Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti engednétek így utazni a...

Ti engednétek így utazni a hozzátartozótokat?

Figyelt kérdés

Nemrég kint volt nálam a lányom Németországban. Magánfuvarozóval utazott. Ezek a vállalkozások mostanság gombamód megszaporodtak, talán ez az oka, hogy valami eszement tempót diktálnak maguknak. A sofőr, aki a lánykámat hozta, éjjel fél kettőkor indult Mo-ról, összeszedte az utazni kívánókat, majd itt kint szétszórta őket. Hozzám valamivel du. 4 óra előtt érkezett. Kérdésemre elmondta, hogy kis szerencsével reggel hatra ágyba kerülhet. Majdnem 30 órát vezet le, néhány kisebb egészségügyi szünet közbeiktatásával, miközben hatan ülnek mögötte! Meg se mertem kérdezni, hogy szed-e valami doppingszert. (Nekem jó tempóval 9 óra szokott lenni a hazaút, és bár az első 1-1,5 órát a feleségem vezeti le, a végére rendszerint a világomat nem tudom.)

Mindenesetre többet hallani se akarok ilyen utaztatásról. Ti engednétek?


2013. nov. 14. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha lenne más lehetőségem akkor semmi esetre sem választanám ezt a megoldást.
2013. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez mifelénk teljesen normális gyakorlat.

Ha a kérdésed komoly, a válaszom is az lesz, nincs magyar hatóság, amely eddig kivetnivalót talált volna az általad leírt gyakorlatban. Az adott vállalkozó reggelenként a keleti környékén teljesen szabályosan gyűjti be az utasait, és hág át minden szabályt.


Ha az én lányom lenne, meg nem fordulna a fejemben, hogy egy ilyen hun.... le nem írom milyen vállalkozással utazzon.

2013. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért az ilyen autóbuszoknál (vállalkozásoknál) mindig 2 utas van.. Szóval nem egyedül vezet az illető, hanem a társával felváltva.
2013. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem engedném. Viszont nem a gyakori kérdéseken tennék fel értelmetlen kérdéseket, hanem repülő- vagy vonatjegyet vásárolnék neki, akkor tutira nem így fog utazni. Ha kint élsz, feltételezem, ott is dolgozol, így a fapados légitársaságok nagyjából 100 eurós retúrjegyei nem fognak földhöz vágni.
2013. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Haza már én hoztam a lányt, s legközelebb, ha jön, röpzajjal utazik. Valaki azt írta, hogy két sofőr váltja egymást. Hát nem. Azóta több ilyen utaztatónak utánanéztem, pl a "Rosenheimi magyarok" honlapján, és mindenhol egy sofőr van.
2013. nov. 14. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!