Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kinek, milyen tapasztalata...

Kinek, milyen tapasztalata volt USA-ban a repülőtéri ellenőrzésnél?

Figyelt kérdés
Miket kérdeztek, ha kötözködtek, akkor mit kifogásoltak? Láttatok olyat, akit előttetek fordítottak vissza?
2010. máj. 3. 08:28
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem irtam le gaznak. Turheto, atveszelheto, nem lesz problematok. Minden repter szivas, nemcsak a NY-i. Van, amikor az ember zsufoltnak mondott repteren gyorsan vegez, mert epp nincs sor, meg van, hogy kis repteren sokat kell varnia, szoval erre nem lehet alapozni. Viszont az amszterdami repter nagy es ott nem tudom, hogy miert, mindig nagyon nagy sort fogtam eddig ki, pedig tobb sor is van mind EU-soknak, mind nem EU-soknak. Az USA-ban meg nagyon sok repteren csak 1 sor van a turistaknak. Nem lehet elore megmondani, hogy mennyien lesznek a repteren, de kit erdekel. Igy is, ugy is eljuttok, ahova szeretnetek.
2010. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Én igazából attól félek a legjobban, hogy visszafordítanak, ha nagyon kötözködős hangulatuk van, de többen mondták, hogy nem kell félni, bár minden megtörténhet,de sikerülnie kell. Meg attól is tartok, hogy pont a hosszú sor miatt, meg amiatt, hogy esetleg eltévedek a reptéren lekésem a repülőt, ami Chicagóba megy. 2 órám van az átszállásra. Remélem elég lesz. Bár szerintem addig csak nem indul el,amíg nincs fönt az összes utas.
2010. máj. 6. 20:38
 33/39 anonim válasza:

Hát köszi a megnyugtatást ;D

sok sikert az úthoz!

2010. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Mindenkinek sok sikert az úthoz!!! :)
2010. máj. 7. 19:17
 35/39 A kérdező kommentje:
Ha egyedül utazik valaki, akkor lehet, hogy jobban kikérdezik és könnyebben visszaküldhetik.
2010. máj. 15. 13:29
 36/39 anonim ***** válasza:

First call, second call, last call. Ennyiszer hívják az utast a repülőhöz, ha érvényesen bejelentkezett a gépre. A Last call után öt percre a kaput bezárják, és ha fenn van az utas, ha nincs fenn az utas, a gép el fog indulni. Ez nem "iskolabusz", hogy hiányzik egy gyerek.

Két óra bőven elég az átszállásra, főleg úgy, hogy ha átszállójegyed van.

2010. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Én egy kivülálló vagyok, csak kérdezni szeretnék. Nekem is van kint ismerős de elvileg nem nála fogok lenni. Szállásokat találtam a googlebe, mindenképp érdemes lefoglalni már ittholról és azt beírni? Mert valahol nem lehet lefoglalni az olcsóbbikat csak telefonon de azt meg honnan tudjuk hogy tényleg létezik? Vagy nem csapott be?
2010. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

16:15: 2 dolgot mondanek. A semmire ne gyere ki szallas nelkul, mert mi van, ha nem tudod lefoglalni es ott maradsz szallas nelkul, mert azt mondjak, hogy telthaz van, mikor odamesz? En elore foglalnek. Tobbszor is voltam ilyen helyzetben, sosem volt igy gond.


A masik az, hogy ne a legolcsobb szallast keresd, hanem szamodra a legidealisabbat, mert lehet, hogy maga a hotel jo, de olyan kornyeken van, hogy nem fogsz merni odamenni.

2010. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és mások :) Megígértem, hogy írok, én vagyok az, aki írta, hogy kerek 3 hónapra szól a repjegye.

Szóval tegnap sikeresen megérkeztem New Yorkba :)

3 órával a gép felszállása előtt kint kellett lennem a reptéren. Amíg adjátok fel a bőröndöket, már ott feltesznek úriemberek pár kérdést. Tőlem ezeket kérdezték: Miért utazok az usa-ba, mikor jövök pontosan haza, tanulok vagy dolgozok-e, ki csomagolta a bőröndömet, van-e nálam valamilyen veszélyes eszköz, van-e olyan tárgy a birtokomban, amit valakitől ajándékba kaptam (ha igen, pontosan mi, kitől kaptam...), hogy jöttem ki Ferihegyre, hányan voltunk az autóban, ez idő alatt a csomagok,bőröndök hol voltak....

Én a Deltával jöttem, szerencsére csak egy 40 perces késés volt, amit a végén behoztunk:) A stewardessek felszállás után kicsivel adtak egy zöld meg egy fehér lapot, amit ki kellett tölteni. Neved, állampolgárságod, születési helyed, idő, az usai tartózkodás alatt a cím, útlevél lejárata..., és a szoksásos érdekes kérdések, van-e nálad drog, hús, növényféleség, gyümölcs... (ezek ugyanazok a kérdések voltunk, mint ami az esta-hoz is kellett). Ha valahol elakadtok, nyugodtan szóljatok a légiutaskísérőnek, segít!

Leszálttunk. Egy fiatal hölgy irányított minket, hogy hova álljunk. Nekem nagyon furcsa volt, iszonyat gyorsan ment az egész. Útlevelet elvették, ujjlenyomat, fénykép és have a nice holiday. Semmit nem kérdeztek (és nem csak tőlem), az esta-val nem foglalkoztak, repjegyet nem kértek, a repülőn kitöltött papírral nem foglalkoztak.

Szóval szerintem ne aggódjatok, úgy gondolom tényleg csak fel van fújva ez az egész. Én is jogosan izgultam, hiszen az esta-val jöttem ki pont 90 napra, de semmi gond nem volt.

Ha tudok még segíteni, nyugodtan írjatok, elég friss az élmény :)

2010. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!