Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Rettegek az első repülő...

Rettegek az első repülő utunktól. Mire számitsak, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3hét múlva indulunk törökországba a párommal és a 2éves fiúnkkal,először fogunk repülni.Én a buszon rosszul vagyok,főleg ha kanyargós.Volt aki azt mondta hogy ez még rosszabb lesz,szétfogom hányni magam..stb,hát azóta mégjobban félek,már azon gondolkodtam el sem megyek...Tényleg annyira durva?Olyat is mondtak hogy felszállásnál "beletapadok"a székbe a nyomástól..stb.Ezen mondjuk először röhögtem,de már nem olyan vicces jobban belegondolva.Egy "kedves"ismerős beszámolt az ő repülő útjukról,hogy majdnem mindenki hányt,az összes gyerek üvöltött...stb.Milyen érzés a le és fel szállás?És közte?Örülnék ha többen irnátok milyen is egy repülőút,köszii!
2012. máj. 16. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A "kedves" ismerősöd biztos katonai repülőgépen volt, ahol a pilóta épp dugóhúzóval és egyéb formációkkal szórakoztatta a népet, másképp nem tudom elképzelni, hogy mindenki hányt volna. Évek óta rendszeresen utazom, és még soha senkit nem láttam hányni a gépen. Buszon egyébként gyakran émelygek, de repülőgépen még sosem volt semmi bajom. Amikor már fent vagytok, egyáltalán nem lehet érezni semmit, a felszállás meg nekem kifejezetten euforikus élmény, imádom, amikor a gép hirtelen felgyorsul és elkezd emelkedni a levegőbe. A leszállást jó pilótánál nem nagyon érzed, ha nagyon hirtelen ereszkedik, nekem a fülem szokott néha kicsit bedugulni, de az sem vészes. A kicsit itasd fel- és leszállásnál folyamatosan, mert ők hajlamosak a fájdalmas füldugulásra, nagyon meg tudja kínozni őket.

Összességében véve nincs mitől félned, jó repülést! :)

2012. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszönöm :) hányni nem szoktam,de iszonyatos hányingerem szokott lenni buszozásnál,de ott is akkor,ha már sokat megyek egyszerre,vagy kanyargós az út.Remélem tényleg nem leszek rosszul,na meg a gyerkőc sem...amúgy ha esetleg mégis úgyérzem hánynom kell,van ott valami zacsi,vagy vigyek fel?Vagy 2beszaladok"a wc-be.Hallottam ezt a füldugulást,ez szerintem nálam is elő fog jönni,de remélem nem olyan durván(volt akinek 3napig fájt,ilyet is hallottam).Mennyi idő kb a fel és le szállás?Pár perc,vagy több?Meg attól is félek,hogy a légiutas kisérők törökök és angolok lesznek,tehát semmit nem fogunk érteni belőle,pedig jó lenne ha megértenénk amiket majd mondanak és magyaráznak,mit mikor kell...stb.
2012. máj. 16. 21:12
 3/21 anonim ***** válasza:
Van zacskó, az előtted lévő ülés hátuljában, lényegében az orrod előtt. Begyűjtheted a többiekét is, általában a kutyának nem kell. Szerintem neked sem lesz szükséged rá. Anyukám például buszozni csak gyógyszerrel tud (Daedalont vesz mindig be), repülőn viszont semmi baja. Mosdóba fel- és leszállás alatt nem rohangálhatsz, akkor a helyeden kell bekötve ülnöd. A gyerekek végképp nem szoktak rosszul lenni, egy mezei hintában sokkal intenzívebb mozgatásnak vannak kitéve. Egyébként semmi különöset nem lehet érezni a fel- és leszállásnál. Ha be is dugul a füled, abban a pillanatban, hogy földet ér a gép, és kiegyenlítődik a légnyomás, azonnal elmúlik.
2012. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A felszállás és a leszállás folyamatos, de a felszállásnak csak a legelejét érzed, az meg kifejezetten kellemes, utána már nem érzékelsz semmit. A leszállást meg sokszor csak abból veszem észre, hogy kigyullad újra az övek becsatolására figyelmeztető fény az ülés felett.
2012. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
ezt a le és felszállási időt csak azért kérdeztem,hogy meddig kell bekötve lenni?
2012. máj. 16. 21:21
 6/21 anonim ***** válasza:
Változó, olyan 15-20 perc körül van, de hihetetlenül hamar el tud menni az idő.
2012. máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Gondold el, ha néhány perc alatt emelkedne fel a gép 10-11 km magasságba! Na azt tényleg megéreznéd, nem lenne valami kellemes. :)

Minél tovább tart a fel- és leszállás, annál kevésbé érzed, mert akkor nem olyan meredeken emelkedik illetve süllyed a gép.

2012. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. máj. 16. 21:27
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Csomószor repültem már de még soha nem láttam senkit hányni... Van persze hányózacskó a gépen, a biztonság kedvéért. Nem tapadsz azért bele az ülésbe, a felszállást megérzed meg a leszállást is, de szerintem ezek a legjobb részei a repülésnek. :) A levegőben kb. nem is érzel semmit... Nem tudom, én sosem féltem a repüléstől, nem tudom mit mondjak, az előzőek biztos hasznosabb válaszokat adtak (nem olvastam el őket, bocsi), a lényeg hogy nem kell félni. :)
2012. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A füldugulás meg nálam alkalomfüggő, volt hogy hamar elmúlt, de olyan is volt hogy 4 napig alig hallottam valamit. De nem fájt, csak be volt dugulva.
2012. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!