Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kinek, milyen tapasztalata...

Kinek, milyen tapasztalata volt USA-ban a repülőtéri ellenőrzésnél?

Figyelt kérdés
Miket kérdeztek, ha kötözködtek, akkor mit kifogásoltak? Láttatok olyat, akit előttetek fordítottak vissza?
2010. máj. 3. 08:28
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
En sokszor utaztam a KLM-mel az USA-ba Amszerdamon keresztul csak azert, mert olcsobb volt. Amszterdamban mindig hatalmas sort fogtam ki az utlevelellenorzesnel, szoval erdemes sietni, ha nem hosszu a layovered. A KLM-nek meg borzaszto a kajaja. Nem vagyok valogatos, de annal barmi jobb. Ha tehetem Deltaval vagy Malevvel utazom ezentul.
2010. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
köszi a felvilágosítást, én sem vagyok válogatós, de ha éhes vagyok,akkor szinte bármit meg tudok enni. :) Én is az ár miatt megyek Amszterdamon keresztül.
2010. máj. 4. 20:02
 23/39 anonim ***** válasza:
Hat en sem vagyok valogatos, de ket fo menujuk van. Vmi azsiai menujuk van, a masik meg talan francia. Nekem meg az eletben nem volt olyan gyomoregesem, mint akkor, pedig en aztan mindent meg tudok enni es nagyon nemzetkozi konyhan elek...
2010. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Amikor én utaztam Mallorcára, akkor ott fizetni kellett volna a repülőn, de inkább megvártuk azt a 3 órát, míg leszáll és utána ettünk. Milyen egyébként egyedül utazni olyan hosszú ideig? Nem volt unalmas, nem volt rossz, hogy egyedül mész?
2010. máj. 4. 20:56
 25/39 anonim ***** válasza:
Nem volt unalmas. En sokszor utazom ennyit vagy meg tobbet. Vannak gepek, ahol mindenkinek van egy kis sajat monitorja es szamtalan film, jatek van rajta. Ha szerencsed van, ilyen gepet is kifoghatsz a KLM-nel. En 2-szer KLM-es gepen ilyet fogtam ki. Akkor gyorsabban telt az ido, mert nagyon jo az a kis computer. A masik meg, hogy lehet olvasni meg elmelkedni is meg persze felallni, picit jarkalni hatul. A hosszu, transzatlanti jaraton tobbszor is fognak adni kajat persze nem plusz penzert. A KLM-nek nagyon jo amugy a desszertje. Nem mintha ez lenne a legfontosabb, csak gondoltam, mondok valami jot is roluk. :) Ne izgulj, nem lesz baj.
2010. máj. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Akkor már nem fogok éhen halni a repülőn. :) Még lenne 1-2 kérdésem,ha nem gond. Az ESTA-t csak ki kell töltenem a nagykövetség honlapján és utána kinyomtata-nom és azt magammal vinni? Az mindjárt kész van, nem kell vele egyéb dolgot tenni? A pelikantravel iroda, akiktől vettem a repjegyet azt mondta, hogy még útitervet is ki kell nyomtatnom. Ja, és milyen biztosítást érdemes kötni, nekem csak a repülőtérire kellene, hogy ott ne legyek rosszul és ne vesszen el a csomagom? Mennyibe kerül az kb.?
2010. máj. 5. 10:20
 27/39 anonim ***** válasza:

Az ESTA-t csak ki kell nyomtatnod es magaddal vinni a repterre. Legtobbszor nem is kerik, de a biztonsag kedveert kell. Nem tudom, hogy miert kellene utiterv. Az utazasi irodatol kerdezd meg, hogy pontosan mire gondoltak. Lehet, hogy ez jo pont a belepesnel, nem tudom. Ilyenrol meg nem hallottam kovetelmenykent. Most jonnek hozzam is latogatoba. Mar tobbszor voltak. Sosem volt utiterv, ilyet nem is kertek toluk soha. Szerintem ez nem fontos, meghivolevel viszont kellene neked. Utasbiztositast barhol lehet kotni. A helyi postara ha bemesz, akar ott is. Napra szamoljak alt., igy neked 2 honapra eleg sok lesz. Sok csomag van illetve a korodtol es uticelodtol is fugg, szoval pontos arat nem lehet mondani. Itt egy pelda lista: [link]


NAGYON FONTOS, hogy az egesz utazasodra biztositott legyel vmilyen modon, kulonben annyi. Es ha az USA-ban tortenik veled valami, akkor mit csinalsz? KELL a biztositas, kulonben nem latnak itt el vagy milliokat kell utana fizetned. Senki sem tudhatja, hogy mi tortenhet vele!

2010. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazad van, kell a biztosítás, de a két hónapra az nagyon sok lenne, mindenképpen utánanézek ennek. A biztosítást egyébként nézik a reptéren, vagy azt kérhetik? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de erre is gondoltam. Épp ma beszéltem egyik ismerősömmel, többször járt Amerikában és mondta, hogy a reptéren ki kellett töltenie valamilyen papírt, hogy hova megy, mennyi időre, mennyi pénz van nála. Mondta, hogy ügyeljek arra, hogy a kint tartózkodási időt annyit írjak,amennyi a repjegyen van. Azt mondta, hogy az amszterdami repülőtér olyan nagy, hogy 2 óráig tartott majdnem eljutni egyik végéből a másikba, háát, érdekesen hangzott.

Meghívólevelet viszont mindenképp viszek, amiben az is benne van, hogy biztosítanak nekem mindent, például, hogy nem halok éhen. :) Jaj, bárcsak már ott tartanék. Remélem minden rendben lesz.

Egyébként Boeing 747-el megyek Amszterdamból. Az útitervben meg meg kell adni, hogy kihez megyek, a neve és címe. Még ilyet én sem hallottam.

2010. máj. 5. 18:29
 29/39 anonim ***** válasza:

Valoban, az amszterdami repter hatalmas es nekem is mindig nagyon sokaig tartott rajta atmenni.


A biztositast nem kerhetik. Semmi kozuk ehhez.


A repteren a becsekkolasnal kerdeseket tehetnek fel es ott meg kell adnod a cimet, ahol majd a tartozkodasod alatt elni fogsz.


Megkerdezhetik, hogy mennyi penz van nalad, de ez nem annyira jellemzo. Jellemzo kerdes, hogy hova mesz, mennyire idore, milyen celbol.


A repulon is kell kitolteni 2 lapot. Az egyik a vamos papir, a masik meg a visa waiveres, de ha tudsz alapfokon, kozepfokon angolul, nem fog problemat jelenteni. Ezeket mindenkinek ki kell toltenie es nem nagy ugy. Nagyon tulparazod ezt.

2010. máj. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim válasza:
Sziasztok. Én egy 16 éves lány vagyok és az ősszel én is megyek Amerikába klm-el, ugyanez az átszállás meg minden. És ahogy olvastam nem épp a legjobb a kritika. Komoly ilyen rossz. A sulival megyünk és most váltottak erre át, eddig New York-i átszállás volt de nem klm géppel( ott az volt a gond h a New York-i reptér nagyon zsúfolt, de ahogy hallom itt se sokkal jobb a helyzet) , szóval remélem nem szívjuk meg.
2010. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!