Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vizum készitésnél mit néznek?

Vizum készitésnél mit néznek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 30. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen vizum es hova pontosan? Ennyibol hogy lehetne barmit is mondani?
2010. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Amerikába..

Ilyenkor amikor készítik,utána néznek,hogy bűntetett előéletű vagyok-e,vagy van-e valamilyen adósságom..tb stb

2010. márc. 30. 17:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Az USA-ba nem kell turista vizum. Nem tudom, hogy milyen vizumra gondolsz. Ha van bordo utleveled, nem vagy buntetett eloeletu, semmi okod nincs aggodni. Meg kell igenyelni az ESTA-t, es be fognak engedni meg akkor is, ha elotte volt elutasitott kerelmed. Csak a bunozoket akarjak kiszurni meg aki mar volt illegalisan az USA-ban. Akit egyszer elkaptak es visszakuldtek, annak mindig turista vizumot kell igenyelnie (amit persze nagy valoszinuseggel a bar period utan is el fognak utasitani). Amennyiben buntetett eloeletu vagy, az interneten add be az ESTA jelentkezest (ingyenes) es majd eldontik, hogy megadjak-e vagy sem, mert nem mindegy, hogy a buncselekmeny mi volt es mikor volt. Teljesen felesleges penz es ido pocsekolas azonban turista vizumot igenyelni annak, aki meg sosem volt illegalisan az USA-ban, mikor a visa waiveren ingyenesen belephet.
2010. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak hogy a kérdésedre is válaszoljon valaki:

a büntetett előéletnek utána néznek, de nem csak annak, hanem azt is tudják, ha valaki ellen folytattak büntető eljárást de annak mondjuk nem börtön lett a vége, hanem pénzbüntetés.

Ezt onnan tudom, hogy amikor én ott várakoztam, volt ott egy fickó aki a konzul kérdésére - miszerint volt-e büntető ügye - azt válaszolta, hogy: NEM. A konzul viszont tudta, hogy volt egy bírósági ügye, valami pénzkölcsönadási balhé, és ugyan a fickó nem került dutyiba, de már szerepelt a nyilvántartásban.

Szóval nem érdemes vetíteni.

Az adóssággal kapcsolatban - ezt passzolom, de nyilván ennek is utána néznek, dehát a mai világban kinek nincs adóssága?

mindemellett megjegyezném, ha volt is valami balhéd, nyilván nem mindegy hogy mennyire súlyos a dolog, de letagadni nem érdemes. Ha tudod igazolni a MO-hoz való kötődésedet, ami elég ahhoz, hogy ide visszatérsz, akkor nem lehet nagy gond. Lényeg, hogy ezek a konzulok nagyon ki vannak képezve, a szemed állásáról is meg tudják állapítani ha hazudsz.

Sok sikert! (haza ne gyere ha már ott vagy!)

2010. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok...

folytatva a választ, hogy mit néznek:

családi kötődés: esetleg gyerek, vagy idős szülő (bár ez még nem kizáró ok, ha nincs gyerek)

gazdasági kötődés: jó ha van a neveden legalább 10-20%-ban ingatlan tulajdon vagy akár még több, plusz egy munkahely (innen kell is igazolás, ja és az ingatlanról tulajdoni lap), bankszámlán....hát, 1 főre kb. 3-4 ezer dollárnyi mani, attól is függ persze, hogy mennyi ideig akarsz maradni)

Megkérdezik, hogy kihez mész, milyen célból, mennyi időre - erre határozott választ kell adnod (ilyet is hallottam saját fülemmel, a kiscsaj mindenre csak hápogott, nevet sem tudott mondani, azt sem tudta, hogy mennyi ideig akar maradni - úgy kivágták mint macskát szarni). Ha nincs kint ismerősöd, akkor állíts össze egy utitervet, akár szállodafoglalást is csinálhatsz, azok is lemondhatóak érkezés előtt 24-72 órával (szállodája válogatja).

Jó ha van repjegy foglalásod - az interjú előtti napon foglaljle egy jegyet, általában adnak 2-3 nap fizetési haladékot az utazási irodák, szóval ha nem kapod meg a vízumot, akkor egyszerűen nem fizeted ki a jegyet és kész.

Ha van még kérdésed írj priviben, bár ennél többet én sem nagyon tudok....

2010. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat.

Sajnos még sem tudunk utazni Amerikába,de ha mégis összejön legközelebb,nem feledem az írásaidat:)

2010. ápr. 6. 18:16
 7/10 anonim válasza:
cigány vagy menekülél Mo.ról? ;)...üdv.:Ákos
2010. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ákos, Ákos, rosszindulatú vagy! A cigók kanadába mennek (meg Stockholmba egyirányú jeggyel)! ne legyél már ennyire irigy! menj Te is (melegebb éghajlatra)! MO-nak nincs szüksége ilyenekre, mint te!
2010. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

mégegy jótanács: OTT KINT NE ÁLLJ SZÓBA MAGYAROKKAL!!!!! csak lehúznának! Hidd el! így van... sajnos :(((

2010. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2o:52 Mennyire igaz!!! Nekem is pont egy magyar okozott gondot...
2010. ápr. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!