Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen reptereken jártál...

Milyen reptereken jártál eddig és melyiket milyennek találtad Ferihegyhez képest?

Figyelt kérdés
Úgyértem, hogy mekkora volt a tömeg, milyen volt a mérete, nehéz vagy könnyű odatalálni valahova a reptéren, közlekedés szempontjából jól vagy rosszul elérhető.
2010. dec. 28. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég sok reptéren jártam már és nagy különbséget nem találtam. Arra viszont emlékszem, hogy Münchenben rohadt sokat kellett gyalogolni és be is tévedtem valami elzárt területre.
2010. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Athén.. Iszonyú sokat kell gyalogolni, igaz van mozgójárda vagy 6 egymás után...


Kanton.. Fa padok, pad végén egy rúd, azon tábla, krétával ráírva melyik gépre lehet ott várni. Elolvasni persze nem tudtam.


Dalian (kína): épp téli-nyári időállítás volt, kimentünk reggel 7-kor, zárva volt a repülőtér, gépünk ott állt, tegnap este jöttünk vele, ember jött, nyitott, feléledtek, 2 órás késéssel indult a gép Pekingbe.


Göteborg: taxi lerobbant, aztán jött másik, 15 perccel az indulás előtt értünk oda, simán becsekkoltunk, szálltunk fel a gépre. 2001 előtt volt.


Domogyedovo.. Eltévedtünk, gyalog kellett menni a főépületbe, de az éber elvtársak résen voltak, megkerestek.

2010. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Helsinki Vantaa. Egész jó, de ha nem akarsz taxizni, akkor csak busz van ami elég lassú és sokan is vannak rajta.

Schipol: Nagy, sok a változás (másik kapuról indul a gép..), nekem viszont tetszet. Nagyon jó az összekötettés a várossal. (Vonattal pár perc és Amszterdam központjába vagy.) Hat óránk volt a két gép indulás között és simán ki tudtunk menni megnézni kicsit Amszterdamot :-)

Sheremetyevo F terminál: Vicces volt, nagy, bűzlik (sok helyen árulnak parfümöt) kicsit régi ráférne egy felújítás. Sajnos csak átszálltam nem tudom milyen az összekötettés a várossal.

Hong Kong: Nagyon nagyon nagy, viszont tele van boltokkal :-) Ha kijössz kutyák és biztonságiak (kezükben fegyverrel) de nem szólnak csak ha gyanús vagy. Eszméletlen amikor elindulsz megkeresni a csomagodat, legalább 50 szalagon jönnek ki a csomagok. Gyorsvasúttal hamar a Centralba lehet érni (Hong Kong sziget).

Ponta Delgada: Kicsi, de hangulatos. Madárcsiripelés hallatszik, a falakra képek vannak festve. Közel van a városközpont taxival kb. 10 perc.

Turku Terminal 2. A világ leggázabb terminála, lepusztult raktárépület, két pulttal. Még egy árva szék sincs a "terminálban".

Toronto: Nem egyszerű. Kilépsz a gépből, egyből jönnek a biztonságiak. Ellenőriznek, aztán átküldenek egy másik helyre ott is ellenőriznek, sok sok hülye kérdés (biztos te vagy ezen a képen??), aztán megint ellenőrzés, majd megint majd győzelem kiléphetsz Kanadába :-) Visszafelé semmi macera, a terminálok között kisvasút megy. A taxiknál van limuzin is, annyira nem drága, szóval igazán stílusosan meg lehet érkezni a városba (de hosszú nekünk egy órás volt az út)

2010. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Több repülőtéren is voltan de most csak a Genfit írom ide.

Ez eltért a Ferihegyitől.Külön szektorok vannak a check in-nél.Én onnét Fr.o-ba mentem tovább és a Fr.-szektornak külön eldugott helyen van a chekkolója és ha ide bemész a biztonsági kapun át a terminálra (és ide nem tettek telefon fülkét!!) akkor itt tudsz várni,de vissza is tudsz menni a check in hez(itt van telefon fülke!!).De ekkor újra át kell menned a biztonsági kapun.

2010. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is több reptéren jártam már. Münchent, Genfet és Torontót is már említették, Bécs még nem volt. Az előzőeket én is csak megerősíteni tudom. Münchenben tényleg sokat kell gyalogolni, de Torontóhoz képest az semmi.

Bécsben is, mint minden más reptéren minden jól ki van táblázva. Szerintem ha az ember figyeli a táblákat, és egyet sem veszt szem elől, akkor lehetetlen eltévedni. Genfhez hasonlóan Bécsben is (Ferihegyen is ilyet akarnak) kötelező duty free látogatás után jutsz el a beszállókapukhoz. Vásárolni természetesen nem kötelező :-), de az üzleteket nem tudod kikerülni.

2011. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!