Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyivel könnyebb így letelep...

Mennyivel könnyebb így letelepedni a US-ben?

Figyelt kérdés
19 vagyok, egyetem után szeretnék kimenni, él kint közeli rokonságom, a nagynéném amerikai férjével és 2 gyerekükkel 15 éve. lehet olyat csinálni hogy papíron ők befogadnak engem és lakhelyként ott vagyok bejelentve? Munkaügyben pedig, a férje a Boeing-nél dolgozik valami katonai repülőgép szárnyakat tervez, és az egyik vezető beosztott azon a telepen. Ez egy szakszervezet, ami állítólag erősen független a kormánytól, nem olyan mint nálunk, szóval van arra esély hogy ő tud engem alkalmazni ott bármilyen alacsony színvonalú munkára? mert abban nem is reménykedek hogy ott a szakmámban dolgozzak, de tényleg kb bármi jó. Erről még nem kérdeztem meg őket, csak akkor fogom ha esélyem van zöldkártyát meg munkavállalásit kapni ilyen úton, rajtuk keresztül.
2011. máj. 26. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Kerd meg a nagynenit meg a ferjet, hogy olvassanak utana a www.uscis.gov oldalon annak, hogy milyen lehetosegekkel lehetne szerezni neked zoldkartyat.

Diohejban a lenyeg:

Zoldkartyat sosem az ker, akinek kell, hanem aki ot szponzoralja, peldaul a kovetkezo szitukban: amcsi ferj a kulfoldi felesegenek, amcsi feleseg a kulfoldi ferjenek, amcsi apa/anya a kulfoldi gyerekenek, amcsi gyerek a kulfoldi anya/apanak. Tovabba munkaltato altali zold is van, illetve kulonleges kepessegekkel rendelkezoknek pl olimpiai bajnok, kutato, stb. Testveri es egyeb rokoni kapcsolat nem igazan szamit, legfeljebb egesz pici gyerekeknel: peldaul egy arvan maradt kisgyereket az amcsi testver/nagyi orokbefogad.


Ami a hivatalos boeing melot illeti... nem hiszem.

Ahhoz h egy munkaltato alkalmazzon egy bevandorlot, meg kell hirdetnie az allast, az allasra jelentkezoket meg kell hallgatni, el kell kuldeni es igazolni, hogy a beosztasra csakis te vagy a megfelelo. Ez ido es penzigenyes. Peldaul egy magyar etteremben probalkozhatsz szakacs/cukrasz vegzettseggel, mert egy amcsi szakacs nem tudja mi az a rantas, illetve ujsagiro vegzettseggel probalkozhatsz egy kiadonal, ami magyar nyelvu ujsagot szerkeszt.

De a Boeinghez kepzettseg nelkul nem fognak felvenni meg takaritonak sem, hisz azt a legalis mexicoi fele annyiert elvegzi.


A teny hogy a rokon kint van es segit az nagyon nagy elony egy olyannal szemben, aki peldaul a nagy ismeretlenbe jon ki egyedul. Az elejen lakhatsz naluk es feketen dolgozhatsz, amig osszeszedsz egy kis penzt. Talan meg hajlandoak lesznek hozzadadni az egyik gyerekuket (felteve ha nagykoru), es akkor hazassag utjan nyert ugyed van :D

2011. máj. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy Boeinghez is bekerülhetsz ha jelentkezel egy meghirdetett állásra, és te vagy a legjobb. Németeknél ugyan ez volt (május egytöl mindenre megadják)

és pl a merci gyárban rengeteg külfödi mérnök van.

2011. máj. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszodat, csak abban reménykedtem hogy az államnak nincs beleszólása a szakszervezet foglalkoztatási ügyeibe, amint a bérezésbe sincsen. Igen elveszem az unokatesóm az jó ötlet :D
2011. máj. 27. 18:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen elveszem az unokatesóm az jó ötlet :D - viccesen hangzik, de en ezt komolyan mondtam. Foleg ha nem egyezik a nevetek, akkor miert ne? Ha nem mondjatok meg, akkor nem derul ki, hogy rokonok vagytok. Ez a legolcsobb/leggyorsabb modja a zk szerzesnek. Papirok beadasatol szamitva - allamtol fuggoen - 6-7 honapon belul mar megvan a zold. Elotte, kb. 2-3 honapra ra mar kikuldik a munkavallalsit, azzal mar mehetsz a nagybacsi cegehez :D


Amugy az mindegy, hogy szakszervezet, vagy allami ceg, a torvenyeket sajnos nekik is ugyanugy be kell tartani ami a bevandorlast es a kulfoldiek alkalmazasat illeti.

Persze szerezhetsz otthonrol fake diplomat, ami igazolja h tervezo mernok vagy :D az is egy megoldas.

2011. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát igen csak az a baj hogy 6 éves most :D de hogy ha ez nem olyan nagy dolog akkor van egy lány akivel 3 éve beszélek és most nyáron találkozunk is. ha ez nem olyan nagy dolog akkor kipuhatolózom mi a véleménye róla. egyébként ha az első adandó alkalommal elválunk, akkor is megkapom a zöldet?
2011. máj. 29. 23:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elveszed a lanyt, beadjatok a papirokat, elmentek interjura, minden sikerul, akkor kapsz egy zoldet, ami felteteles es 2 evre szol.

2 ev lejarata elott ujra beadtok egy rakas papirt, es ha minden okes, akkor a felteteles zoldbol lesz allando zold. Ha az megvan, akkor mar elvalhattok, a zolded megmarad. Az egesz macera kb. olyan 3 ev alatt megvan (allamtol fuggoen).

2011. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!