Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Januárban egy mesés helyre...

Januárban egy mesés helyre szeretnénk utazni ketten. Keret, 2M, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Legyen gyönyörű szép a tenger, élővilággal, de ne legyen veszélyes bemenni a kijelölt helyeken.

A part, homok látkép legyen mesébe illő.

Ami fontos, hogy húsimádó vagyok, illetve tésztás, ne haljak éhen. Tengeri dolgokat nem bírom megenni.


Szuper lenne, ha lenne lehetőség motorozni, túrázni 1-2 napot, de 80%-ban pihenés lenne, és fürdőzés.

Ne legyen nagyon csapadékos, ne tudja elrontani a 7-10 napunkat.


Európán kívül még nem jártam és teljesen tájékozatlan vagyok sajnos.


Mit ajánlanátok és miért? 2 millió ft körül 7-10 nap hol hozható ki?

Esetleg a vízre építet bungalók benne vannak? Ez kifejezetten Maldív sziget, vagy van több helyen is? Ott azt hallottam, a part mentén nagyon csúnya sok helyen, a kaját beledobálják a vízbe, a cápák kijárnak tömegesen enni, stb.


Minden tanácsot, cikket, linket, tapasztalatot nagyon szívesen veszek, és köszönöm!


tegnapelőtt 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Maldives egy muszlim putri. Messziről kerüljétek. Ha igazán szép helyre akartok menni akkor Új-Kaledónia. Mi ott voltunk nászúton, fantasztikus volt. Csak ennyi a repülőjegyet sem futja :/
tegnap 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Hát a repülőjegy 6-700 ezer legalább, úgy számoljatok. De talán belefér 7-10 nap.
tegnap 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

7-10 napra nem nagyon megyünk ilyen messzire, mert 1-1 nap az utazás, meg még egy a jetlag, nettó 4 napért meg nem utazunk 20000 km-t. Az baj, hogy nem igazából utazni akartok, csak láttad a vízre épített bungalós fotókat és oda tudnád képzelni magad. Maldív amúgy rettenetesen unalmas, plusz a repjegy után fennmaradó 1.2-1.4 millióból 3-4 napig lenne szállásotok az elképzelt helyen és vége is a pénznek.


Ennyiből Malajziában Langkawin, vagy valamilyen thai szigeten simán luxusban lehettek, viszont legalább 2 hétre bővíteném az időkeretet, hogy értelme is legyen. Nagyon szűkösen Palau időnként kihozható ennyiből, de azért arra nem alapoznék. Más kérdés, hogy tengerparton nem enni tengeri dolgokat mindenképp betli, de hát kinek mi.

tegnap 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
A tenger élővilága Egyiptomban nagyon szép. Tudom ajánlani.
tegnap 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Aurora Travels-nek most van a Maldív szigetekre egy elég fasza ajánlata, október 15ig lehet foglalni, én kérnék a helyedben ajánlatot, 2 millából simán ki fog jönni. Már 2szer voltam velük, és nem tudom miért szidják az előttem lévők, de egy gyönyörű hely, a resort szigeteket mindig a legnagyobb rendben tartják, a tengeri élővilága is páratlan, egy szigeten több étkezési lehetőség is van, más kultúrákból, továbbá rengeteg sportolási és szabadidős tevékenység is.
tegnap 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Gran Canaria.
tegnap 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Nekem bejött a Maldív-szigetek, szerintem gyönyörű. Abból, hogy muszlim, szinte semmit nem érzékeltünk, csak hogy csirke-bacon volt a svédasztalos kajakínálatban 😀

Valóban így van, hogy "a kaját beledobálják a vízbe, a cápák kijárnak tömegesen enni", csak épp ez este történik, cápaetetés címén, és nagyon érdekes, ahogy nyüzsögnek, én imádtam... ahogy kézből tüskés ráját etetni is, életre szóló élmény 🙂 Veszélyben viszont egyszer sem éreztem magam.

Hátránya azonban, hogy ott motorozni, túrázni nem lehet, a legtöbb resort szigetet kb. 15 perc körbesétálni csigatempóban, és főszezonban, azaz kb. november-március között kellemetlen lehet, ha többen nyüzsögnek (mi utószezonban voltunk, szinte csak étkezéseken találkoztunk más vendégekkel 😊).

Amit még ajánlok, az a Karib-térség, mi Mexikót és Belize-t próbáltuk, mindkettő fantasztikus volt. Belize annyiból tetszett jobban, hogy ott a Nagy Kék Lyuk, afölött repkedni elképesztő élmény! Plusz kevésbé idegesítőek arra az amerikaiak, Cancún környékén pl. elmebajt kaptam tőlük... Most rákerestem, elvileg Belize-ben is vannak vízi bungallók, sok kisebb sziget van, így az adottságuk megvan hozzá, tehát lehet még azt is sikerülne találnotok.

tegnap 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bali Dominika Mauritius Zanzibár
tegnap 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!