Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kiköltöznél egyedül az USA-ba?

Kiköltöznél egyedül az USA-ba?

Figyelt kérdés

Egyedül, nem ismersz ott senkit.

Kérlek, indokoljátok meg a válaszaitokat!



2020. júl. 16. 21:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
Jártam az USA-ban, egyedül viszont csak Európán belül költöztem, kétszer is és lassan érik a harmadik. Akkor sem élnék az USA-ban, ha fizetnének érte, semmilyen szempontból nem vonz az ország. Ha nem akarnék a barátaimtól 3 órás repülőútra maradni és a világ másik felére költöznék, akkor az Új-Zéland lenne.
2020. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%

"Hogy érted ezt utolsó?"


Mivel már többször is jártam kint pontosan tudom, hogy mekkora az olló a szupergazdagok között, meg az innen disszidáló szerencsétlenekkel akik feketén dolgoznak kint mindenféle alja munkát, nulla tb.-vel és kergetik az álmukat miközben menekülnek a kitoloncolás elől.

2020. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
97%

Csak abban az esetben, ha fix állásajánlatot kapnék és akkor se hiszem, hogy örökre. Miért? Mert egyáltalán nem élnék jobban kint, mint például Nyugat-Európában. Számomra egyedüli előnye az USAnak, hogy ott élőben nézhetném a Major Leauge sportokat.

Ahogy előttem írták óriási szakadék van a gazdagok és az átlag emberek között is. Nem, az átlag ember nem nagyon él kint jól. Te a filmekben rendszerint jól menő családokat látsz. A valódi, átlagos élet nem olyan, leginkább a The Middle sorozatban láthatod milyen az átlagos családi élet.

2020. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
96%

Én nem, de ezt nem általánosságban az USA ellen mondom. Voltam cserediák Angliában, ott tapasztaltam meg, hogy bevándorlónak lenni, főleg egyedül, baromi nehéz, és akkor fogalmazódott meg bennem, hogy hacsak nem pl. párommal/páromhoz költöznék ki, vagy nem kapok valami nagyon visszautasíthatatlan lehetőséget, vagy Magyarországon valamilyen okból nem tudok megélni, addig nem teszek szándékos lépéseket azért, hogy külföldre költözzek.


Egyébként rendszeresen járok az USA-ba, vannak oda valósi barátaim, és úgy vagyok vele, hogy ha végül ott kötök ki, nem baj. De magamtól nem feszíteném magamat keresztre az "amerikai álomért" (ami már talán nincs is).

2020. júl. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
96%

Ha csak nem ugy mesz ki hogy konkret allasajanlatra akkor nagyon nagyo nagyon nehez elkezdeni az eletet kint egyedul ugy, hogy nem ismersz senkit. Meg akkor is ha pl zoldkartya lotton nyersz es van nemi megtakaritott penzed.

Eloszor is kell allas de belejentett lakcim nelkul nem vesznel fel dolgozni. Mikor megekezel akkor kell SSN-t igenyelni es azzel pedig egy ID vagy jogsi, de lakcim nelkul nem fog mennni ez sem. Lakast pedig nem adnak ki ha nincs allasod.

Ezert jo ha van ismeros akinel lakhatsz nehany honapot vagy segit olyan alberltet talalni ahol a foberlo kiadja a lakast ugy hogy meg nincs munkad, se credit history, se semmi.

Esetleg airbnb mukodhet de honapokig ilyenbe lakni nagyon draga. Ha Magyarorszagon milliomos vagy es tudsz venni keszpenzben hazat akkor egyszerubb mert ahhoz nem kell semmi, tenyleg csak a penz.

En a felesegemhez jottem ki ugyhogy nem vagyok egyedul de nem is talalkoztam olyannak aki teljesen egyedul jott ki, kivetel ha allasajanlatra jott ki es a ceg fizetett par honap alberletet, stb.

2020. júl. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!