Azok a gyerekek, aki tv-t is néznek, csinálnak sok mást is? Érdekli őket más is? (Tévének nevezem az egyszerűség kedvéért, de beletartozik bármilyen képernyőről nézett, bármilyen gyerektartalom -mese, youtube videó, mesés zene)
"Kirobbant" egy vita a 4-5 éves kor alatti tévézésről.
Azoknak a gyereke, akiknek meg van engedve a tv, mennyit nézhetnek egy nap? (Mennyi idősek)
Tapasztalnak olyat, hogy a kisgyereket elkezdi kevésbé érdekelni a külvilág? A játékok?
Állítólag felpörgeti az idegrendszert, nyugtalan lesz a gyerek (ha látszólag nyugodt is) - elalvás előtt tényleg nem ajánlják.
Észrevettetek valami negatív hatást?
És állítólag a tévé miatt már nem fogják érdekelni más tevékenységek, mert semmi nem okoz akkora örömérzetet, mint a tévé.
Szeretném megkérdezni a nagyobb gyerekek szüleit is, akiknek tévézett a gyereke/gyerekei, hogy a későbbiekben tapasztaltak-e valamilyen negatív hatást.
(Egészséges gyerekre gondolok, akik betegek vagy valamilyen problémával küzdenek, az teljesen más kategória)
Másfél éves az én kislányom és egyenlőre csak a mamával néz rajzos zenéket.
Az én gyerekeim néznek tvt
8 eves és 3 éves ikrek.
Ha nincs nyáriszünet akkor reggel még készülünk az oviba/suliba addig tvznek kb 30perc. Aztán ha hazaértünk fél5kor időjárástól függően kinti játék. 6kor bejönnek egy kis tv kb30perc 1 óra Majd vacsi fürdés stb.
Télen vagy rossz időben van hogy egész délutántól megy a tv vacsiig.
Van hogy nem is nézik, bemennek a játszós szobába, vagy nekem segédkeznek a vacsiban, hajtogatásban egyéb házimunkában.
Nem vettem észre az ikreken hogy kevésbé érdekelné őket a világ mint a nagyobb lányomat (aki ilyen idősen egyáltalán nem volt képernyő előtt, mert nem volt tv-nk😅, kivéve a mamánál 2 havonta)
Szerintem ez nagyon gyerek függő és szülői függő is. Nem vok híve annak hogy teljesen tiltva legyen. Szerintem annál érdeklődőbb lesz az irányában.
9 eves lany eleg sokat telefonozik
15 honapos fiamat nem erdekli a teve,pedig egesz nap megy háttérzajnak,foleg nekem..
A youtubon szoktam neki nandi meset kapcsolni,15 perc naponta kb es a kerekmese dalokat hallgatja kep nelkul itt ott neha.
Amugy kar volt ujra kerdest kiirni errol
Itt is csak oriasi vita lesz biztos vagyok benne.
Remélem nem lesz vita, mert arra már kaptunk választ h kinek mi a véleménye :D
Én a tapasztalatokra lennék kíváncsi 🤗
2,5 éves kisfiam van, kb. 1 éve mesézik, amúgy nem sokat, napi 30 percet vagy 2X20-at. De olyan is van, hogy semennyit nem néz napokig, mert jó időben reggel-délután kint vagyunk, napközben meg eltelik az idő.
De ha nem kapcsolnék be 20-30 perc mesét, akkor tuti nem haladnék semmivel itthon, mármint bevonom mindenbe, de nah, akkor az 10-dzer annyi idő és nem akarok játék helyett egész nap főzni meg takarítani meg a veteményesben állni a gyerekkel. Inkább benyomom 20 percre, gyorsan összedobom, amit kell, és akkor az övé vagyok.
Most azért nem akarok kaja nélkül, mocsokban, hulladékudvar-jellegű kertben élni.
De a lényeg, hogy én nem vettem észre semmi ilyesmit, bár szerintem ez attól is függ, mennyit TV-zik egy gyerek. Nem mindegy, hogy napi 20-30 percet nézhet, vagy fél nap csak a TV előtt fekszik.
Amúgy szerintem a tabletet/telefonon való játék az, ami ilyen szempontból károsabb, na arra brutál rá lehet függni, még a felnőtteknek is, úgyhogy az egyáltalán nincs, a telefont sem kapja meg.
A fiam tobb szavat mond mar,es meg csak 15 honapos.
Lanyom meredten bamulta a tevet ennyi idos koraban,nem maradt le a beszedfejlodese,es semmi mas problemaja nem volt soha.
Nem mondom,hogy a teve nagyon jo,de azert nem is olyan tragikus mint ahogy eloadjak.szerintem...de nem akarok veszekedni.
2
1 vok
A lányom 4 hónap bölcsi után 2,5 évesen kezdett beszélni, de mondatokban.
Az ikrek is elmúltak már 2,5 évesek de ők szavakkal kezdtek velük jártunk beszédindításra is.
Gondolom nem segíti elő, de nem is hinném hogy a mérsékelt mesenézéstől fellépne ez a probléma.
4 és 1 évesek a gyerekek. Nincs korlátozva a mese, sosem volt.
Picit nézik, mennek is játszani. Egyáltalan nem vettem észre rajtuk, hogy mese után nyugtalanok lesznek.
Nem zárják ki a külvilágot, nem tapadnak rá 100%osan a tv-re.
A beszédük fejlődését sem befolyásolta. A nagy 2évesen mondatokban beszélt, a kicsi most 20 hónapos, legalább 100 szót tud.
Én konkretan semmi negatív hatást nem vettem észre. Pozitívat annyit tudnék mondani, hogy a nagy telefonon is néz mesét, a youtube kids sokszor dob be angolt. Vagy 50 angol szót tud úgy, hogy nem mi tanítottuk neki.
Szerintem is a legrosszabb az egészben az, ha déminizálva, tiltva van.
Sógoréknál 0 képernyőidő van a gyerekeknek. 2 és 5 évesek.
Semmit nem nézhetnek szó szerint. Ennek hatása, ha valahova mennek, be van kapcsolva a tv, a gyerekek kb rácuppannak. Annyira elvarázsolja őket, egyszerűen beszippantja. Olyankor se kép, se hang. Kizárják a külvilágot konkrétan.
Ha meg el vannak víve onnan, vagy ki lesz kapcsolva a tv, na akkor ott mutatkozik a nyugtalanság, hiszti, minden is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!