Kanadában élők, ott jártak! Mi a helyzet Kanadában a feketékkel? És hogy viszonyulnak a vegyes párokhoz?
Röviden és tömören, én magyar vagyok (tehát fehér) a feleségem pedig kenyai (tehát néger). Gondolkodunk egy tengerentúli utazásban (még nem most lenne esedékes), de Kanadára mind a ketten elég kíváncsiak vagyunk. Ugyanakkor jártunk New York-ban és néhány helyen elég csúnya pillantásokat kaptunk, feketéktől-fehérektől, amiért különböző színű emberek együtt voltunk. Egy-két esetben elé nyíltan.
Toleráns ember vagyok (jól is nézne ki ha nem lennék az (:), de nincsenek illúzióim, az hogy a feleségem egy rendes, tisztességes ember, még nem jelenti azt, hogy mindene fekete az (ahogy fehérként tudom, hogy vannak bűnöző magyarok is).
Az interneten kerestem magyarul, angolul, franciául és elég vegyes a dolog, volt aki azt írta, hogy Toronto-ban több vegyes párt látni az utcán, mint "egyszínűt", más Toronto-i másik fórumon, meg arról írt, hogy a feketék képtelenek beilleszkedni.
A magyarok is megosztottak:
"Én csak Kanadáról tudok nyilatkozni, ami ugyan nem Európa, de a helyzet hasonló. A feketékkel kevesebb a gond, mint az arabokkal, és nem hasonlítanak a cigókra. A négerek között azért sok az iskolai tanár, autószerelő, rendőr, szóval ha nagyon muszáj, képesek fehérként élni."
"Nem azert, de Kanada nagy resze bevandorlokbol el. Es elobb utobb borulni fog a bili, foleg, hogy egyre tobb cigo, feka, paki kapja meg az uldozott menekult statuszt es rombolnak."
UGYANARRÓL a torontói magyar blogról való ez a két idézet:
1. "A fekete ember (a néger – a spanyol „negro” szóból eredeztetve) szeret ingyenélni és henyélni – aki azt hazudja, hogy ez nincs a vérében, az ostoba. Ugyanúgy, ahogy Magyarországon nem látsz cigányokat a reggeli villamosokon és buszokon (amik dolgozni viszik az embereket), Torontóban sem fogod látni, hogy reggelente tömve lennének „más színekkel” a közlekedési járművek. Akkor, de csak is a reggeli órákban a TTC „kifehéredik”.
2. "Látod a hajnali munkába igyekvőket – és ezek az emberek pontosan ugyanolyan összetételűek, mint ahogyan egyébként láthatod őket, vagyis javarészük fekete, ázsiai, dél-amerikai, és csak kevés közülük a fehér. Ezzel nincsen baj. Mert ők valóban tenni akarnak az álomért."
Szóval száz szónak is egy a vége, nagyon érdekelne minket Kanada, de 1. nem szeretnénk, ha a feleségemre, néhány vele megegyező bőrszínű helyi miatt csúnyán néznének, netán attrocitás érné. 2. nem szeretnénk, ha megint megbámulnának minket, mint NY-ban, azért mert vegyes házasságban élünk.
Szóval, ha ez kint gond, inkább elmegyünk máshová, jártunk már pár helyen. (Sajnos Kanadát megjárt ismerősünk nincs.)
Egy kérésünk van, CSAK őszintén mindent, személyes tapasztalatok, látottak jöhetnek!
Nagyon szépen köszönjük, előre is! :)
Voltam Torontoban igaz én fehér vagyok és párom is az, de kétlem, hogy ez probléma lenne. A vonaton ahol voltam voltak zsidók, ázsiaiak, és színesbőrűek. Semmi negatívat nem tapasztaltam.
