Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan működik a USA-ba való...

Hogyan működik a USA-ba való "beházasodás"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Több oldalt is felkerestem a kérdésemmel kapcsolatban, de tiszta választ sehol nem találok.


Addig eljutottam, hogy k-1 vízumot kell igényelnem, ha az esetleges kinti párommal szeretnénk összeházasodni, ennek a vízumnak a segítségével 90 napon belül ezt megtehetjük.


A kérdésem innen kezdődik. Milyen az élet a K-1 vízum után?


Maradhatok az országban, ameddig elbírálják a letelepedési kérelmemet?


Ha megtörtént a bírálat és letelepedhetek, akkor onnantól vállalhatok munkát?


Mennyi idő kb a letelepedési engedély elbírálása?


Elméletben 3 év után kérvényezhető az állampolgárság. Ez a 3 év az én letelepedésemtől van számítva, vagy a házasság megkötésétől?


Ha megkapom a zöldkártyát, azt mindenkinek egy kiszabott fix időre adják, vagy emberenként változó?


Valamint a legfontosabb. Ha megkaptam a k-1 vízumot és megtörtént az házasságkötés, akkor mennyi az esélye, hogy kiutasítanak és nem kaphatok letelepedési jogot?


Nem szeretnék felbérelni senkit házasságra, hogy az országba tudjak jutni, csak a legjobb barátom, kint találta meg az igazit és szeretnének majd közös életet kezdeni az Államokban.


Előre is köszönöm a válaszotokat



2018. jún. 7. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

K-1 vizummal 90 napot tartozkodhatsz, 90 napon belul kell meghazasodni es beadni a papirokat zoldkartyara. Az elbiralasi ido alatt lehet tartozkodni Amerikaban.


Ha megvan a zoldkartya akkor azzal lehet dolgozni, sot ha zoldkartyaval egyutt beadod a munkavallalasi kerelmet akkor hamarabb is lehet dolgozni mert a munakvallalasi engedely hamarabb megvan mint a zoldkartya.


Az elbiralas kb 6 honap de eltarthat 1 evig is.


A 3 evet a zoldkartya kiadasatol szamitjak es az allamokban eltoltott eveket nezik. Ha pl minden evben 3 honapot kulfoldon toltesz akkor annyival tobbet kell varnod az allampolgarsaggal.


Ha nem vagytok meg 2 eve hazasok akkor 2 evre adjak es utana hosszabbitani kell, ekkor mar 10 evre adjak a zoldkartyat es 10 evente ujitani kell.


Ha minden papir rendben van, minden kovetelmenynek eleget tesztek es a hazassagotok is oszinte akkor megadjak a zoldkartyat. Annak van csak felnivaloja aki fizet a hazassagert a zoldkartya miatt vagy erzelmileg hasznalja ki a masikat hogy zoldkartyahoz jusson. Ezeket az emberket akarjak kiszürni es kemeny buntetesre lehet szamitani.

2018. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem szeretnék felbérelni senkit házasságra, hogy az országba tudjak jutni, csak a legjobb barátom, kint találta meg az igazit és szeretnének majd közös életet kezdeni az Államokban.


aha...

2018. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget! :) ment a zold kez.
2018. jún. 7. 23:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg annyi merult fel bennem, hogy erdemes bevandorlasi ugyvedet fogadni?
2018. jún. 7. 23:20
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
86%

Milyen jó lehet a barátodnak hogy ilyen cimborája van aki ennyire aggódik a kijutása miatt és intézi/kérdezi helyette a dolgokat..........

Amugy szerintem nem eröltesd ezt a dolgot,tekintve hogy már most és még nekünk is vágó,hogy miert is akarsz te hazasodni,mit gondolsz amerikában az erre kiképzett tiszteknek nem fog feltűnni?!

2018. jún. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Főleg úgy, hogy Trump beszigorított. Ismerősömnek is hetek óta késik a zöldkártya kiküldése, pedig neki elbírálták már és megkapja (igaz, nem házasságon keresztül kapja).
2018. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Már nem lehet "automatikusan" zöldkártyát kapni.


A házasulandót alaposan megvizsgálják, többek között pénzügyi-szakmai szempontból és ha úgy találják, hogy csak ezért házasodna be, meg amúgy pl. semmihez nem ért, nulla szaktudás, akkor nem fogják neki megadni.

2018. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszer már bekamuztál ide a "barátod" nevében valamit, akkor is megmondtuk, hogy csak úgy hiába házasodnál be, mert két perc alatt rájönnek, hogy érdekházasság és kiröhögnek.
2018. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdésem, hogy ti mit gondoltok, ki és miért szeretne kimenni. Megértem, hogy ilyen a Magyar mentalitás, irigység, de azt ne itt éljétek ki. Köszönöm. Ez az első kérdésem és nem vagyok köteles magyarázkodni. Az első válaszolónak köszönöm a segítséget, a többiek meg azt gondolnak amit szeretnének.
2018. jún. 8. 14:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Uzenem a baratodnak hogy ha ir nekem akkor szivesen valaszolok a kerdeseire mert K-1 vizummal jottem ki.

Mindent sajat magunk csinaltunk, nem fogadtunk ugyvedet. A neten minden le van irva, minden dokumentumhoz van istrukcio hogy hogyan kell kitolteni de meg ezen felul rengeteg helyen lehet informalodni.


Azt ajanlom is hogy ne berelj fel senkit hazassagra! :)

En ezt ellenzem meg azt is ha valaki erzelmileg kihasznalva a masikat szeretne zoldkartyahoz juttni.


Milyen erdekes mikor valaki kijon au-pairkent es lass csodat, 1 even belul megtalalja az igazit aki amerikai allampolgar es felesegul megy hozza de a foiskolas evek alatt nem talalt maganak ferjet.

2018. jún. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!