Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elmenjek? ( egy...

Mit tegyek? Elmenjek? ( egy kicsit félek)

Figyelt kérdés
Az iskolánkban vannak ilyen cserediák programos cuccok Németországba. Én németet tanulok. Eddig nem akartam menni mert nem tudtam volna szálláshelyet adni egy németnek. Nincs annyi szobánk. Most viszont van olyan hogy mi megyünk családhoz, de nekünk nem kell visszafogadni őket. ( A válság miatt) . Akarok is menni meg nem is. Azért nem akarok mert minden családhoz csak 1 ember mehet tehát barátaim sem lesznek velem, de minden délután egészen estig vannak programok ahol együtt leszünk. Meg egy nap amikor csak a családdal. De én még nem tudok olyan jól németül és félek hogy hülyének néznek ha nem értem meg amit mondanak. Meg lehet hogy megérteném csak ők túl németesen mondják és ne fogom fel hogy mit akar. Ezért is félek tőle egy kicsit. De nagyon lenne kedvem menni. Az egész út buszköltséggel meg mindennel együtt 15 ezer lenne, plusz költőpénz. Szóval nem is vészes. Mit tegyek?? Mert én tényleg nem tudom !!! =) :D
2009. szept. 2. 19:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

jaj ... köszönöm a biztatást... szerintem akkor megyek.

igaz majd csak novemberben lesz

most hogy ilyen helyes és kedves válaszokat kaptam már nem is félek annyira :D

2009. szept. 3. 15:30
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában voltam ugyanígy, nagyon élveztem! Amúgy több, mint 100 ezer Ft volt, szóval a 15 ezer nagyon olcsónak számít, mindenképpen menj, mert ilyen lehetőség nem lesz több.
2009. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Én is vettem részt cserediák programon. Ausztriában voltam, 12 évesen. Így utólag visszagondolva jó volt, csak sok mindent nem értettem, de rájöttem, hogy azért mert akkor még nem nagyon tudtam németül. Hatodikos voltam. Ha nem értettem meg valamit az sem volt gáz, megpróbálták máshogy elmondani, ha kellett mutogattak vagy éppen rajzoltak, hogy megértsem. Szerintem ne parázz, nem lesz gond. Meg fogod tudni magad értetni és ez egy nagyon jó lehetőség! Ne hagyd ki!
2009. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
pénteken befizettem a pénzt... úgyhogy most már nincs visszaút. :D:D most már várom is =) köszönöm a kedves és megnyugtató szavakat
2009. szept. 5. 20:03
 15/17 anonim válasza:
100%
Majd elmeséled milyen volt?Kiváncsi vagyok rá!
2009. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
persze majd elmesélem :D csak nehogy addig elfelejtsem mert csak novemberben lesz =)
2009. szept. 9. 14:17
 17/17 anonim válasza:
Na hogy sikerült a tanulmányút? :)
2010. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!