Én furcsálom, hogy New Yorkban ilyen negatívak voltak, elvégre USAnak színesbőrű elnöke van.. Írásodból nekem az tűnik fel, hogy sok negatív tapasztalatod van és néha azt is annak veszed ami nem az. Nekem van pár barátom aki Afrikából menekült és semmi negatívat nem tudok mondani róluk. Ők azt mondták, hogy fontos megtanulni, hogy mi az ami rasszista megjegyzés és mi az ami személyüknek szól (vagyis ha fehér vagy akkor is beszólhatnak neked, ha valakinek nem tetszik valami..). Szerintem meg a blogoknak nem kell hinni, ott mindenki azt ír amit akkar. Magyarokról is vannak szép kis megjegyzések, mégsem igaz ez minden magyarra.. Szerintem ne törödjetek másokkal, menjetek érezétek jól magatokat, és ne érdekeljen, hogy néznek rád az emberek. Kétlem, hogy belétek kötnének ez miatt, elvégre jogaitok nektek is vannak. Bunkó, kötekedő emberek mindig vannak (néha elég ha nem az ország nyelvén beszélsz) őket ha lehet szó nélkül kerüljétek ki.
Köszönjük szépen a választ!
Sok negatív tapasztalatunk hála Istennek nincs, rasszista ügy itthon egyszer volt, a feleségemnek szólt be még az egyetemi évek alatt pár ittas kopasz. (Sok kérdés alatt elmeséltem már a sztorit, annyira nem is vág ide.) New York-ban rasszizmus nem volt, olyan értelemben, hogy feketék, fehérek, mexikóiak egymással udvariasan, kedvesen bántak, előzékenyen satöbbi, de elzárkóztak egymástól, a baráti társaságok "egyszínűek" voltak, a családok, párok is. Szóval a fekete elnökkel ez-sajnos-csak látszatellentmondás. Mi megjelentünk, mint akik ezt az íratlan szabályt felrúgják és ez nekik legalábbis meglepő volt és ezt elég nyíltan tették. Jobbára Európán belül jártunk ezen kívül, Anglia, Bulgária, Franciaország, Ausztria és sosem volt gond. A tengerentúlon kétszer jártunk, két éve New York nagy csalódás volt, aztán tavaly Brazília, ott az a vicces, hogy elvesztünk a rengeteg helyi vegyes pár, vegyes barátság (indián-fekete-fehér együtt iszogat) között. :)
Ezen kívül évente egyszer látom legalább a család másik felét, legutóbb épp az ünnepek alatt voltunk Kenyában, de az teljesen más világ, arról is írtam már, más kérdésekben válasz gyanánt, szerintem az sem vág annyira ide.
Igazából az volt New York-ban a bántó számunkra, hogy nem szemtől-szembe tették, csak jól észrevehető volt, ahogy ránk néztek, követtek a szemükkel, egy jól szituált fehér úr és két nappal korábban két középkorú néger hölgy ujjal ránkmutatott. Apróságok, de úgy éreztük magunkat, mint aki valami kiállított tárgy vagy nem tudom... Szép város volt a Nagy Alma, de nekünk van egy olyan "rossz" szokásunk, hogy amikor csak tehetjük letérünk a "turistaútról" és a "kötelező" látványosságok mellett bemegyünk olyan éttermekbe, bárokba, satöbbi, amit javarészt helyiek látogatnak.
Őszintén érdekel minket Toronto, de New York nem egy olyan élmény, amit újra átélnénk. De köszönöm szépen a választ, lehet a végén ot kötünk ki.
Ha igen, megígérem, hogy küldök egy levelet! :D
AZt hiszem az aggodalmaink Kanadával kapcsolatban sorra dőlnek meg (hála Istennek).
A vegyesházasság lehet, hogy nehezebb (ez az első házasságom és remélem az utolsó, szóval nincs összehasonlításom (:), de azért az sem számít, hogy milyen vegyes. A feleségem például kenyai keresztény családból való, de abból sem a bigott, hanem az, aki "hellyel-közzel", tartja a vallását. Egy muszlimmal vagy hinduval, nyilván nehezebb lenne kijönni. Persze így is voltak furcsa dolgok eleinte, de a személyes tapasztalatom 7 év után az, hogy a különböző kultúrák okozta súrlódásokat gyakran túldramatizálják.
Persze mondom mégegyszer, lehet csak nekem van szerencsém. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!