Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elmenjek? ( egy...

Mit tegyek? Elmenjek? ( egy kicsit félek)

Figyelt kérdés
Az iskolánkban vannak ilyen cserediák programos cuccok Németországba. Én németet tanulok. Eddig nem akartam menni mert nem tudtam volna szálláshelyet adni egy németnek. Nincs annyi szobánk. Most viszont van olyan hogy mi megyünk családhoz, de nekünk nem kell visszafogadni őket. ( A válság miatt) . Akarok is menni meg nem is. Azért nem akarok mert minden családhoz csak 1 ember mehet tehát barátaim sem lesznek velem, de minden délután egészen estig vannak programok ahol együtt leszünk. Meg egy nap amikor csak a családdal. De én még nem tudok olyan jól németül és félek hogy hülyének néznek ha nem értem meg amit mondanak. Meg lehet hogy megérteném csak ők túl németesen mondják és ne fogom fel hogy mit akar. Ezért is félek tőle egy kicsit. De nagyon lenne kedvem menni. Az egész út buszköltséggel meg mindennel együtt 15 ezer lenne, plusz költőpénz. Szóval nem is vészes. Mit tegyek?? Mert én tényleg nem tudom !!! =) :D
2009. szept. 2. 19:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
Csak akkor menj ha nem félsz, ki tudja nem-e akarnak elraboltatni, vagy fene se tudja, a mai világban már sokminden megtörténhet...
2009. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Nos, vétek lenne kihagyni egy ilyen lehetőséget. Ilyen olcsón, szállást biztosítva sohasem lesz lehetőséged elmenni. Én mindenképpen mennék.
2009. szept. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Én szerintem menj. A németednek is jót fog tenni, magadat is megismered jobban és olyan tapasztalatra tehetsz szert, ami kihagyhatatlan. A félelemeden pikk pakk túl fogsz lépni, ha már ott leszel. Az, hogy félsz, amúgy természetes, mindenki fél picit, de hidd el, ha már ott leszel nem lesz időd félni a rengeteg élmény miatt. :)

Nem fogod megbánni. Használd ki a lehetőséget!

2009. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt ilyen lehetőség általános iskolában! Pont ugyanilyen! Ötödikes voltam, angolt tanultam, eltudod képzelni mennyit tudtam beszélni... :D Azt kell hogy mondjam feledhetetlen élmény maradt, semmiféleképpen ne szalassz el egy ilyen lehetőséget. Amellett, hogy nyaralsz egy jót, a helyiek mutatják meg a saját környéküket, saját szemszögükből, és még a kommunikációs készséged is fejlődni fog, ebben biztos lehetsz. Csak is nyerhetsz! :) Én annyira jól éreztem magam, hogy 7.-es koromban újra kimentem németbe (sajna csak két évente volt)... Sőt! Az akkori cserepartneremmel, a mai napig igen jókat szoktunk msn-en beszélgetni pedig most már jópár év eltelt (19 vagyok)! :) Nekem óriási élményt nyújtott, és ha engem kérdezel, akkor arra a feledre hallgatsz, amelyik azt mondja menj. Ennyi pénz igazán nem sok, és a félelmed is el fog múlni ahogy találkozol a partnereddel! Az izgalom ott lesz a nyelv miatt, de kutyát sem érdekel ha helytelen a nyelvtanod, megértik! :) Nekem ez egy óriási lökést adott, akkor jöttem rá igazán, hogy van értelme a nyelvtanulásnak. Azóta szeretek nyelvet tanulni, és élvezek minden egyes angol beszélgetést! :)

(Az utóbbi két évben ismét jártam hasonló táborokban)

2009. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen menj el. A barátaid ugyan este nem lesznek veled, de abban a családban lesz egy veled egykorú fiatal, akivel valószínűleg ki lehet jönni. Mi Svájcban voltunk így, és marha aranyos volt mindenki, a család is kedves volt, meg az ún. Gastbruderem is :)


Ha meg nem valami megy németül, próbálkozhatsz az angollal.

2009. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
hmmm...majd azért írd meg, hogy végül elmentél-e vagy sem! :) Kíváncsi leszek...
2009. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
menj, rengeteget fogsz tanulni ott meglátod! Én annak idején saját magam leveleztem és intéztem, hogy kimehessek, és ott egy hét alatt többet fejlődtem németből, mint itthon egy év alatt. Ott még segítőkészebbek az emberek és nem nevetnek ki, hanem segítenek! Mi sem nevetjük ki az itteni külföldieket ha nem tudják helyesen a szavakat használni, gondolj erre. És a család által új barátokat szerezhetsz, még ha nem is saját korosztályod, akkor is biztosan jó lesz velük.
2009. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj! Ne hagyd ki a lehetőséget! Legrosszabb esetben nem találkozol velük többet. De a sok élmény, tapasztalat... megfizethetetlen.
2009. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

A németek azok akik a legkevésbé figyelik a rosszul ejtett szavakat, ott minden nemzetiség megtalálható. Ha meg valamiben kijavítanak, csak tanulsz rajta.

Azt pedig nem fogod megbánni, hogy új embereket megismersz és ezzel is többet látsz a világból.

Másrészt, az én elgondolásom szerint minden lehetőséget meg kell fogni ami adódik.

Egyszóval gondolkodás nélkül pakolj össze :)

Én már ott lenék XD

2009. szept. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, meg jo hogy elmenjel! Orulj annak, hogy a szuleid kitudjak neked fizetni a koltsegeket. Ez egy kituno lehetoseg, meglatod nagyon jol fogod magadat erezni!

Kepzeld en minimalis nemet nyelvtudassal 19 evesen au-pair voltam Munchentol nem messze, egy csaladnal. Az elejen, kb. 3 honapig szinte meg se szolaltam, lattam hogy mit kell csinalnom, csinaltam. Aztan fokozatosan, honaprol honapra jobb lett a nemetem, es mar mertem beszelni is, nemcsak a ja-t mondtam es a nein-et.

Ne feljel, te magyar vagy, miert is kellene mar most nagyon jol nemetul beszelned? Azert mentek ki, hogy tanuljatok nemetul! A nemet csalad, akiknel leszel majd, ok sem beszelnek magyarul. Te is nezhetsz ennyi erobol rajuk hulyen, hogy meg magyarul sem ertenek???

Szoval fel a fejjel, legyel buszke hogy Nemetorszagba mehetsz nyelvet tanulni. Jo lehetoseg, hasznald ki!:)

2009. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!