtál.

2011. júl. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Au pairnek mennék én is, bár változó, hogy mennyi időre lehet menni, illetve hogy szimpatikus leszel-e valamelyik finn családnak.


Mehetsz nyári egyetemre vagy gyakorlatra, esetleg Erasmussal cserediáknak, ha egyetemista vagy/leszel és az intézményednek van kapcsolata Finnországban.


Aztán mehetsz önkéntes munkázni, vannak hosszabb és rövidebb távúak. Pl nézz utána a SCI szervezetnek (itthon Útilapu a nevük). Ők szerveznek nyaranta két hetes önkéntes táborokat, ezért pénzt nem kapsz, de élmény és csak az útiköltséget kell neked állni. Lehet egymás után többe ilyen táborba is menni a nyáron, sokan csinálják ezt. Aztán vannak hosszabb távú önkéntes munkák, amikért már adnak némi zsebpénzt.


Ezekkel a lehetőségekkel meggazdagodni természetesen nem fogsz, tapasztalatból tudom, hogy au pair munkával sem igen tudsz szép summát összeszedni, akkor sem ha minden mást fizetnek, mert mindig jön valami hirtelen nagyobb kiadás, ami megtetszik, vagy meg kell venni. :) (persze ha mondjuk egy évre mész nem tudom mi a helyzet, én csak két hónapig voltam) Ezzel sincs baj szerintem, ezeket világlátásnak, élménynek kell felfogni. :)

2011. júl. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.:)

Én gimnazista vagyok és nem pénzkeresés céljából szeretnék kimenni, hanem nyelvgyakorlás miatt. A pénzzel kapcsolatosan csak az érdekelne, hogy hogyan lehet minél olcsóbban "megúszni" az útiköltséget, szállást, kaját stb. Köszi a segítségeteket.

2011. júl. 28. 19:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek pont azért jó lehetőségek a fiataloknak, mert igaz nem gazdagodnak meg rajta, de gyakorlatilag fillérekért látnak világot. (Erasmusnál azért van hogy nem jön ki olcsón az ember)

Én jártam már önkéntes táborokban és au pair is voltam egy-egy nyárra. Ezek élmények. Megismersz új kultúrákat, új országokat, helyeket, nyelveket. Az útiköltséget neked kell fizetni legtöbb esetben, de Európában belül fapadosok szinte fillérekért repülnek, ha kifogod. Amúgy táborokban és ha au pair vagy akkor is szinte minden más költségedet állják. (szállás, kaja, programok)


Ha nem ilyen helyre mész, hanem csak egyénileg olcsó diákszállóval, repülőjeggyel, kajával, akkor egy hét jó ha kijön szuper akciós repjeggyel 60-70 ezer forintból.

2011. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!