Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért nem lehet még mindig...

Miért nem lehet még mindig letelepedni Amerikában és minek korlátozzák 90 napra a kiutazást, mint turista?

Figyelt kérdés

Attól félnek, hogy leharapják a fejüket? Az eu tagországaiban sincs olyan nagy bevándorlás (talán a Kínaiak, de azok mindehol ott vannak)


Lehet hülye kérdés, de elképzelhető, hogy 10-15 év múlva bizonyos országoknak már nem kell a beutazáshoz vízum, addig maradhatnak, amíg akarnak?...stb


2012ben elég fura, hogy ennyire korlátozzák még mindig Amerikában a külföldieket. Hisz nekik is jobb, ha a külföldi náluk költi el a pénzét. Max olyan országokat kéne korlátozniuk, akiknél tényleg nagy a bevándorlás Amerikában, illetve ahol terroristaveszélyt éreznek. Én 24 éves srác vagyok, régi álmom, hogy kint élhessek, családot alapíthassak, de természetesen nem mindenáron. Elvennék egy Amerikai lányt is, de nem érdekből, viszont sajnos egyet sem ismerek :). Nincs amerikai ismerősünk sajna. Jövőre akarok kimenni egy angol nyelvtanfolyamra LA-be, 2hónapra repülővel együtt, kaja+lakás 1,5 millió körül van, arra gyűjtögetek. Aki élt már kint, az kb mennyit költött el összesen repülővel kajával, szállással együtt?


2012. febr. 26. 02:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Tudod ha nem korlátoznák a letelepedést,a beutazást akkor Amerikát se perc alatt ellepné a sok bevándorló Mexicói,brazil,lengyel,paki, magyar,kínai,vietnami, stb..

Ahogy te is mindenáron ott akarsz élni,akkor képzeld el,hogy nem te vagy az egyetlen..Több millió embernek az álma hogy kint éljen..

2012. febr. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ja,és még valamit.

10-15 év múlva még nehezebb lesz a bejutás.Még szigorúbbak lesznek a feltételek.Ami érthető is,hiszen az amerikaiak is szaporodnak,és a hely nem lesz nagyobb.

A másik,hogy bizony érdekből vennél el amerikai nőt,csak még magadnak sem vallanád be..

2012. febr. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Halnak is meg emberek, nemcsak szaporodnak. Érdekből nem húznék le 2 évet senkivel, ha jól tudom az után kapja meg valaki a zöldkártyát, később pedig az állampolgárságot.
2012. febr. 26. 04:44
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

igy is RENGETEG a bevándorló. nem tudom voltál-e már itt, gondolom nem, de ez csak azelőtt tünik ugy hogy nem engednek be szinte senkit mielőtt bejössz. aztán meg leesik az állad hogy mennyi bevándorló van már így is.

én egyedül azt nem tartom fair dolognak, hogy házassággal sokkal könnyebb bejutni, mint pl egy olyan embernek aki a szakmájában jó és megbecsult tagja a társadalomnak. kivéve ha orvos, vagy nagyon-nagyon kiemelkedő tudású ember. szóval egy átlagos jószándékú jó képességű ember nem jöhet ha nincs megfelelő rokoni szál, viszont ha az megvan, akkor nem számit milyen -esetleg- átlag alatti képességű az illető, ha éppen nem bűnöző akkor a kapu nyitva áll előtte. persze a földön nincs igazság.

és egyébként szerintem is csak szigorodni fognak a szabályok.

2012. febr. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Mert egyik orszagnak sem kell a sok semmirekello alacsony vegzettsegu /vegzettseg nelkuli ember. es altalaban azok akarnak menekulni az adott orszagbol pl amerikaba mert azt hiszik na ott majd milyen jo lesz..mert a tvben azt lattak..aki sajat orszagaban nem viszi sojra az amerikaban sem.
2012. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"es altalaban azok akarnak menekulni az adott orszagbol pl amerikaba mert azt hiszik na ott majd milyen jo lesz..mert a tvben azt lattak..aki sajat orszagaban nem viszi sojra az amerikaban sem."


Az a baj, hogy most már a jó szakembereket sem becsülik meg odahaza! Az viszont igaz, hogy aki végzettség nélkül vándorol ki bárhova, az nem fog sehol sem jól élni. Viszont aki jó végzettséggel, nyelvtudással vándorol ki valahova, az nagyságrendekkel jobban élhet, mint otthon.

2012. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

"Attól félnek, hogy leharapják a fejüket? "


Na az ilyen hozzáállású, nagy arcú majmokat szokták a határról visszafordítani!!!

2012. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az ilyen majmok, meg egy humortalan senkik...
2012. febr. 26. 21:04
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Na én meg azt üzenem az itt hozzászóló nagyon nagy arcúaknak, meg a nagyon nagy tudásúaknak, meg nagyon nagy végzettségűeknek, hogy ott labdába itt labdában sem rúghatnak a 32 diplomájukkal, meg a csillagos égbe emelt fokú nyelvtudásukkal, mert itt ugyan olyan bevándorló "senkik" mint a wc pucolók, takarító, építkezésen dolgozok, bébiszittyók, meg a zsidó családoknál takarító, vagy a szupermarketekben takarítók. De ezekkel a munkákkal százszor jobban megélnek itt mint otthon Magyarországon. Mit gondoltok miért engednek be sok bevándorlót, mert a gánya munkát az amerikai, és a zsidó nem fogja elvégezni, de még a fekák sem sűrűn! ki lehet jönni meglehet próbálni! Én itt órabérbe keresek annyit mint otthon a segély kétszerese! Igaz dolgozok is, de otthon meg még dolgozni sem hagynak, mert nincs munka, csak a pofájukat jártatják! Azt mondom mindenki aki tudja próbálja meg, és vonjon párhuzamot. Meg fog lepődni!!!!
2012. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hogy sikerült kijutnod és munkát találnod?
2012. febr. 27. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!