Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti megengedhettek magatoknak,...

Ti megengedhettek magatoknak, családotoknak idén egy nyaralást?

Figyelt kérdés
Itthon vagy külföldön? Mi sajnos nem. Annyira idegesít és elszomorít, hogy orrba-szájba ezt nyomatják a tévében, hogy Balaton,Horvát,Görög, Kanári szigetek stb. mintha legalábbis mindenkinek természetes lenne, hogy elmennek a nyáron 1-2 hétre. Szerintem nagyon sokan ezt nem engedhetik meg maguknak.
2013. júl. 10. 15:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Igen, belföldre. De külföldre nem is vágyom. Viszont nem igaz, hogy egyre drágább a nyaralás, mert most a válság miatt sok vendéglátóhely, apartmanház nagyon alacsonyan tartja az árakat. Arányaiban most sokkal olcsóbb nyaralni belföldön, mint 10éve mondjuk. Szépkártya elfogadóhelyek is megszaporodtak, a kuponos oldalakon pedig jó kis 2-3 napos kirándulást is ki lehet fogni.
2013. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

Persze, mindig nyaralunk pár alkalommal. Most egy fizetésből élünk és építkezünk, úgyhogy igazán szolid lesz (jó hát eddig is mindig az volt), de szuperjó, pl. Plitvicei-tavak egy kis tengerparttal, pár nap :) Most hétvégén Erdély, 2 hete Észak-Csehország volt, mert ott tartottak szimpatikus összejöveteleket, a kempinghely pedig ingyen van mindkét helyen (a cseheknél az étel is elég olcsó volt a helyi kocsmában). Motorral megyünk mindenhova, kettővel :) Legalább azok nem esznek sokat, nyári túrán úgy 2,7 litert 100 km-enként, ha nincs nagy szél vagy valami :)


Életemben egyszer nyaraltam Görögországban, más flancos helyen sosem voltam, ilyen kis közeli célpontokat szoktunk nyomni. Meg persze kismillió belföldi utat. Azok is kellemesek, de ha pihenni akarunk szép, csöndes helyen, remek kilátással, a legnagyobb kényelemben és táplálkozás terén nagy választékkal, akkor itthon maradunk :)

2013. júl. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Idén Lillafüredre megyünk 1 hétre, mert mindkettőnknek van Szép Kártyánk, amit fel kell használni.


Ha ez nem lenne, akkor valószínűleg külföldre mennénk.

2013. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Szerintem idén nem megyünk, de nem a pénz miatt. Senkinek sincs kedve. Amúgy évente 1x szoktunk lemenni 1 hétre Balatonra.
2013. júl. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%
igen. indonézia, malajzia, szingapúr, valamint nyár végén horvátországba is elmegyünk:)
2013. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Èn külföldön lakom, nekem már az nyaralás lesz, ha hazajutok 3 hètre. Ha a párom nem kap valami nagyobb összegű adòbefizetère kötelező papírt mèg az is lehet, hogy dèlebbre megyünk nyaralni. És hiába èlek külföldön itt sincs kolbászbòl a kerítés ès sajnos mi sem jutunk el gyakran nyaralni.
2013. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

(#12 voltam, de írok még :P)


Szerintem pedig Tatabánya nem rossz, vannak a közelben jó dolgok, pl. Gerecse, benne helyes arborétummal és a tó Tatán :) Persze azokhoz oda kell menni valamivel, de kicsi a távolság.

Én két falu között lakom a Bakony csücskében, az se rossz, a legközelebbi szabadstrand úgy 2 km-re van (kellemes méretű tó szép kis hegyekkel, ember alig, legjobb. a Balaton sosem érdekelt, de ez a tó bejön. de ha nagyobbat akarok, kicsit arrébb ott a Velencei-tó szabadstrandja is), van erdő, folyó, szolidabb szerpentin, amit akarunk, épp csak a hegyek parányiak.


Viszont igazából nem attól élvezi az ember a nyaralást, hogy messzire megy. Ezt már tapasztaltam párszor (persze sokat segíthet a hely, én mindig nagyon belelkesedem, ha tengert vagy nagyobb hegyet látok). A lelkiállapot sokkal többet számít, helyes kis tájak pedig szerte az országban vannak. Néha átruccanunk 30 km-re s nézelődünk, fotózgatunk, mint egy turista (mondjuk ezt 2 km-rel is meg tudjuk csinálni, de az nem mindenkinek opció, a 30 igen).

Én ilyen tájorientált vagyok, nem tudom, másnak mit jelent a nyaralás. Nekem szép helyeken motorozást, ritkán töltünk napokat ugyanott, de ha mégis, akkor is szétmászkálunk.

2013. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%

"Ti megengedhettek magatoknak, családotoknak idén egy nyaralást?"


Igen, de nem egy-két hétre csak pár napra és ultra fapados módon (filléres fapados repülő, olcsó magánszállás és reptéren alvás). Utazás, nézelődésen van a hangsúly és nem a láblógatós pihenésen mert pihenni itthon is lehet.

És ezt valószínűleg te is megengedhetnéd, csak mások az igényeid, mint nekünk.

2013. júl. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Év elején lefoglaltunk egy nyaralót egy hétre egy tónál 36000 Ft-ért. Szinte ezresenként raktuk félre a rávalót. Tízezer lesz az útiköltség. Sokat sétálunk majd, úszunk, pihenünk, borozgatunk, nevetgélünk. Kajára semmi extrát nem számolok, ugyanannyit fogunk ott is megenni, mint itthon ennék. Engem az sem tudna kizökkenteni a jókedvemből, ha végig szakadna az eső (volt már ilyen), mert ez az egy hét van egész évben, amikor pihenés van, és nem hagyom, hogy bármi beárnyékolja. Az is igaz, hogy mi csak ketten vagyunk, gyerek nincs. Egy gyerekkel tudom, hogy nem lehet "csak úszni", meg "csak sétálni", ezt belátom.
2013. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én megyek idén is külfödlre a célországok: Ukrajna,Oroszország,Kazahsztán,Kirgizisztán,Tádzsikisztán,Üzbegisztán,Türkmenisztán és Irán.
2013. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!