Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Rettegek az első repülő...

Rettegek az első repülő utunktól. Mire számitsak, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3hét múlva indulunk törökországba a párommal és a 2éves fiúnkkal,először fogunk repülni.Én a buszon rosszul vagyok,főleg ha kanyargós.Volt aki azt mondta hogy ez még rosszabb lesz,szétfogom hányni magam..stb,hát azóta mégjobban félek,már azon gondolkodtam el sem megyek...Tényleg annyira durva?Olyat is mondtak hogy felszállásnál "beletapadok"a székbe a nyomástól..stb.Ezen mondjuk először röhögtem,de már nem olyan vicces jobban belegondolva.Egy "kedves"ismerős beszámolt az ő repülő útjukról,hogy majdnem mindenki hányt,az összes gyerek üvöltött...stb.Milyen érzés a le és fel szállás?És közte?Örülnék ha többen irnátok milyen is egy repülőút,köszii!
2012. máj. 16. 20:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

á nemkell félni. a gép kb 250 km/h sebességnél felszáll, ami azért nem olyan rettenetesen sok. gyorsnak gyors, de mivel a gép nagy, nem érzed nagyon soknak. a felszállás szó szerint érezhetetlen, csak az ablakból látod hogy távolodik a föld és megszünt a rázkódás ami a földön való haladásból származott.

füldugulás van, nyelni kell, meg nem foglalkozni vele, ugyis kidugul ha már fennvagytok.

út közben lehet rázkódás, turbulencia miatt, ettől megint nemkell megijedni, minden repülőútnál van, hol kisebb hol nagyobb, olykor az övet be kell kapcsolni, ez mind általános dolog.

a leszállás a leglazább, az ablakból látod végig ahogy közeledik a föld, én nagyon szeretem nézni, tök érdekes, aztán mikor földetér, koccan egyet, de nem durva. hát lehet érezni, de nem ijesztő, ezis mindig más, hol nagyobb hol kisebb, utána nagy fékezés jön, de ilyenkor már lehet örülni hogy földetértél épségben, innen már nagy baj nemlesz :D

fent a levegőben meg nem lehet érezni semmit. ha nincs turbulencia csak hallod hogy megy a motor aztan kesz. ennyi. ja néha van ilyen liftező érzés :D mintha lejjebb mentetek volna sokat de ezis normális, meg nem szokott azért sokszor lenni. minél kisebb a gép, annál több ilyen rázkódás meg remegés van, a legkisebb gépem olyan volt h 3 oszlopban voltak csak székek, na az végig rázkódott, a legnagyobb meg olyan hogy 8 vagy 10 sor szék volt, na ott szinte semmi mozgás nem volt. gondolom neked 6 széksoros lesz kb, lehet nagyobb, némi mozgás lesz, ettől ne ijedj meg, de nem kell nagy borzalmakra szamitani :D

2012. máj. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ja egyebkent én sem láttam soha senkit hányni pedig utaztam már pár ezer km-t :D sőt, ahogy körülnéztem mindig mindenki halálosan nyugodt volt, vagy éppen aludt már felszállás közben :D

a felszállás- leszállás kb fél-fél óra, de a felszállás első 10 perce kb az igazi emelkedés, utána lassan emelkedik tovább, kb félóra mulva lehet kikapcsolni az övet. de van olyan is h szinte végig ég a lámpa ha szeles nap van.

a leszállásnak is az utolsó percei izgalmasak, eleinte csak lassan ereszkedik.

2012. máj. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"a felszállás szó szerint érezhetetlen"

Na, azért ez nem igaz. Mindenki másképp reagál, nekem nem volt kellemes a felszállás (főleg az a pillanat, amikor elemelkedik a gép a földtől), mindig veszek olyankor egy nagy levegőt, akkor jobban bírom. Az első néhány alkalom után már fel is tudtam venni vidóra az "elrugaszkodás" pillanatát. A leszállás már nem olyan kellemetlen.

2012. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek :) Akkor vegyes úgylátom,kinél ilyen volt :) A lényeg hogy a "kedves"ismerősöm túlzott...remélem.Igen az 6soros lesz azt mondták,tehát remélem nem lesz nagyon érezhető.
2012. máj. 17. 14:41
 15/21 anonim válasza:

Szia! Én pánikbeteg vagyok, és bezártság fóbiával is küszködök, de mikor repülőztem, csak ara gondoltam milyen jó lesz ott. A másik meg hogy a felszállás 2 perc. Elkezd felgyorsulni a gép és ásfél perc mulva már csak a tájat látod fentről. 5perc és teljesen megnyugszol. Ennyit még én is kibirtam pánikbetegen. Amugy én beszoktam venni gyógyszert, de aki egészséges annak nincs rá szüksége. A leszállás nekem nem volt gázos pedig nagyon félős vagyok.

Jó repülést! :) Csak a tengerre gondolj!

2012. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
köszi :) gyógyszerrel én is felszerelkezek inkább :)
2012. máj. 26. 11:22
 17/21 anonim ***** válasza:
mikor repültök?
2012. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
12 nap múlva.
2012. máj. 28. 21:09
 19/21 anonim válasza:
Na milyen volt?
2012. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
rendben volt minden szerencsére :) Odafele nagyon izgultam,és ha izgulok,akkor egyből rosszul leszek,hányingerem lesz...stb,tehát elég rosszul voltam,pedig a gép sem szállt még fel...aztán éreztem hogy "mindjárt behányok",forgott velem minden,kinéztem,és hátrafele mentünk..jó nagy levegőket vettem,kicsit jobb lett,na meg előre kezdtünk végre menni.Utána szerencsére minden okés volt,1-2 mikor fordult a gép,forgott velem minden,akkor kicsit hányingerem lett,de ennyi.Visszafele meg semmi bajom nem volt már,tudtam hogy milyen,mire számitsak,igy nem ért meglepetés,és nem is voltam rosszul :) Nálam sajnos igy működik,hogy addig még nem ismerem a helyzetet hogy "milyen lesz",izgulok,bepánikolok..stb,és attól leszek rosszul.
2012. jún. 26. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!