Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy néznek ki az USA-ban a...

Hogy néznek ki az USA-ban a belvárosok?

Figyelt kérdés
Nem nagyvárosokra gondolok, hanem olyanokra, mint pl. nálunk Szeged vagy Pecs. Nekem az rémlik, hogy kevesebb szabad tér, alig található bennük történelem, és szinte mindenhol nagy házakat húznak fel. Vagy csak a nagyobb városok ilyenek?
2010. szept. 16. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

En egy ilyen kisebb varosban elek es az nem igaz, hogy nincs benne tortenelem, mert epp, hogy arra torekednek, hogy minden regi epuletet, amit csak lehet, tartsanak meg eredeti allapotaban es formajaban illetve direkt regi stilusban epitenek hazakat. Sokszor lathatsz olyan reszeket az ovarosban, ami erosen olyan, mint amit regi western filmekben lat az ember. Sok haz 100 eves vagy meg tobb es nem szeretik oket lebontani, hanem mindig probaljak karban tartani a regit. Sokkal jobban, mint Europaban. Emellett a hazakat is direkt ugy epitik, hogy a regi, hagyomanyos format tukrozze a maga egyszerusegeben. Az USA-ban nagyon sok helyen ervenyben van, hogy van egy helyi home association es az megmondja, hogy milyen hazat epithetsz es meg valtoztatni sem nagyon lehet rajta, hogy ne rontsa az adott kozosseg imidzset. Szoval ezekre itt komoly szabalyok vannak. Szerintem abbol fakad az, hogy az amerikaiak ennyire hagyomanyorzok, hogy rovid a tortenelmuk, igy nekik nem a modernitas, hanem a mult ertekrendje a fontosabb. Ez a gondolkodasban is benne van.


Persze minden varos mas, de a kisebb varosok tipikusan olyanok, ahogy leirtam, ami azt a reszt illeti, ahol en elek. Van egy csomo olyan epulet, amit mar lebontottak volna Europaban, de nekik az egyszeru es a regi tetszik, felujitjak amennyire lehet es ennyi. Az nagyon nem igaz, hogy nincs tortenelem. Attol fugg, hogy melyik varosban elsz es melyik orszagreszen. En delen elek es itt mindenhol tortenelmi emlekhelyek vannak foleg a polgarhaboru miatt...az eszak-keleti resz detto ilyen. A leirasod az inkabb a nyugati partra illik, na ott tenyleg zsufoltan elnek, mert vannak kietlen teruletek, ahol nem lehet elni. Kalifornia is hiaba hatalmas, csak a part kore osszpontosul a populacio es mindenki oda akar koltozni az oceanhoz. Ott pedig nagyon zsufoltan elnek, bar az utcak meglehetosen szelesek meg az utak is, csak a hazak es a teruletuk (kert) sokkal kisebbek, mint mas allamokban.

2010. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem nézed meg a google map-on? Ott lehet már választani utcanézetet is! "Végig lehet sétálni az utcákon"
2010. szept. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is nézd meg google earth ben!

Nagyon jó az utca nézet mert a nagyvárosokban kb 2 méterenként vannak képek csinálva amit bármilyen helyzetbe tudsz motgatni.

Mellesleg szerintem nagyon változó.

Például a 2 legnagyobb város az Usa ban:New york és Los Angeles között is nagyon nagy külömbségek vannak.

2010. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Masodik, harmadik valaszolo: nezheti a google earth-ben, de az nem ugyanolyan. Mi is megneztuk a helyet mielott ide koltoztunk. Teljesen mas eloben.
2010. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

De a kérdés az volt hogy hogyan néz ki!

("Nekem az rémlik, hogy kevesebb szabad tér, alig található bennük történelem, és szinte mindenhol nagy házakat húznak fel.")


Nem pedig az hogy milyen ott élni!

2010. szept. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
En is epp erre irtam, hogy nem lehet a terkepen latni, hogy hogy nez ki, mert eloben teljesen mashogy nez ki. A mi hazunkat alig latni a terkepen, eloben teljesen mas. Szoval az alapjan nem nagyon tudja megallapitani, hogy mi hogy nez ki. Nem azt a kepet mutatja, mintha ott lennel. Egyebkent azt meg nem ertem, hogy a "nincs tortenelme" reszt terkepen hogy lehet megnezni. Azt hiszem, hogy az elso hsz-emben mindent leirtam.
2010. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


Bocs de még mindíg nem értelek. Elbeszélünk egymás mellett.


Az írtam, hogy nézze meg a google map utca nézetét(google map street view). Nem a térképet mondom, hanem az utcanézetet, amin körbevannak fotózva az utcák, panorámaképekkel. Szóval nem felülnézetet mondok, nem műholdas képeket, hanem sima fényképeket amik az utcákon készültek egy kocsi tetejéről.


Mint pl. a norc.hu.


A magyar utcák ilyen módon még a google map on nem is nagyon vannak fent, csak a norc.hu-n. Szóval nem csoda ha nem látod a házadat.


Szerintem ennél jobb "képet" nem kaphat egy amerikai városról. Neten keresztül végig lehet rajtuk sétálni. Kisvárosoktól a nagyvárosokig.

2010. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pontosan!

Jól visszaadja az utcanézet mivel úgy látod mintha ott álnál.(és nem csak a ház tetejét látod mint normál nézetben)

2010. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20:49: tudom, hogy mirol beszelsz, a street view-rol. Szerintem abszolut nem ugy nez ki, ahogy azt visszadja a kep. Ahogy mondtam, en is megneztem, de mivel itt elek, teljesen masnak latom, mint a kepen (utcanezeten). De ezen nem erdemes vitazni, mar mindent leirtam.
2010. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Es a "nem latom a hazam" alatt azt erettem, hogy en az USA-ban elek es mielott ebbe a varosba koltoztunk es megvettuk a hazat, mi is street view-ban neztuk az utcakat, ez a haz meg bazi nagy, megsem ugy latszik a street view. Teljesen mas az egesz, mint a fenykepen.
2010. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!