Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mikor volt egyszerű kiköltözni...

Mikor volt egyszerű kiköltözni az Usába és Kanadába, és mióta ilyen rohadt nehéz?

Figyelt kérdés
szept. 1. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
90-es évek elején volt egyszerű kimenni meg kint maradni. Aztán folyamatosan szigorítottak. Kijutni a 2000-es évek közepéig viszonylag egyszerű volt csak kellett kint meló, csak sokszor(általában) nem adták meg újra a vízumot azért van kint annyi magyar illegálisan mert kimentek vízummal aztán kint maradtak amikor lejárt. Meg pl Alaszkába meg kevésbé népszerű államokba tovább lehetett egyszerűen kijutni mint mondjuk Kaliforniába. Kanadát annyira nem tudom ott nem voltam.
szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így valahogy gondolom én is. 2000-es évek közepén még ment ki ismerős különösebb kapcsolatok nélkül. Azután már csak olyat hallottam, akit a cége küldött vagy egyetemre ment tanítani speciális tudással.
szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kanadába is rohadt nehéz a kijutás, sztem már nehezebb, mint az USA-ba, bár oda sem könnyű. Ráadásul Trudeau-ék most szigorítanak a szabályokon a munkanélküliség, lakhatási válság, stb. miatt. Több cég is megszüntette a szponzorálási opciót, 1-2 provinceba talán még működik vmi program, de kb. ennyi. Egyetemi férőhelyek, ösztöndíjak is erősen korlátozottak.
szept. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legálisan sosem volt egyszerü kijutni, illegálisan már talán. Nekem több ismerösöm a 2000-es évek elején, közepén ment ki az USA-ba. Feketén dolgoztak, és várták, hogy megkapják a zöldkártyát, de végül mindannyian beházasodtak, gyerekük is született.
szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90 elott meg ugy-ahogy konnyu volt, de 85 elott eleg volt, ha Becsben besetaltal az USA kovetsegre, es mondjuk lerajzoltal egy vasutallomast (amit akkor mar a muholdak is lattak, de ez egyfajta "teszt" volt.) Kb. ket-harom honap mulva mar itt voltal es a zoldkartya is a kezedben volt.
szept. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!