Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan próbáljátok megelözni...

Hogyan próbáljátok megelözni a fosós-hányós problémákat, ha trópusi országokba utaztok?

Figyelt kérdés
Jövö héten utazom Kambodzsába, és legutóbb Egyiptomban meg a Zöld-foki szigeteken is kidöltam 1-2 napra hasmenés miatt, pedig próbáltam vigyázni (csak palackozott víz, odafigyeltem hol eszek...stb.), de sztem vmilyen szempontból ez kikerülhetetlen, föleg ha érzékeny rá az ember, ezért is kérdezem, hogy ti milyen praktikákkal vagy gyógyszerekkel szoktatok készülni, ami megelözheti az ilyen problémákat?
tegnap 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Malarias teruleteken doxycyclint szeduk es ez megved a hasmeneses betegsegek ellen is.
tegnap 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hat erre en is kivancsi vagyok, pont most jovok ki egy ilyenbol, de itthon vagyok es meg igy is kegyetlen tud lenni. Indiaba tervezek utazni es most pont ezen agyaltam hogy igy hogy.. persze tudom az alapvető dolgokat, semmi csapviz, meg fogmosashoz se, semmi jegkocka, csak normalis helyen enni, illetve en elhataroztam hogy semmilyen hust nem fogok enni mig ott vagyok (szerencsere Indiaban ez nem nehez, mert tobbnyire vegak) de sztem is siman becsuszhat meg igy is a kolika, foleg a rossz higienia miatt.
tegnap 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Sosem volt semmi bajom ilyen helyeken. Bár az is igaz, én nem a 80-as évek útikönyvein szocializálódtam.
tegnap 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos volt a valaszod boomer.. mondjuk fogalmam sincs mire gondolsz, meg nem is eltem a nyolcvanas evekben, sztem a kerdező se.
tegnap 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

4x "nyaraltam" trópusi országban, sosem volt ilyen problémám, pedig Mexikóban meg Thaiföldön még "utcai" árusnál is ettünk :)

Mondjuk kaja előtt általában koccintottunk egy kis töménnyel, de nem feltétlenül ezért, itthon is szoktunk általában, ha kajálni mentünk :)

tegnap 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Korábban nekem sem volt semmi bajom, sok ilyen országban jártam már, az utóbbi 2-3 évben vettem észre magamon, hogy érzékenyebb lettem ilyenekre.
tegnap 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!