Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért akarnak sokan olyan...

Miért akarnak sokan olyan országba költözni, aminek abszolút nem beszélik a nyelvét?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 13:31
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
75%

A válasz egyszerű azért hogy megéljenek ha már Magyarba nem lehet.

Miért baj az ha nem beszélik az adott ország nyelvét ? (nem kell válaszolni)

Azért vannak a nemzetközi nyelvek amiket az adott országban is beszélnek . :) sepeciál én se beszélek jelenleg (de már tanulom) Hollandul még is vígan elvagyok .Egyébként meg Magyarok mindenfele vannak aki kitartó és szerencsés az majd megtanulja menetközbe a nyelvet.

2010. jan. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Én olyanokról beszélek, akik semmilyen nyelvet nem beszélnek a magyaron kívül. Tehát angolt sem.
2010. jan. 11. 15:52
 13/22 anonim válasza:
Mert a magyar nyelvoktatás egy rakás szar. Belekerülve egy ilyen helyzetbe könnyebb megtanulni.
2010. jan. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

A nyelv ismerete egyáltalán nem szükséges. Megtanulsz itthon bármilyen nyelvet, kimész terepre, aztán gondolkodhatsz, hogy ejtsd ki a szót, mert bámulnak rád az emberek hogy mit akarsz. Ugyanúgy megvan a szleng stb stb. Ez fordítva is igaz ha kimész és megtanulsz egy nyelvet abból te nem fogsz nyelvvizsgázni. Sok esetben még jobb ha nem ismered a nyelvet, mert könnyebb elsajátitani új ismereteket mint a régieket felülírni. Sokan még magyarul sem beszélnek helyesen, ahogyan más ország lakói sem beszélik helyesen a saját nyelvüket, ha te egy ilyentől tanulsz akkor megértitek egymást és itt a kör bezárult. Az egész egyszerü: el kell szánni magad, alkalmazkodni kell, és hinni abban, hogy találkozol értelmes segítőkész emberekkel akikkel megtudod értetni magad.


U.i. sokkal egyerübb lenne ha mindenki tudna mutogatni,azt meg mindenki olyan nyelvre fordítja magának amilyenre akarja...

2010. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Éltem olyan országban, aminek nem beszéltem a nyelvét...hát nem 1-2 alkalommal nevettek ki. Amit meg megtanultam, tudom használni, azt a nyelvet tökéletesen el tudtam sajátítani, nem bámult meg senki, sőt...ha mutogatsz és nem tudsz beszélni, kinevetnek, hülyének néznek, átverhetnek, egyből lejön, hogy bármit megtehetnek veled. Szóval szerintem nagyon nagy merészség kimenni nulla nyelvtudással dolgozni...eleve akkor tud az ember jól megtanulni egy nyelvet, ha van valamennyi alapja hozzá, ha semmi, nem sok fog rá ragadni (én így voltam az egyik nyelvvel).
2010. jan. 14. 18:08
 16/22 anonim válasza:
73%
megoszthatnád már velünk, konkrétan melyek ezek a nyelvek:)
2010. jan. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A németet nem beszélem, nem tudtam megtanulni, és angolul perfektül beszélek (plusz másik 2 idegen nyelvet), de ez miért számít?
2010. jan. 15. 10:20
 18/22 anonim válasza:
Most már engem is érdekelne melyik az a két másik nyelv meg melyik angolt ?
2010. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Ne tűnj balfsznak és nem röhögnek ki. :D

Én itt vagyok egy hete Dublinnban, alapfoknál gyengébb nyelvtudással és eddig mindenkivel megértettem magam.

2010. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Miért érdekel annyira? Miért számít ez a kérdésem szempontjából? Meg mi az, hogy melyik angolt?? Ez nem csevegős oldal!
2010. jan. 15. 23:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!