Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha a párotok nagyon más...

Ha a párotok nagyon más anyagi helyzetben van, mint te meg a családod, akkor hogyan utazzatok? F/29

Figyelt kérdés

Fél éve járok együtt egy sráccal, viszont az ő családja nem utazós, és most elég nehéz helyzetbe került, nagyobb hitele is van, de legalább van fedél a feje fölött. Nekem most jön majd egy nagyobb összeg a számlámra, amiből el tudnék utazni egy hétre akár Európán kívülre is. Nagyon vágyok már egy utazásra, de így hogy a párom nem tudna jönni, na meg ott a kutyája is, sajnos így esélytelen.


Vagy elmegyek egyedül, de az milyen már a párom nélkül, vagy nem megyek sehogy sem. Szüleim nem szimpatizálnak a párommal, apám nem is tudja még, hogy meleg vagyok, ugyanakkor mi minden nyáron tervezünk valami nagyobb utat. Tavaly Mexikóban voltunk.


Szerintetek hogyan döntsek? Addig sehova ne utazzak, míg a párom nem áll helyre anyagilag?



jan. 7. 22:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Hát, szerintem melyen magaban biztos duhos, hogy nem veke vagyok ott. Ezt onnan tudom, mikor szuleimmel felmentunk a szigligeti varba, megcsak nem is kulfold, es ki volt akadva,mikor szova tettem, erre ennyit mondott: hadd ne repesedjek az oromtol, ha én nem vagyok ott veled. Ezt amugy reszben megertettem. Viszont most tippre nyarig nem lesz semennyi utazasra szanhato penze. Mondtam is neki, hogy ha nem is egy hetre, de 4-5 napra majd utazzunj el. Ez amugy novemberben is be volt tervezve, csak kiderult, hogy koloznie kell, szal mindent lemondtunk.


Tudom, ez sokaknak fura, akik mondjuk evek ota egyutt vannak, egyutt utaznak, de tegyuk fel, neki masok az igenyei, nem akar hegyet maszni, vagy mondjuk a tengerparton fekudni, akkor en is mondjak le az igenyeimről? Plane vegyetek figyelembe, hogy ez egy fiatal kapcsolat meg.

jan. 8. 11:34
 12/21 anonim ***** válasza:

És a szigligeti várba miért nem tudtatok együtt menni? Az gondolom, nem kiadás.

Szerintem érthető, hogy rosszul esik neki. De persze mehettek időnként külön-külön is. De ha mindig külön mentek, az fura. 29 éves vagy, nem egy kisgyerek, aki csak a szüleivel mehet bárhova. Hívd el időnként a barátnődet egy-egy programra, ami nem kerül pénzbe vagy nagyon minimális.

Nem biztos, hogy összeilletek, és nem fog ez működni hosszú távon.

jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ez egy hosszu tortenet, de akkor amikor ott voltam, arra sem volt penze, hogy BKV jegyet vegyen magának. Nekünk meg van egy nyaralónk a Balacsinál, aztán onnan elkocsikáztunk.
jan. 8. 12:10
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy meg mindketten srácok vagyunk. :) Ez is problémát jelent otthon.
jan. 8. 12:10
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14: Épp ezért mehetnétek kettesben. Nem értem, miért mindig a szüleiddel mész. Nyilván az is jó, főleg, ha jóban vagytok. De azért 29 évesen lehetnél (lehetnétek) annyira önállók, hogy kitaláltok ketten valami programot, ami mindkettőtöknek jó.
jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
43%

Ez egy jóval összetettebb probléma, amit mindenképp meg kell tanulnotok valahogyan kezelni, mert rendszeresen elő fog majd kerülni. Neked sokkal jobb az anyagi helyzeted és igényeled az utazást, ő viszont nem nagyon engedheti meg és talán igénye sem annyira van rá. Ez alapvető értékrendi és vagyoni különbség köztetek.


Ha miatta nem utazol, az téged fog mérgezni és ez akár a kapcsolatotokat is megronthatja.


Ha viszont nélküle utazol, akkor ő úgy érezheti, hogy kihagyod az életed egy részéből, ráadásul ha még féltékeny típus is, akkor akár attól is tarthat, hogy mással mész, az utazások alatt megcsalod, vagy találsz ott mást helyette. De még ha nem féltékeny, akkor is megronthatja a kapcsolatotokat, hogy te nélküle utazol és ebből ő levonhat téves következtetéseket, hogy nem olyan fontos neked, stb.


Ha őt nyaggatod vele, hogy utazzon veled (akár olcsóbb helyekre is), miközben esetleg ő nem akarna utazni, akkor az is megronthatja a kapcsolatotokat, mert folyamatos nyomást érezhet magán, még ha te nem is feltétlenül úgy gondolod. Ha neki az utazás nem fontos, vagy nem oda utazna, ahova te szeretnél, akkor ez is okozhat komoly vitákat, vagy hangosan ki nem mondott súrlódásokat is.


Valószínűleg első sorban azt lenne érdemes tisztáznotok, hogy ő mennyire akarna utazni, ha tehetné, mennyire érdekli új helyek felkeresése, kultúrák megismerése. Aztán feltárni, hogy ebben mennyire hasonlít az ízlésetek, érdeklődésetek, mert az se mindegy, hogy ki miért és hova akar utazni, ezekben mennyire tudnátok közös nevezőt találni, ha egyáltalán volna rá pénze.

Aztán az is kérdés, hogy mi mennyire pénz kérdés, mert ahogy írtad is, lehet akár belföldön is utazni, csak akarni kell keresni a lehetőségeket és a megoldásokat.


Egyszerű megoldás nem nagyon van a problémádra és mindegy is, hogy mások mit gondolnak, mit tennének, mert a te helyedben nem ők vannak. A kérdés az, hogy ti egymással hogyan tudjátok ezt a helyzetet rendezni, kommunikálni és az hogyan hat ki a kapcsolatotok többi vonatkozására.

jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk is ez volt, annyi, hogy nem pénz, hanem szabija nem volt a férjemnek. A legjobb barátnőmmel utaztam Németországba 1 hétre.
jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ilyenkor az ember marcsak onzesbol is, meghivja a parjat az utazasra. Te fizeted, lehet kisebb utazas, de kettoet fizetni.
jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

Fizesd ki a baratodnak a nyaralast.

Igazabol a hotel nem kerul sokkal tobbe mert 2 agyas szobak vannak eleve.

Kifizeted neki a repjegyet, a koltopenzt meg o tudja fedezni maganak abbol amibol a belfoldi utjat fizetne.


Nem tudom a meleg paroknal hogy mukodik, mivel mindeketten ferfiak vagytok. A heteroknal a ferfi a fizeti a nonek a dolgokat ha tehetos de lehet nalatok te vagy a "no".

jan. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Kései Sirató ***** válasza:

Az a baj, hogy végletekben gondolkodsz, vagy 1 hét külföldre, vagy semmi.


Én inkább 3-4 napra mennék, akár belföldre, vagy olcsóbb külföldi utazásra, de vele. Ha szeretem, kifizetem neki is.

Volt már rá példa.


Szereted, vagy nem?

jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!