Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Visszamehetek ha nem fizettem?

Visszamehetek ha nem fizettem?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron voltam az USA-ban 2 hónapig, ért egy kis baleset aminek kórházi ápolás lett a vége de a biztosításom nem terjedt ki mindenre aminek egyenes következménye lett egy jó zsíros számla amit sajnos a mai napig nem tudtam rendezni. Idén nyáron szeretnék visszamenni de nem tudom hogy ez gondot jelenthet-e a vámtisztnél belépéskor, és ha igen akkor milyen minőségben (visszafordíthatnak? ).
2011. máj. 31. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

ha annyi pénzzel mennél vissza, hogy ki tudd fizetni akkor nem gond, fizesd ki

ha meg nem tudod kifizetni akkor ne menj vissza, örülj annak hogy nemzetközi szinten még nem hajtották be rajtad, habár az is be fog következni


de vámtiszt szerintem nem szól érte, nincs köze hozzá

de kéne papír róla, hogy fizetni szeretnél fizetési hajlandóságról........ Esetleg nagykövetésgen részletfizetési kérelmet kérsz!!!! és a papírt ha kérik odaadod a tisztnek az már jó


de azt nem gondolhatod hogy nem kell kifizetned???

2011. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erdekes kerdes.

Kicsit kutakodtam es az alabbi infot talaltam forumokon:

Canadaban peldaul (CAD 10,000 feletti szamlanal) az a szokas, hogy a korhaz nemzetkozi behajto cegekkel veszi fel a kapcsolatot es a hatarorseget is ertesitik, igy ha a turista megprobal ujra belepni az orszagba, akkor a rendszerben megjelenik, hogy adossaga van, es a bevandorlasi tiszt visszafordithaja.


USAban allitolag, ha nem volt ellened fegyelmi eljaras, illetve nem kovettel el buncselekmenyt (szamla nem fizetese nem buncselekmeny), akkor a belepesnel a hataron nem fogjak tudni, hogy adossagod van.


Mindenesetre legyen nalad bizonyitek, hogy szandekodban all a szamlat kifizetni, ergo egy bankszamla kivonat arrol, h van eleg penzed, arra az esetre ha megis benne vagy a rendszerben es a bev.tiszt akadekoskodik.


Ha a jovoben szeretnel esetleg itt dolgozni, letelepedni, zoldkartyat szerezni, akkor mindenfelekeppen fizesd ki, mert a kesedelmi kamat csak halmozodni fog. Ha soha tobbet nem jossz vissza, akkor felejtsd el.

2011. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eléggé sanszos, hogy benne van a rendszerben.

(A kamatokkal együtt.)


Igen. Lehetséges, hogy visszafordítanak,

csak előtte kifizettetik.

2011. jún. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!