Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van esélyem a turista vízumra?

Van esélyem a turista vízumra?

Figyelt kérdés

turista vízummal szeretnék kimenni az usa-ba, a lényeg,h több,m 3 hónapra.Mennyi időt vesz igénybe kb az elintézése?Mire van szükség hozzá? A rokonaimhoz mennék, szóval a meghívólevél az nem probléma.Ők támogatnának anyagilag, uh az sincs, h nem tudnám eltartani magam. returrepjegyet be kell mutatni?

Szerintetek van esély, h megkapom, m sajna elég kevés dolog van ami ide köt.most végeztem az egyetemen, munka nincs még.Pont ezért akarok most kimenni, nyelvtanulás céljából, h nagyobb esélyem legyen majd jobb melot találni ha hazajöttem.szóval se suli, se munka se férj, se gyerek, se lakás.egyszer már kaptam vízumot, nem tudom ez mennyire számít. talán az szólhat mellettem, h jogi diplomám van és azzal kint semmire nem megyek.és nem azért tanultam évekig, h utána valahol takarítsak. Amúgy tényleg nem tervezek kint maradni, csak amíg egy kicsit biztosabb lesz az angolom.

Ha elutasítják, utána még megkaphatom az estát?



2012. jan. 9. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

hát sajnos ez nagyon annak az embernek a joindulatán mulik aki meginterjuztat. nagyon nem árt ha minden oldalról bebizonyitod, hogy van elég pénzed neked meg a rokonoknak és véletlenül sem fogsz dolgozni ha kijössz, visszaútra szóló repjegy az kell igen.

a másik gond a határon van, semmiképp nem fognak jó szemmel nézni ha megmondod, hogy több mint 3 hónapig akarsz maradni, ez is nagyon a tiszt jóindulatán mulik. de ha a vizumot elutasitják, utána 1 éves eltiltás jön, se esta, se másik vizum.

én a helyedben kérném az estát, és maradnék 3 hónapot, vagy keresnék vmi olcsóbb sulit ami nem is tart sokáig és eljárnék oda. ugyanis, ha tanulovizumod van, akkor már legálisan járhatsz a suli mellé ingyenes ESL oktatásra is (english as second language) és az iskolában sokkal több angolt fogsz tanulni.

nekem nem elég erősek az idegeim az ilyen dolgokhoz mikor bevándorlási tiszt joindulatára kell támaszkodni :D megvolt mar párszor, köszönöm elég volt :S

2012. jan. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A visszautasított vízumkérelmek 90 százaléka a frissen végzett munkanélkülieké, akiknek nincs saját ingatlanjuk és családjuk...
2012. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elso jol leirta; ne kockaztass a vizummal. Inkabb gyere esta-val es keress valami helyi iskolaban ingyenes angol nyelvoktatast. Mivel rengeteg a meka (itt Caliban) ezert ingyenesen tanitjak oket angolra. Egy ilyen osztalyt te is megcsiphetsz.

Angol tanulas celjabol mar nem igazan adjak meg a tanulo vizumot. Foleg ugy h estaval jossz ki. Nem hulyek, ezt a kiskaput mar reg bezartak...

2012. jan. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kiko83 válasza:
es ha tanuloi vizumomat nem adtak meg akkor nem igenyelhetek ujra ESTA-t 1 evig ?
2015. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!