Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Álmok vagy párkapcsolat?

Álmok vagy párkapcsolat?

Figyelt kérdés
Story röviden: egy éve kiköltöztem Angliába,hogy tökéletesítsem az angolom valamint szükségem volt némi pénzre is... Mindig is Amerikában akartam élni,nagyon vonz... most,hogy mindenem megvan,hogy valóra válthassam az álmaim...elbizonytalanodtam.. a párommal fél éve vagyok együtt,együtt is lakunk január óta,minden szuper,szeretjük egymást,megad mindent amit csak szeretnék és ez kölcsönös is! felvázoltam neki mit szeretnék a jövőben,de ő azt mondta nem teheti meg hogy elhagyja a munkahelyét,ház,kocsi,család,barátok...illetve nem az elkövetkezendő években...várni szeretne.. de most vagyunk fiatalok... és hozzáteszem emiatt az álmom miatt mindent feladtam(barátok,család,egyetem,sport...) teljesen bizonytalan vagyok...mit tehetnék?
2011. máj. 19. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pedig itt döntened kell. Más nem tud a helyedben. Én, ha szerelmes lennék, maradnék. Amerika jöhet később is. De ez a te életed, te tudod.
2011. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog az,amikor fel kell adni,egy olyan dolgot,amit most akarsz,azért,amit egész életedben akartál. Szerintem menj ki...
2011. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem is szinte ugyanez a szitu, annyi különbséggel, h mi 2 éve járunk. Én az álmot választom, és nem félek, mert ha összeillünk, akkor úgy is megtaláljuk még egymást, ha meg nem, akkor nem. Ez van. Szerintem menj, és ÉLJ!!! Úgy ahogy én is;)
2011. máj. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Mit tehetnél?

Dönts.

Mindkettőtök álláspontja érthető.


Külföldön jobbak a lehetőségek, mit nálunk, talán könnyebb is lenne a megélhetés, ha sikerülne valami jó munkát találnotok. De csak ha tényleg jó lenne az a munka, mert sokszor ott is annyit lehet keresni, hogy az ottani árak színvonalához képest nem könnyű belőle megélni.

De itthon mostanában nagyon nehéz, úgyhogy tényleg megéri külfölddel próbálkozni.


Viszont a bizonytalanért a biztosat nehéz feladni.

Főleg ha valakinek van saját háza. Azt eladni és elmenni valahova külföldre, lakni valahol, ahol éppen sikerül és ki tudja, mikor jutni el anyagilag olyan szintre, hogy megint saját lakása legyen.

Egy biztos munkahelyet, ahol az ember esetleg még jól is érzi magát, szintén nehéz feladni a bizonytalanért, az ismerős környezetet az ismeretlenért.

Nem beszélve arról (bár ez nem derült ki a kérdésből), ha neki esetleg nem olyan tökéletes a nyelvtudása, mint a tiéd.


Sajnos mindkettőtöknek mérlegelni kell. Ha nagyon másak a vágyaitok, az további életetekről való elképzeléseitek, akkor nem biztos, hogy boldogok lesztek együtt, ha valamelyikőtök mindenről lemond a másik kedvéért.

2011. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Tedd fel a kerdest, hogy boldog vagy-e jelenleg! Nem bantasbol, de azt irod, mindent feladtal, tehat gondolom, hogy nincs valami magas vegzettseged. Hogy tervezel az USA-ba koltozni? Mert oke, hogy meg van a vagy, de parod van, igy nem fogsz gondolom meghazasodni, nem hianyszakmad van, max. a zoldkartyalotto marad. Hany eves vagy? Ha meg nagyon fiatal, hatha kialakul ott egy olyan eleted, amit mar nem hagynal ott.
2011. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az álmok.Mivel ha most nem teszed meg,lehet,hogy később nem fogod tudni,és megbánod.

De dönts a szíved szerint!

Remélem megtalálod a boldogságot.

2011. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

gyors válaszok jöttek,köszönöm szépen aki próbál segíteni!

nagyon nehéz döntés... én 21 éves leszek 2 hét múlva,(a párom 24 lesz)van egy kitűnő érettségim valamint nyár végén fogok diplomázni..emellett az angolom lassan a perfekt szinten mozog,a párom pedig angol szóval úgy gondolom hogy ő teljesen perfektül beszél angolul:):)

valami köztes állapotot kellene kitalálni...nem könnyű... ma is mondtam neki hogy kitolom jövő nyárig,és akkor felteszem neki újból a kérdést... azért az idő nagyon sok mindent eldönt.. pl.: működik e a kapcsolat annyi idő után is... képesek lennénk e egymásért feladni bizonyos dolgokat..

tulajdonképpen boldog vagyok,van egy étterem menedzseri állásom,2 hotelben,jól keresek,szép ház...szeretem a páromat,minden megvan amire vágytam fiatalabb koromban...

de úgy gondolom tudnék ennél boldogabb lenni az USA-ban mert akkor a legnagyobb álmom is valóra válna...és akkor lenne teljes ha ezt vele valósíthatnám meg... de majd meglátjuk mit hoz a jövő...

kedves 3. h.szóló... mik az álmaid? ha szabad érdeklődnöm?

2011. máj. 19. 20:23
 8/17 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 20:19


köszönöm szépen... én is nagyon remélem h minden a tervek szerint alakul és még boldogabb leszek...

2011. máj. 19. 20:24
 9/17 anonim ***** válasza:

Sajnos az a gond, hogy sok mindent ujra fel kellene epiteni, de a bevandorlas az, ami a legnehezebb. Sok sikert!


5-dik voltam.

2011. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

tudom nagyon nehéz.. a 2012-es sorsolásra 2010 öszén kellett jelentkezni,amiről lemaradtam... :) szóval talán jövőre beadom és akkor talán,TALÁN 2013-ra kapok vízumot..ha nem sikerül akkor kénytelen leszek fizetni...

ennyi idő alatt csak sikerül eldöntenem mit szeretnék! nagyon köszönöm a kedves hozzászólásokat valamint a biztatást!!

2011. máj. 19. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!