Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Óceánjáró hajón dolgozók!...

Óceánjáró hajón dolgozók! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nekem minden vágyam hogy egy ilyen hajón dolgozzak.De nem tudom hogy jó döntés lenne e. (fizetésileg mindenképp)

Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Olvastam hogy átlagban a szerződés 6-8hónapig szól.Hosszútávú munkára esély sincs?


2012. máj. 21. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van erről egy nagyon jó könyv magyarul (magyar srác írta), az a címe, hogy "Hajó hanem" (remélem jól emlékszem, nem biztos). Olvasd el, elég részletes képet ad egy ilyen munka előnyeiről és hátrányairól egyaránt.
2012. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam 3 szerződést. Arra készülj, hogy fizikailag is és lelkileg is nehéz. Leginkább lelkileg kell erősnek lenned. Ha ez nem megy, akkor el se kezd. Amúgy jó ötlet. Én nem bántam meg. Élményekkel és tapasztalatokkal leszel gazdagabb. Persze ha kibírod :)
2012. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És alapvető feltétel hogy legyen szakmád?És tapasztalatod?..gondolom mindenképp előnyt jelent.Neked volt?
2012. máj. 22. 11:52
 4/8 anonim ***** válasza:
persze mindenképpen előnyt jelent, de nem feltétel. Nyilván attól függ mi szeretnél lenni. Szakirányú végzettségem nekem sem volt, gyakorlatom sem annyira, de emberekkel dolgoztam előtte isí igy az előny volt. Ami fontos az a nyelvtudás. A többit megmutatják, tanítják és pikk-pakk belejössz.
2012. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Közvetítői cégen keresztül jutottál ki?

Ha igen megkérdezhetem a nevét?..annyi rosszat hallani róluk,hogy nem megbízhatóak,becsapnak.

Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 23. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag közvetítőcégen keresztül tudsz kimenni. Én anno a Duna Rapszódiával mentem ki. Már jó pár éve volt és nem tudom hogy most milyenek. Viszont csak az elsőnél kell velük menni. Utána már nincs rájuk szükség.

Ja és még a nyitódban lévő kérdésre. Igen 6-8 hónapos szerződések vannak, de ennél többet nem is akarsz dolgozni. Én 6 hónapot bírtam és utána kezdem elfáradni, kedvetlen lenni. Hosszú távra úgy van esély, hogy amikor vége a szerződésnek, kapod a szerződést a következő hajóra. szóval visszavárnak, de van 2 hónap szünet. Tudod a hajón nincs szabadnap. Melyik részlegre mennél dolgozni?

2012. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még csak most ismerkedek a dologgal, úgyhogy igazából nekem mindegy...akár még szobalánynak is elmennék.
2012. máj. 24. 18:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Az például jó ötlet, de ugye az a takarításról szól, viszont cserébe egész jól megfizetik.
2012. máj. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!