Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Egyik közeli hozzátartozóm...

Egyik közeli hozzátartozóm látogatnám meg az USÁban, lehet ebből baja neki? Mivel ő kint már illegálisan van.

Figyelt kérdés
Vagyis túltartózkodott. Viszont olvastam, hogy a reptéren kérdezhetnek dolgokat tőlem a belépésnél, hol szállok meg például. Most erre mondhatok valami kamut is, de gondolom akkor be kell mutatni a foglalást, szóval ez ugrott. De ha rokonomat mondom, hogy nála leszek és utánanéznek aztán látják hogy már rég el kellett volna mennie? Ilyen előfordulhat?
2023. nov. 24. 12:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Kedves 10-es. Nagyon szigorítottak most az ESTA nyári változtatása óta a Magyarországról érkezőkkel szemben? Már ha utaztál mióta változott.

2023. nov. 24. 21:22
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen, azóta is voltam, Texasban, Chicagoban kétszer meg egyszer Detroitban. Nem úgy, hogy az országon belül, hanem minden egyes alkalommal Európából beutazva. Most szeptember-októberben.

Nekem még tavaszról van az ESTAm, 2025 tavaszig érvényes akárhány belépésre, mert a döntésük nem visszamenőleges.

Az ESTA szigorítás nem a beléptetést érinti, pusztán annyit jelent, hogy nem 2 évig korlátlan beutazásra szól, hanem 1 évre, azon belül egyszeri beutazásra. Azt nem tudom, hogy az ESTA megadásán szigorítottak-e, mert nekem azóta a fentiek miatt nem kellett újat igényelnem, de ha már megvan az ESTÁd, akkor a beléptetésnél semmi sem szigorúbb, mint volt.

Először az ESTÁd legyen meg, csak utána foglalj repjegyet.

Tehát az ESTA szigorítás nem a beléptetés szigorítását jelenti, az úgy megy mint eddig. Sose lehet tudni, hogy mennyire szigorú vagy laza officert fogsz ki de mindig a rosszabbra kell készülni.

Azért az izgulás ne nagyon látszódjon rajtad és semmiképp se nézz ki csóró keleteurópainak, akiről süt, hogy illegálisan fog munkát vállalni.

Ne vedd bántásnak, nem ismerlek, de ezek rengeteg emberrel találkoznak és átlátnak rajtad mint az ablaküvegen. Ha lehet ne olyan sorba állj ahol ázsiai származású az officer.

2023. nov. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam a szigorítás óta. Nem a beléptetés a lényeg, hanem hogy most már tényleg azt a szállásfoglalást kell megadnod, amit az igénylésnél megadtál, mert ugye a korábbinál ez nem volt evidens, a régi fajtával többször is lehetett menni, én még azzal voltam, de a párom az egy évessel. Nincs érdemi különbség sem az igénylésnél, sem a beléptetésnél, de a szállásunk adatait mindkét fajtánál elkérték. Elég volt a telefonomon bemutatni a foglalást.
2023. nov. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Mond meg hogy kihez mesz, nem fognak kimenni hozza hogy megnezzek a statuszat.

Esetleg ha feltek ettol akkor egy ismerosevel beszelj aki kint van es mond azt hogy hozza mesz.

Az is jo opcio hogy szallast foglalsz

2023. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14-es, ne biztasd, hogy nyomja fel a rokonát, jó? LEHET nem nézik meg. LEHET, hogy igen, és akkor repül.
2023. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#14 Ne beszélj hülyeséget. Ha gyanús, megvannak a kérdéseik, amikkel könnyen összezavarják. Ha kiszedik belőle a hozzátartozó nevét és beütik a gépbe, rögtön kiadja, hogy nicsak, Lajosfalvai Jennifer belépett ESTA-val, de kilépésről sehol semmi! A legtöbb lebukás itt történik, nem mennek ők ki sehová, nincs arra emberük. Épp ezért a legtöbb keleteurópai is aki komolyan gondolja, az a becsületes mexikói utat választja. Mer joga van hozzá, a f@szomat
2023. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!