Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kinek, milyen tapasztalata...

Kinek, milyen tapasztalata volt USA-ban a repülőtéri ellenőrzésnél?

Figyelt kérdés
Miket kérdeztek, ha kötözködtek, akkor mit kifogásoltak? Láttatok olyat, akit előttetek fordítottak vissza?
2010. máj. 3. 08:28
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
Nem voltam még az USA-ban, és igen, én is az ESTA-val megyek. Hallottam "rémtörténeteket", de ismerőseim, akik kint voltak, azt mondták nem kell aggódni. A lényeg, hogy valóban tarts be az belőírásokat: tehát a bőröndöd súlya ne haladja meg a 23 kilót, ne vigyél ki magaddal alkoholt (pl pálinka, tokaji...), bármilyen húsfélét se. Készpénz legyen nálad (plusz bankkártya), amivel tényleg tudod igazolni, hogy 2 hónapig meg tudsz kint élni munkavállalás nélkül. Mindenesetre én viszek egy meghívólevelet attól a hölgytől is, akinél fogok lakni. Plusz egy angol nyelvű iskolalátogatási papírt is, hogy igen, én még főiskolai hallgató vagyok, idén diplomázok, és haza kívánok, haza kell jönnöm. Nem tudom, hogy amúgy ennek van-e értelme.... :-) Egyébként én pont 1 hónap múlva utazom, úgyhogy ha gondolod, szívesen írok majd, hogy mik voltak a tapasztalataim :-)
2010. máj. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Köszi, azt megköszönném,ha elmondanád, hogy milyen volt, amikor hazajössz. Mennyi pénzt kellene vinnem magammal kb? Nekem nincsenek százezreim sajnos, a meghívólevelen rajta lenne, hogy el tudnak tartani, az jó?

Sok sikert az utazáshoz! :)

2010. máj. 4. 08:11
 13/39 A kérdező kommentje:
USA-ból tudsz írni majd?
2010. máj. 4. 08:19
 14/39 A kérdező kommentje:
Még az utolsóhoz. Az iskolalátogatási papírt hivatalosan fordíttattad le?
2010. máj. 4. 08:42
 15/39 anonim ***** válasza:

Persze, viszek ki magammal laptopot, úgyhogy tudok majd írni. Az iskolalátogatási papírt szerintem saját magamtól megírom angolul, beviszem az iskolába, és ott kérek rá egy pecsétet. Jobb, mint a semmi...

Igazság szerint nem tudom, hogy mennyi pénzt érdemes kivinni. Gondolom, hogy neked sincsenek százezreid erre, de miből szeretnél kint megélni? Ismerősnél/rokonnál fogsz megszállni? (Mert ha nem, akkor eleve több százezer forint kell ahhoz, hogy valahol tudj lakni)

2010. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Igen,pontosan, ismerőshöz megyek és ő támogat úgymond, nála alszok, meglesz a kaja, minden. Persze viszek ki pénzt amennyit csak tudok. Ha majd kint vagy, akkor légyszi írj, hogy milyen volt az út és, hogy hogyan zajlott az ellenőrzés. köszi
2010. máj. 4. 15:17
 17/39 anonim ***** válasza:
20.26-os vagyok. Nem azon mulik, hogy mennyit kerdeznek, hogy egyedul vagy-e. A szemelyen mulik, aki ott van, de nem kell megijedni, csak legyen meghivoleveled, amiben leirjak, hogy vallaljak erted 2 honapra az anyagi felelosseget. A masik iro jol gondolkodik, hogy az iskolalatogatasit angolul leforditja es lepecsetelteti. Ez egy jo otlet, ha te is iskolaba jarsz meg. Munkahelyrol is esetleg lehet hasonlot kerni. Nem szabad ezt tulparazni, mert ha latjak rajtad, hogy meg vagy ijedve, okuk van azt gondolni, hogy valami titkolni valod van. Nem kell ezt annyira veresen komolyan venni, mert ugyis ott a repteren fog elvalni, hogy beengednek-e, de az elutasitasra szinte nulla az esely. Kar ezen filozni, mert 100%-ra senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz.
2010. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Persze, írok. Még csak annyit kérdeznék, hogy te is a Deltával mész?
2010. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Nem, a KLM Royal Dutch Légitársasággal, Amszterdamban kell átszállni? Addig meg a Malévval. Egyébként 2 óra Hollandiáig és 8:30 óra Chicago. Eddig csak egyszer voltam repülőn, akkor Mallorcára mentem, de nagy társasággal, most egyedül, úgyhogy tartok ettől, meg, hogy eltévedek.
2010. máj. 4. 19:19
 20/39 A kérdező kommentje:
Az Amszterdamban kell átszállni nem kérdés volt,hanem kijelentés, csak véletlenül benyomtat a kérdőjelet. :)
2010. máj. 4. 19:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!