Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 22 éves vagyok,szeretnék...

22 éves vagyok,szeretnék utazni a világban pár helyre ami engem vonz,de soha nem ültem még repülőn és fogalmam sincs milyen buktatók várnának rám ha csak elindulnék a nagy világnak,mikre kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés

jan. 10. 19:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igen, úgy pontos, hogy 6 cm-nél hosszabb pengéjű kést és forgástengelytől mérve 6 cm-nél hosszabb pengéjű ollót nem vihetsz fel a gépre.

Viszont ez egyáltalán nem függ a légitársaságtól. A légitársaság nem ellenőrzi (nincs is rá jogalapja), hogy mi van a táskádban. Ez az utasbiztonsági ellenőrzés hatásköre, akik meg nem törődnek vele, hogy milyen társasággal utazol, csak azt vizsgálják, hogy a reptér területére és a gép fedezetére mit vihetsz fel és mit nem.

Ezt pedig reptér általános, nemzetközileg elfogadott szabályai rendezik. Ezek a szabályok minden reptéren egyformán érvényesek, legfeljebb kisebb nagyobb eltérések (főleg inkább szigorítások) szoktak előfordulni.

Minimális egyéni mérlegelés lehet benne, hogy épp mennyire engedékeny, vagy szigorú az épp szolgálatot teljesítő ellenőr. Ha nagyobb a pörgés, leterheltek, fáradtak, ilyenkor nagyobb eséllyel siklanak át valami felett, amin máskor fennakadnának, vagy ha észreveszik is könnyebben legyintenek, hogy az nem olyan fontos. Amikor nagyon ráérnek, frissebbek, jobban van kedvük kötözködni, akkor lehetnek rugalmatlanabbak, akadékoskodóbbak. Érdemes inkább úgy készülni, hogy minél kevésbé legyen okuk bármibe belekötni.


Azt is érdemes figyelembe venni, hogy a célország szabályai milyenek.

Pl. Angliában fegyvernek minősül és nem hordhatsz magadnál olyan bicskát, aminek a pengéje beakad (lock in knife) és egy rugót kiakasztva lehet csak becsukni. Amíg az utcán nem motoz meg egy rendőr (ami nem sűrűn fordul elő), addig lehet hogy nem foglalkozik vele senki.

De pl. angol reptérről hazafelé simán lehet hogy kidobatják veled, mert ott ez fegyvernek minősül és ha utcán sem hordhatod, akkor repülőre pláne nem engedik fel.


Dubajban pl. drónokat koboznak el előszeretettel.

jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11!

Igen, inkább reptérfüggőt akartam írni.

Nyilván hivatalosan ott sem lehetne különbség, de tudjuk, hogy azért sokszor van.

Mi pl. Debrecenből mentünk, szerintem onnan maximum egy-két gép megy naponta, ráértek ott eltanakodni a kis késeink felett egy percet, Ferihegyen ez nemigen férne bele 😀

jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A biztonsági átvizsgálás után a reptéri váró területén általában vannak Duty Free shopok, ahol (többnyire más boltoknál jóval drágábban) tudsz vásárolni mindenfélét.

Az itt vásárolt dolgoknak elméletben nem kell beleférnie a kézipoggyászodba, a bolti zacskót plussz csomagként viheted fel a gépre. Azért csak elméletben, mert ezt szabály ment leírva sehol nem találtam meg és előfordult már olyan, hogy a beszállító személyzet ezt nem akarta elfogadni és nekiálltak kötözködni rajta, hogy ha nem fér bele a kézipoggyászodba a duty free zacskó is, akkor felárat kell fizetned érte.


Összefüggésben lehet ezzel, hogy sokan vannak, akik azzal trükköznek, hogy vesznek valami olcsó dolgot a duty free boltban és a zacskóba aztán a saját ruháikat, egyéb dolgainkat pakolják, hogy könnyebb legyen a poggyász keretbe beleférni.


Éppen ezért sok reptéren előfordul, hogy lehegesztik, vagy tűzőgéppel lezárják a zacskó száját, hogy mást már ne lehessen a megvett dolog mellé beletenni.


A reptér területén vásárolt folyadékot (vagy a mosdóban megtöltött üres üveget) felviheted a gépre, csak azt korlátozzák, hogy kintről mennyi folyadékot vihetsz be a reptérre.

Arra figyelj, hogy ha a városnézés során elcsábulsz valamilyen üdítő, alkohol vagy parfüm megvásárlása iránt, akkor annak a feladott poggyászba kell kerülnie, vagy 100ml-nél kisebb üvegben legyen, különben ki kell dobnod a biztonsági ellenőrzésnél, akármilyen drága volt is.

jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A #9-es hozzászóláshoz fűznék kiegészítést. Mivel a legtöbben fapadossal utaznak Európán belül, max. Dubaj vagy Tenerife amik a kicsit nagyobb távolság ellenére ugyanúgy a fapados működési modell szerint közkekednek, él az a tévhit, hogy a hagyományos légitársaságok azért drágábbak, mert adnak enni és lazábbak a kézipoggyász tekintetében.

A hagyományos és a fapados repülés üzleti és működési modellje teljesen különbözik.

Abba a gépbe amiben a hagyományos 150 utast visz, a fapados 180 utast zsúfol. Persze, hogy kritikusabb a fejenként felvihető kézipoggyász mennyisége. Aztán, míg a fapadosoknál nem az alapjegy az egyedüli leglényegesebb bevételforrás, minden extrára igyekeznek lecsapni, így ma már ha nem vettél priorityt, csak egy apróságot vihetsz a kezedben.

A fapadosoknál nincs olyan, hogy átszállás. A-ból indul, B a végcél. Ha te onnan tovább repülsz akár ugyanazzal a légitársasággal C-be, az már a magánügyed. A két járatnak hivatalosan nincs köze egymáshoz.

A hagyományosok elsősorban nem azért repülnek Európában, hogy elvigyenek A-ból B-be. Hanrm azért, hogy az ún. ráhordó járataikkal elvigyenek a központi repterükre, ahonnan az utasok többsége átszállás után repül tovább a nagy szélestörzsű gépeken a világ efy távoli sarkába. Vagyis mondjuk az Air France elvisz Bp-ről Párizsba, mert ott van a HUB-ja és onnan repülsz tova Los Angelesbe. Vagy a LOT elvisz a kisgépén Varsóba (HUB) és onnan repülsz a Dreamlineren Szöulba.

Tehát míg a fapadosoknál az az egy A-B járat minden bevétel forrása, addig a legacy társaságoknal csak egy szükséges nyűg,(sokszor veszteséges is) ami elvisz a pénzt termelő B-C távolsági járatig.

Ezért az a kis kaja/pia amit adnak az utazás során, eltörpül értékben ahhoz képest amit a jegyért kifizetsz. A ráhordó járatokon egyébként egyes légitársaságok már nagyon visszafogják a cateringet, sokszor szóra sem érdemes amit adnak. Van aki még ad üdítőt, de van aki csak egy vizet vág hozzád.

Tehát nem az a különbség a hagyományos és fapados között, hogy drágább és adnak enni, hanem, hogy teljesen más a két fajta repülés működési modellje, funkciója.

Nem jobb, nem rosszabb, más a feladata.

jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Kései Sirató ***** válasza:
Esetleg első alkalommal utazz olyan személlyel, aki már repült.
jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!